Owoce, warzywa i zrównoważony rozwój

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
lym66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/13, 14:31

Owoce, warzywa i zrównoważony rozwój




przez lym66 » 15/05/13, 14:35

Bonjour à tous,

Jestem stażystą w firmie specjalizującej się w imporcie i dystrybucji owoców i warzyw. Moją misją jest kształtowanie wizerunku ich marki produktów f&l w ramach zrównoważonego rozwoju.

W centrum moich badań znajduje się opinia konsumenta. Czy możesz odpowiedzieć na ten mały kwestionariusz?

https://docs.google.com/forms/d/1LEP9Qe ... I/viewform

W ten sam sposób chciałbym twoją opinię na temat koncepcji? Czego oczekujesz od producentów i dystrybutorów zaangażowanych w zrównoważony rozwój? Czy w ogóle spożywasz te produkty? etc ...

Możesz również znaleźć wszystkie nasze zobowiązania na naszej stronie internetowej:

http://alternea.info

Dziękuję wszystkim !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/05/13, 16:34

Trudno mi zrozumieć, jaki związek moglibyśmy stworzyć między tak ogólnym tematem:

„Owoce, warzywa i zrównoważony rozwój”

Związane z planem marketingowym firmy handlowej, która stara się promować „wizerunek marki»Sprzedawcy, którego zadaniem jest wytwarzanie pszenicy z owoców pracy innych, zabierając nas na warzywa niezdolne do zrozumienia karuzeli.

W odniesieniu do kwestionariusza
Oczywiste jest, że rolnicy są niedostatecznie wynagradzani (odnotowano to już wielokrotnie forum). Nie trzeba dodawać, że zwiększenie ich wynagrodzenia byłoby konieczne.

W związku z tym chciałbym wiedzieć, jaki jest pożytek ze zrozumienia, dlaczego tak ważne jest poznanie opinii na temat problemu „Lepsze wynagrodzenie dla rolników”, ponieważ takie sformułowanie natychmiast dowodzi, że rolnicy otrzymują wynagrodzenie w systemie MIS. Nie ma potrzeby przeprowadzania ankiety, wystarczy przejść od słów do czynów!

Powinny być widoczne, aby przestać brać nas za szynki.

Dziękuję.
Ostatnio edytowane przez Obamot 15 / 05 / 13, 16: 37, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79135
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/05/13, 16:36

Nie szukaj Obamota, dziś wszyscy się zazielenili… ten „uczeń” może być szczery!

Dziwne, jednak istnieje sporo wskazówek, które naprawdę poprawiają się na boisku ... jakim jest planeta Ziemia dla niektórych ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/05/13, 17:00

Będę się kłócił ... Będę się kłócił ...

Na przykład chciałbym wiedzieć, kto stoi za finansowaniem tego wszystkiego!

- brak zarejestrowanej nazwy firmy, tylko „koncepcja” ...
- brak nazwiska osoby odpowiedzialnej ...
- brak adresu ...

CQFD: Jest dobrze zaprezentowany, ale jest tuż za bokiem amha.

Czekałbym, aż producenci zorganizują się w spółdzielnię dystrybucyjną, która „rozwiąże problem” intermédiaires którzy chcą położyć kieszenie na plecach tych, którzy naprawdę pracują - mimo pięknego „kolorowego wyznania wiary” - i byłoby to utajnione…!
Ostatnio edytowane przez Obamot 15 / 05 / 13, 17: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79135
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/05/13, 17:03

Whois wychodzi na .info:

Organizacja: Lacour SAS
Adres 1: Avenue de franckfort
Miasto: Perpignan
Państwo: Francja
Kod pocztowy: 66000
Kraj: FR
Telefon: + 1.9199029096


A Lacour SAS to: http://www.lacour-fruits.fr/

Ich produkcja, z wyjątkiem alternei, oczywiście nie ma nic odpowiedzialnego, ani zrównoważonego, ani nawet lokalnego: większość ich produkcji jest hiszpańska (gdzie prawdopodobnie robimy najgorsze europejskie pod względem fungicydów lub pestycydów ...), ale także wiele rzeczy w Maghreb ... krótko mówiąc, bardzo mały francuski ...

Kliknij „nasze produkty” w ich witrynie, aby zobaczyć różne źródła ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/05/13, 17:17

Bein woui, które jest trzymane (koperta graficzna jest taka sama).

Gdy nie reklamujemy koloru, nadal go znajdziemy : Mrgreen: : Chichot:

Dobrze, dobrze ... WIELKI partner WIELKIEGO dystrybutora ... ??? Tah Daaaah!
http://www.lacour-fruits.fr/#/people

Obraz

Monitorowanie notowań rynkowych
(nie ma nic wspólnego z wrażliwym sznurkiem „troski o zachowanie lokalnego producenta”)

Obraz

... 24 godziny od domu ... przy 90 km / h to ponad 2 km, ile to kosztuje oleju napędowego? I twierdzi, że dotyczy natury?

