Pomidor lenistwa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Pomidor lenistwa




przez Adrien (były nico239) » 01/07/17, 14:38

Nie wiem, czy pomysł będzie Ci odpowiadał, ale jest mnóstwo ciekawych komentarzy na temat pomidorów porozrzucanych w tylu postach, porozrzucanych po tyle samo tematów....

Więc jeśli szukamy informacji na temat pomidora... to skomplikowane :zaszokować: a szkoda, biorąc pod uwagę bogactwo tej niestety rozproszonej treści

Moim zdaniem praktyczne byłoby posiadanie tematu dla każdego warzywa... z referencjami, doświadczeniami i wiedzą na temat każdego warzywa...

Na początek...bardzo interesujący link udostępniony przez Didiera: Wpływ temperatury na kulturę pomidorów

http://www.tomatofifou.fr/culture/cultu ... emperature

I niezależnie od tego, co o tym myśleć, można również wskazać miejsce Pascala Poota

http://www.lepotagerdesante.com/
2 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: The Sloth Tomato




przez Forhorse » 01/07/17, 19:01

Dość kompletny krótki filmik na temat youtubera, którego lubię
https://www.youtube.com/watch?v=M9SN7NdOWlo
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Sloth Tomato




przez Adrien (były nico239) » 01/07/17, 20:26

:: to nasuwa jeszcze jedno odniesienie... to prawda, że ​​Damien raczej 8) chłodny
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Sloth Tomato




przez Adrien (były nico239) » 01/07/17, 22:53

Bardzo praktyczne pytanie

Na pomidorach jest mnóstwo kwiatów, ale czy wszystkie zaowocują?

Chyba nie, ale nie wiem w jakim procencie...
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: The Sloth Tomato




przez korsykański chris » 01/07/17, 23:13

cześć, mężczyźni
link do domu, który oglądam, jest dla Ciebie!!
Przepraszam, że film jest trochę długi :płakać:
https://www.youtube.com/watch?v=w71tzVJIHsg&t=605s
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: The Sloth Tomato




przez korsykański chris » 01/07/17, 23:56

0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: The Sloth Tomato




przez Forhorse » 02/07/17, 09:45

nico239 napisał:Bardzo praktyczne pytanie

Na pomidorach jest mnóstwo kwiatów, ale czy wszystkie zaowocują?

Chyba nie, ale nie wiem w jakim procencie...


Teoretycznie tak, ale wydaje mi się, że zawiązanie owoców następuje tylko wtedy, gdy gleba ma wyższą temperaturę, w przeciwnym razie kwiat przestanie kwitnąć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Sloth Tomato




przez Did67 » 02/07/17, 10:02

Jesteś pewien, że to temperatura podłoża? Wpływa na wzrost korzeni i rozwój roślin, to pewne: moje pomidory posadzone wcześnie zatrzymały się i wegetowały przez prawie 2 miesiące, a liście zrobiły się niebieskie, co jest oznaką niedoboru fosforu, samo w sobie jest oznaką, że korzenie nie badajcie, bo nie rosną... Z tego punktu widzenia pomidor należy uważać za roślinę "tropikalną", która potrzebuje ciepłej gleby... Pośrednio, oczywiście, brak rozwoju spowoduje opóźnienie rozkwit. Ale w tempie kwiatów, które nawożą, nie wiem?

I odwrotnie, powyżej określonej temperatury powietrze, nawożenie już nie występuje: w warunkach tropikalnych trudno jest uprawiać pomidory. Ważną rolę odgrywa zmiana temperatury dzień/noc. Kiedy temperatura jest wysoka i w miarę stabilna, gwałtownie spada (doświadczyłem tego w Czadzie, gdzie produkcja była dobra tylko w „chłodnych” porach roku – odpowiada to w środkowym Czadzie + 30° w cieniu w dzień i kolejne 10 do 15 w nocy! - zaobserwowałem to podczas fali upałów w mojej szklarni, która wówczas sięgała 50°).

Oczywiście rolę odgrywają zbieracze: podczas intensywnej uprawy w szklarniach wprowadzane są trzmiele. Wiszące nitki są „potrząsane” przez wytrząsarki, co sprzyja samozapłodnieniu: pyłek opada na słupek liścia (wydaje się, że te „wstrząsy” pełnią jedną ze skutecznych ról trzmieli!)
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: The Sloth Tomato




przez korsykański chris » 02/07/17, 15:49

cześć
Did67 napisał:
I odwrotnie, powyżej określonej temperatury powietrze, nawożenie już nie występuje: w warunkach tropikalnych trudno jest uprawiać pomidory. Rolę odgrywa zmiana temperatury dzień/noc. Kiedy temperatura jest wysoka i w miarę stabilna, gwałtownie spada (doświadczyłem tego w Czadzie, gdzie produkcja była dobra tylko w „chłodnych” porach roku – odpowiada to w środkowym Czadzie + 30° w cieniu w dzień i kolejne 10 do 15 w nocy! -; zaobserwowałem to podczas fali upałów w mojej szklarni, która wówczas oscylowała w granicach 50°)


Mam nadzieję, że nie będę miał już takiej temperatury na przełomie lipca i sierpnia 2016, było 47 stopni ((((cień)))), temperatura zarejestrowana w aucie, 5 drzwi otwiera się w aucie parking od godziny 11:XNUMX w południe
to pierwszy rok, w którym sadzę pomidory,,, więc co robić??
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: The Sloth Tomato




przez dede2002 » 02/07/17, 22:46

Cześć Chris z Korsyki :) ,

- W samochodzie nie jest „w cieniu”!

-Co zrobić dla swoich pomidorów? Poczekaj, aż urosną, zwiąż je tak, aby nie dotykały ziemi, odetnij odrosty, chociaż możesz zostawić kilka, z których wyrosną gałęzie, ale jeśli pozwolisz, aby wszystkie pomidory się rozwinęły, ryzykujesz, że sezon zakończy się dużą ilością niedojrzałe pomidory. Zwykle obcinam czubki gałązek po pierwszym lub drugim bukiecie kwiatów, a niektórzy ogrodnicy obcinają główkę rośliny po piątym lub szóstym bukiecie, aby zapewnić dojrzewanie już uformowanych pomidorów. (to zależy od klimatu, tutaj w Szwajcarii koniec sezonu następuje szybko).

Zdjęcie dnia.

pomidory_1.JPG
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 296