Leniwy ogród ... pomoc

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
lemay
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/11/18, 18:35

Leniwy ogród ... pomoc




przez lemay » 13/11/18, 11:38

Witam,
Właśnie poznałem twoje zasady, które lubię ... posiadanie ogrodu Chciałbym mieć jedną lub dwie odpowiedzi
1- kiedy należy położyć siano na ziemi? Listopad grudzień lub poczekaj luty marzec ... !!!
2- na polu przed położeniem siana mogę zostawić moje rośliny z ubiegłego roku (styl: fasola, pomidor, łasica, cukinia ..)

DZIĘKI DLA TWOICH ODPOWIEDZI
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Did67 » 13/11/18, 12:57

Witam,


I witaj!

1) Jeśli chcesz uprawiać obszar, który jest już ogrodem (grządka warzywna), teraz zalecam najpierw zainstalowanie zielonego nawozu, aby wychwycić maksimum azotanów, a także „wykorzystać” zimowe słońce, które te zielone nawozy przekształci się w biomasę (pożywną wiosną) ... wskazane jest wtedy zgniecenie go przed rozwinięciem warstwy siana w terminie, który daje nadzieję, że nadal będzie na nim padać (w przeciwnym razie to suche siano wysysa część rezerwatu w wodzie gruntowej!).

2) Jeśli zaczynasz od zera (łąka): skoś ją poziomo, zostaw tam i rozwiń siano, gdy tylko ziemia będzie wystarczająco zimna (około 12 ° na powierzchni); to zacznie "dusić" (w rzeczywistości pozbawić światła) trawy (zioła); jeśli gleba jest zimna, nitryfikacja nie będzie dużo.

3) Tak, oczywiście. Wszystkie „resztki” są doskonałym pokarmem dla żywych organizmów glebowych. Jesteś wtedy w przypadku 1) powyżej: zostaw te warzywa, które będą odgrywać wskazaną rolę; nie wykorzeniajcie ich; siej wokół niego zielony nawóz, aby zatkać „dziury”.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Julienmos » 13/11/18, 13:43

Did67 napisał:B
1) Jeśli chcesz uprawiać obszar, który jest już ogrodem (grządka warzywna), teraz zalecam najpierw zainstalowanie zielonego nawozu, aby wychwycić maksimum azotanów, a także „wykorzystać” zimowe słońce, które te zielone nawozy przekształci się w biomasę (odżywkę wiosną) ...zgnieść to przed rozwinięciem warstwy siana w dniu, który daje nadzieję, że znów będzie padać (w przeciwnym razie to suche siano wyssie część wody z gleby!).


przez „zmiażdżenie” myślę, że masz na myśli po prostu spłaszczyć? i nie szlifować?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Did67 » 13/11/18, 14:25

Jasne. Idę do najprostszego: moja rolka siana kompresuje to wszystko; hop, przechodzę, miażdżę cię ... Ale miażdżący rotofil może być brany pod uwagę, jeśli chcemy ułatwić zadanie rozwijania siana ...
1 x
lemay
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/11/18, 18:35

aide




przez lemay » 13/11/18, 16:06

Re bonjour,
Przepraszam, ale nie dostałem odpowiedzi ...
1- kiedy należy położyć siano na ziemi? Listopad grudzień lub poczekaj luty marzec ... !!!
2- co to jest: „zielony nawóz”
jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Did67 » 13/11/18, 16:16

Oh? Czy mylę się z moim językiem?

