Często zadawane pytania na temat testu fenokultury dla majsterkowiczów

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Często zadawane pytania na temat testu fenokultury dla majsterkowiczów




przez Carl » 21/09/17, 19:51

Myślę, że najwyższy czas zrobić FAQ i mam wrażenie, że sporo osób się z tym zgadza...

Wyobrażam sobie, że z biegiem czasu ciągłe powtarzanie się jest irytujące, męczące i wyczerpujące, a dla nowicjuszy nie do pomyślenia jest przeglądanie wszystkich postów na temat główny „Le Potager du Paresseux: Ogrodnik plus tylko organiczne bez zmęczenia” i tych skromnych 7100 postów : Lol: : Lol: : Lol:

Nie mówiąc już o wszystkich pozostałych tematach zawierających równie ciekawe informacje.

Znalazłem trochę forums z „prawdziwymi” często zadawanymi pytaniami, takimi jak: http://forums.madmoizelle.com/sujets/le ... faq.72043/
Mam jednak wrażenie, że to nie jest ten sam program, który pozwala na zbudowanie np forum który został użyty, lub ten sam motyw (jeśli jest to motyw inny, administrator supereconology musi mieć możliwość jego zmiany), nawet jeśli użyty kod jest z pewnością taki sam (phpBB).

Krótko mówiąc, podsumowując zasadę FAQ w minimalistyczny sposób, być może uda się „symulować” prawdziwe FAQ.

Mam zamiar wykorzystać ten temat do przeprowadzenia testu i sprawdzenia, czy to, co mam na myśli, nadaje się do użytku.... bębny : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 20:02

Przed rozpoczęciem testu chciałbym przypomnieć Ci o kwestii, która wydaje mi się ważna: musisz znaleźć konsensus w sprawie każdej odpowiedzi, zanim dodasz ją do FAQ.
Myślę, że jest ich już wiele, ale ważne są te, które pozostaną przedmiotem dyskusji.
Dlatego też ten temat powinien być edytowany jedynie przez moderatorów lub bardzo zaawansowanych użytkowników forum.

Później, gdy dorośnie, ważne będzie również „sklasyfikowanie” pytań tematycznie, aby ułatwić asymilację, przyswojenie i badanie każdej osoby....
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 20:22

Krótko mówiąc, oto zasada:

FAQ to przede wszystkim lista pytań.
Musisz więc zaprojektować nowy temat, ogłoszony, zamknięty do modyfikacji (tylko moderatorzy mogą modyfikować), którego pierwszy post będzie zawierał wszystkie pytania.
Każde pytanie musi być klikalne, jak zwykły link internetowy i automatycznie przesyłane do posta z odpowiedzią.

Następnie możemy zaplanować temat „FAQ”, w którym każdy będzie mógł zaproponować nowe pytanie, a odpowiedzi będą mogły zostać omówione w celu osiągnięcia konsensusu, zanim zostaną podsumowane/syntetyzowane we wspomnianym FAQ.

Ale jak to zrobić? : Lol:

Właściwie to robimy najgłupszą rzecz : Lol:
Po co komplikować sprawy, skoro można to uprościć???
Po co pracować, skoro można być leniwym???

Woawww, mam wrażenie, że pewien nurt współczesnej filozofii wdziera się do moich myśli : Lol: : Lol: : Lol:

Oto więc zasada:

Pytanie wpisujemy edytując pierwszy temat (tworząc na początku).

Następnie tworzymy nową odpowiedź w wątku dyskusji w temacie FAQ, zawierającą odpowiedź na to nowe pytanie, po czym klikamy „Wyślij”.

Następnie wizualizujemy ten nowy post w wątku dyskusji w temacie FAQ, na prawej stronie...

Należy kliknąć na tytuł tematu, który będzie wyglądał następująco: "Re: Fenokultura FAQ" i który będzie zawierał nową odpowiedź na nowe pytanie.
Następnie lewym przyciskiem myszy klikamy „Kopiuj adres linku” (sformułowanie może się nieznacznie zmienić w zależności od używanej przeglądarki).

Następnie wracamy do pierwszego postu w wątku dyskusji i go edytujemy (modyfikujemy).

Zaznaczamy treść nowego pytania..... przytrzymując lewy przycisk myszy, następnie klikamy w menu u góry posta, na przycisk wyglądający jak miniaturowa ziemia z łańcuchem poniżej (umożliwiające utworzenie łącza internetowego). Umieszczony pomiędzy przyciskiem obrazu, umożliwiający wstawienie obrazu i przyciskiem A, umożliwiającym pokolorowanie tekstu.


Zobacz DRUGĄ ODPOWIEDŹ na ten temat tutaj: http://www.commentcamarche.net/forum/af ... -sur-forum
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 20:27

PRAWDZIWY TEST (dla moderatorów możesz edytować ten post, aby zobaczyć jego treść „nieinterpretowaną przez forum"


PYTANIE 1


PYTANIE 2



PYTANIE 3


Wziąłem przykłady odpowiedzi z różnych tematów forum, losowo, ale w zasadzie wszystkie odpowiedzi powinny znajdować się w temacie dyskusji samego FAQ
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 20:35

W takim razie widzę dwa ograniczenia:

1. Prawdziwe FAQ zawsze pozostawia widoczną sekcję „pytania”. Możesz je jednak łatwo znaleźć, klikając przycisk „wstecz” w przeglądarce.

