Ochrona rolnictwa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Ochrona rolnictwa




przez izentrop » 16/01/19, 09:59

Temat, który nie dotyczy tutaj wielu osób, ale uważam, że jest to najlepsze przejście od rolnictwa konwencjonalnego do rolnictwa zrównoważonego, nawet jeśli techniki są dopiero w powijakach, aby mogły obejść się bez produktów kopalnych. Musi odpowiadać na zapotrzebowanie konsumentów, zaspokajać popyt masowy, chronić różnorodność biologiczną, polegać na życiu w glebie i magazynować węgiel w glebie, zapewniając jednocześnie rolnikowi przetrwanie.

W przeciwieństwie do organicznych, opiera się na podstawach naukowych. Pozwoliłem jednemu z pionierów mówić o tym:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ochrona rolnictwa




przez Did67 » 16/01/19, 10:35

Ich strona jest źródłem cennych informacji na temat „żywych gleb”, z artykułami z ich czasopisma w wolnym dostępie, na podstawowe tematy: mikoryzy, rośliny strączkowe…

https://agriculture-de-conservation.com/
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Ochrona rolnictwa




przez Christophe » 16/01/19, 10:43

Didier, biorąc pod uwagę gęstość rozmów wokół Potager du Paresseux Rolnictwo /-garden-of-leniwe-ogród-bardziej-niż-bio-bez-zmęczenie t13846.html (i inne tematy), myślę, że (również) wynalazłeś farmę konwersacji! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Przepraszam, że to było zbyt łatwe, ok, spadam : Oops:
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ochrona rolnictwa




przez Moindreffor » 16/01/19, 21:15

Christophe napisał:Didier, biorąc pod uwagę gęstość rozmów wokół Potager du Paresseux Rolnictwo /-garden-of-leniwe-ogród-bardziej-niż-bio-bez-zmęczenie t13846.html (i inne tematy), myślę, że (również) wynalazłeś farmę konwersacji! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Przepraszam, że to było zbyt łatwe, ok, spadam : Oops:

ale tak sprawiedliwie : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Ochrona rolnictwa




przez Christophe » 16/01/19, 21:17

Haha my tu żartujemy :) : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ochrona rolnictwa




przez Moindreffor » 16/01/19, 21:20

Christophe napisał:Haha my tu żartujemy :) : Mrgreen:

czasami pomaga nadużywanie leżaka i piwa „ekologicznego” lub „konserwującego”. : Oops:
ale pewne jest to, że piwo, czy to „organiczne”, „konserwujące”, czy „tradycyjne”, pomaga w „rozmowie” : Mrgreen:
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Ochrona rolnictwa




przez być chafoin » 17/01/19, 02:39

Zastanawiam się, czy to rolnictwo rzeczywiście będzie drogą do zrównoważonego rolnictwa. Nie wiedząc zbyt wiele, trochę oślepnę, żeby powiedzieć, że wcale. Nie widziałem jeszcze filmiku, a muszą być różne sposoby na ćwiczenie. Ale wydaje mi się, że ci rolnicy mogą używać mniej fitoproduktów, ale przede wszystkim (dużo) więcej herbicydów do zwalczania chwastów bez uprawiania gleby!!
0 x
Gebe
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 361
Rejestracja: 08/08/09, 20:02
x 65

Re: Ochrona rolnictwa




przez Gebe » 17/01/19, 07:22

Przede wszystkim zużywają znacznie mniej oleju!!! I nie słyszałem, żeby ten wkład był trwały.
Jeśli glifosat zostanie zakazany, ci rolnicy odkupią pługi i narzędzia uprawowe. Zużywają dziesiątki dodatkowych litrów oleju opałowego na hektar i niszczą bioróżnorodność swoich działek, tak jak robią to producenci ekologicznych zbóż. Chyba że kilka milionów Francuzów ma ochotę chwycić za motykę i motykę jak w średniowieczu?? To prawda, że ​​jest nas znacznie więcej niż wtedy :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Ochrona rolnictwa




przez Christophe » 17/01/19, 08:46

Moindreffor napisał:czasami pomaga nadużywanie leżaka i piwa „ekologicznego” lub „konserwującego”. : Oops:
ale pewne jest to, że piwo, czy to „organiczne”, „konserwujące”, czy „tradycyjne”, pomaga w „rozmowie” : Mrgreen:


Moglibyśmy dodać, że niektóre dobre piwa konserwujące (typ trapistów) pomagają konserwować, pod warunkiem, że nie są nadużywane...
Śmiech i towarzyskość są dobre dla zdrowia... więc alkohol byłby dobry dla zdrowia?

Cóż, nie o tym tutaj dyskutujemy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ochrona rolnictwa




przez Did67 » 17/01/19, 09:03

Gebe napisał:Przede wszystkim zużywają znacznie mniej oleju!!! I nie słyszałem, żeby ten wkład był trwały.
Jeśli glifosat zostanie zakazany, ci rolnicy odkupią pługi i narzędzia uprawowe. Zużywają dziesiątki dodatkowych litrów oleju opałowego na hektar i niszczą bioróżnorodność swoich działek, tak jak robią to producenci ekologicznych zbóż. Chyba że kilka milionów Francuzów ma ochotę chwycić za motykę i motykę jak w średniowieczu?? To prawda, że ​​jest nas znacznie więcej niż wtedy :)



Rolnictwo konserwujące to refleksja, która nie jest kompletna… W przeciwieństwie do „klasycznej ekologicznej”, kładzie nacisk na życie gleby, stabilność gleby, brak pracy (dokładnie, mało pracy)… Obejmuje kwestię ropy naftowej. Gdzie „klasyczny organiczny” nadal masakruje glebę poprzez pracę!

Ale jest niedokończony przez kompromis poczyniony w sprawie niektórych herbicydów. To pozostaje bardzo „produktywistyczne” rolnictwo…

Ale znam formy rolnictwa konserwującego bez glifosatu i bez syntetycznych pestycydów!!! Jest dużo trudniej...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 463