Wznawiam i upraszczam:

- jeśli to łąka: wkrótce, jak tylko ziemia ostygnie
- jeśli jest to już ogród warzywny (a więc ziemia uprawna), to lepiej pozwolić rosnąć resztkom warzyw lub zasiać „zielony nawóz” (są to szybko rosnące rośliny, które są zasiane między dwoma uprawami. i pozostawiony zmiażdżony na ziemi - niektórzy go włączają); a potem odkładam siano gdzieś w lutym w domu ...
1 x
lemay
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/11/18, 18:35

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez lemay » 13/11/18, 17:12

DZIĘKUJĘ SUPER SYMPA .... PRZYJMUJĘ !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez być chafoin » 13/11/18, 20:06

Did67 napisał:Wznawiam i upraszczam:

- jeśli to łąka: wkrótce, jak tylko ziemia ostygnie
- jeśli jest to już ogród warzywny (a więc ziemia uprawna), to lepiej pozwolić rosnąć resztkom warzyw lub zasiać „zielony nawóz” (są to szybko rosnące rośliny, które są zasiane między dwoma uprawami. i pozostawiony zmiażdżony na ziemi - niektórzy go włączają); a potem odkładam siano gdzieś w lutym w domu ...
Skąd ta różnica między łąką a ogrodem warzywnym na poziomie zakładania siana: bo trawy dłużej „niszczą” pod sianem?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Moindreffor » 13/11/18, 21:09

być chafoin napisał:
Did67 napisał:Wznawiam i upraszczam:

- jeśli to łąka: wkrótce, jak tylko ziemia ostygnie
- jeśli jest to już ogród warzywny (a więc ziemia uprawna), to lepiej pozwolić rosnąć resztkom warzyw lub zasiać „zielony nawóz” (są to szybko rosnące rośliny, które są zasiane między dwoma uprawami. i pozostawiony zmiażdżony na ziemi - niektórzy go włączają); a potem odkładam siano gdzieś w lutym w domu ...
Skąd ta różnica między łąką a ogrodem warzywnym na poziomie zakładania siana: bo trawy dłużej „niszczą” pod sianem?

nie tylko to, że ogród warzywny ma potencjalnie większy rezerwę azotu niż łąka, więc trzeba przepompować azot z końca sezonu do zielonego nawozu, aby wydobyć go z gleby i nie wypłukać. deszcze
kiedy siano zostanie umieszczone na miejscu, czas, w którym zielony nawóz będzie się rozkładał, będzie pierwszym warzywem, które odzyska azot, więc nie będzie wypłukiwanego azotu, który trafi do lustra wody lub strumienia rogu
2 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: leniwy ogród kuchenny ... pomoc




przez Did67 » 13/11/18, 21:38

Z mojego punktu widzenia jest to zarówno:

a) w dostatecznym stopniu niszczę dywan tworzący „trawę” łąki przed kolejnym sezonem, natomiast w warzywniaku w zależności od zastosowania usuwam tylko uparte łodygi (np. kapusta) i tylko tam, gdzie chcę zasiać (dlatego krzyżują się); więc możemy interweniować później, mając jednocześnie łatwo nadające się do użytku miejsce, jeśli mamy tylko chwasty lub zielone nawozy, w ogrodzie warzywnym.

b) tak, kwestia azotanów jest mniej ważna na łące

A nawet trochę więcej:

c) dodaje się fakt, że okres pomiędzy ostatnimi warzywami roku n a pierwszym rokiem n + 1 można wykorzystać do fotosyntezy, czyli odżywienia układu, jeśli mamy funkcjonalne rośliny zielone ( nieważne czy to „resztki warzyw”, chwasty czy zielony nawóz - ta sama walka, trochę fotosyntetyzuje!); siano nie fotosyntetyzuje! To z pewnością obejmuje. Ale „biomasa” jest importowana skądinąd ...

Celem jest zmniejszenie ilości importowanej biomasy (siana). W związku z tym, o czym wspomnieliśmy w innym miejscu: być może na dłuższą metę będę dryfował w kierunku systemu, który jest zbyt bogaty, przenosząc zbyt wiele pierwiastków przez siano. Z takimi samymi zagrożeniami jak w przypadku rolnictwa konwencjonalnego (chemicznego): zanieczyszczenie azotanami, zbyt delikatne rośliny „domieszkowane” ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 469