2. Jeszcze nie wiem dlaczego, ale nie udało mi się znaleźć tego „linku” w głównym wątku dyskusji zatytułowanym „Le Potager du Paresseux: Ogrodnictwo więcej niż organiczne bez zmęczenia”. Linki zatytułowane „Re: Często zadawane pytania dotyczące fenokultury”, cytowane w moim przykładzie….
Nie mam jeszcze wyjaśnienia, mam nadzieję, że to nie sprawi, że ten pomysł stanie się przestarzały! :zaszokować:

Być może specyfika tego tematu??? może dlatego, że to „reklama”???

Jeśli ten utwór się potwierdzi, dzięki testom moderatora....z pamięci, kiedy byłem administratorem a forum, istnieje inny sposób wyróżnienia tematu... na przykład post-it lub inny tytuł... powinieneś spróbować, jeśli zobaczysz coś takiego : Wink:

No cóż, najwyższy czas ustąpić miejsca moderatorom!!!

To od ciebie zależy, czy przedstawisz mi swoje wnioski Roll: Roll: Roll:
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Christophe » 21/09/17, 20:48

Nie ma żadnych ograniczeń technicznych w używaniu tematu na ten temat forum aby utworzyć FAQ...

Z doświadczenia wynika, że ​​dość trudno jest opracować wspólne często zadawane pytania za pośrednictwem a forum ponieważ pomysły szybko rozchodzą się we wszystkich kierunkach!

Tak, możesz umieścić temat jako Post-it lub jako Ogłoszenie, dzięki czemu będzie lepiej widoczny. Ale najlepszą widoczność daje aktywne uczestnictwo w temacie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 21:45

Christophe napisał:Nie ma żadnych ograniczeń technicznych w używaniu tematu na ten temat forum aby utworzyć FAQ...

Z pewnością źle się wyraziłem, powiedziałem, że nie ma dedykowanej funkcjonalności przeznaczonej specjalnie do tworzenia FAQ, czy też nie widzę jej w kontekście praw dostępu, które posiadam?
i też nie rozumiem, dlaczego nie mogę utworzyć linku do żadnego postu w temacie dyskusji Didiera opublikowanym...

Mam nadzieję, że wyraziłem się bardziej zrozumiale :)
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Christophe » 21/09/17, 21:55

To jest forum, narzędzie do tworzenia dobrych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania społeczności jest bardziej Wikipedią...

Aby utworzyć link do posta, jest to możliwe, musisz pobrać link z małej białej ikony we wstępie do każdej wiadomości, na przykład w przypadku poprzedniej wiadomości: rolnictwo/test-z-faq-faq-na-fenokulturze-t15368.html#p325775

Co prawda ta ikona jest trochę mała...

Edit: właśnie został powiększony...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Carl » 21/09/17, 22:11

a jednak tutaj znajduje się „prawdziwe” FAQ: http://forums.madmoizelle.com/sujets/le ... faq.72043/

TAK! dziękuję za małą ikonkę, to ta w kształcie białej kartki z zagiętym rogiem! Nie widziałem go.

Ikona ta działa analogicznie do tej, którą opisałem w poprzednich postach, czyli pozwala znaleźć link internetowy cytujący post, który zawierałby odpowiedź na zadane pytanie...

Dzięki Tobie właśnie znalazłem coś, co pomoże mi znaleźć odpowiedź na pytanie, które sobie zadawałem:

tutaj pojawia się tekst „Re: Le Potager du Paresseux: Ogrodnictwo więcej niż organiczne i nie męczące”: Rolnictwo /-garden-of-leniwe-ogród-bardziej-niż-bio-bez-zmęczenie t13846-7110.html

Jesteśmy na 712 stronie tematu

A jednak tutaj, na trzeciej stronie, już się nie pojawia: Rolnictwo /-garden-of-leniwe-ogród-bardziej-niż-bio-bez-zmęczenie t13846-20.html

Wnioskuję, że może istnieje związek z wiekiem postu???



Ale znalazłeś rozwiązanie!!! bo nawet jeśli tego sformułowania już nie ma i tej małej ikonki w kształcie liścia to nadal istnieje.....

Przykład: post273665.html # p273665


DZIĘKI !!!
0 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Test DIY dotyczący fenokultury – często zadawane pytania




przez Christophe » 21/09/17, 22:14

Carl napisał:a jednak tutaj znajduje się „prawdziwe” FAQ: http://forums.madmoizelle.com/sujets/le ... faq.72043/
DZIĘKI !!!


To nie jest prawdziwe FAQ, jest to temat taki sam jak inne, technicznie rzecz biorąc, ale został napisany w sposób "FAQ"...

Nic dla reszty :)

Widziałeś, że powiększyłem ikonę :) 8)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 269