Jest daleko! A poza tym chciałbym zobaczyć ... kto to sprawdzi?

Sprzedajemy znacznie więcej za to, co kupujemy gdzie indziej orzeszki ziemne (Maroko, Tunezja itp.) Nic nowego pod słońcem, chociaż opakowanie jest atrakcyjne ... Piekło jest wyłożone ...
Ostatnio edytowane przez Obamot 15 / 05 / 13, 17: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79135
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/05/13, 17:26

Chcę „zmienić”, więc to dobrze ...

Ale hej, jeśli to jest tak, że „zrównoważone” stanowią mniej niż 1% ich masowej produkcji, ale to stanowi 99% ich komunikacji, gdzieś to mnie trochę niepokoi ...
0 x
lym66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/13, 14:31

odpowiedź




przez lym66 » 15/05/13, 17:45

Niejasny temat „Owoce, warzywa i zrównoważony rozwój” został celowo wybrany w sposób wymijający, aby uzyskać ogólną opinię internautów.

Koncepcja tej marki nie jest częścią czystej dystrybucji, ponieważ jest to marka opracowana przez naszą firmę. Jesteśmy przekonani o wartości naszych zobowiązań i szukamy tylko sposobu, aby ludzie konsumowali „inaczej”.

Należy jednak zrozumieć, że takie zobowiązanie w ogóle nie jest możliwe ... Dlatego celem tego komunikatu jest promocja Alternea, aby marka najlepiej spełniała oczekiwania konsumentów. Staramy się przynieść kamień do budynku, ale Rzym nie został zbudowany w 1 dzień…

Jeśli chodzi o kwestionariusz, to w rzeczywistości temat wynagrodzenia producentów nie jest rozpatrywany (w odniesieniu do mojej misji i mojej pracy dyplomowej w każdym przypadku). Przyjmuję więc do wiadomości twój post. ;)
To powiedziawszy, producenci wybrani do tej marki podpisali również „Zobowiązanie nr 5.” Wybrani partnerzy zgodzili się podpisać Global Compact, który zobowiązuje się do osobistego podejścia w odniesieniu do praw człowieka i Standardy pracy.

W każdym razie doceniam twoje interwencje. Każda uwaga, czy dobra czy zła, jest dobra do przyjęcia i pozwala mi wprowadzić rozwiązania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79135
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/05/13, 17:55

Dobra odpowiedź, witamy ponownie :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/05/13, 17:59

+1 z tą reakcją. Ale znów się pokłócę ...

Z mojego punktu widzenia raczej dystrybutorzy zobowiązują się do producentów, a nie odwrotnie ...

1) Ponieważ pestycydy (organiczne lub nie) to one dobrze przyswajają je przed konsumentami końcowymi!

2) Rzadko widziałem w branży dystrybucję unikającą produkcji.

3) Kiedy tak się dzieje, ujawnia cały problem nieproduktywnego sektora usług, który „nakłada podatek pośredni” na cenę towarów (a zatem i cenę sprzedaży). Tak, wiem, co przemawia na twoją korzyść, że dystrybucja jest PRAWDZIWĄ pracą.

Ale idealnie by było, gdyby tak nie było. Więc powinieneś robić to, co robią Chińczycy, kupować ziemię i dbać o jej bioróżnorodność i unikać zubożenia gleby (dokładnie to, co wydaje się być twoją specyfikacją), ponieważ tam - byłbyś naprawdę odpowiedzialny za stan gleby., Ponieważ byłoby to Twoje „dobre” - i mówi Ci o tym specjalista ds. marketingu (i który jako pierwszy awansował na nauczyciela prawą rękę jednej z największych sieci dystrybucji ...) Tym lepiej, jeśli zrozumiałeś że prędzej czy później zabierzemy wszystkie nasze nadużycia w zęby (koszt choroby wciąż rośnie, czy to już nieprawidłowy znak?)

Przykładowo, niebezpieczeństwo polega na tym, że gdy duzi detaliści zajmą ziemię, spektrum GMO i ewentualnego wykorzystania ziemi zrujnowanej dostarczać do trwałej eksploatacji w celu produkcji biopaliw poza wszelkimi przepisami lub czymkolwiek ... A ponadto dzięki tym „zobowiązaniom” rolników firmy takie jak Montsanto są w stanie przejąć kontrolę nad tym sektorem (oczywiście nie ty, nie martwisz się?)

Wszystko to nie jest zbyt dobre dla obrazu. Krótko mówiąc, siedzisz między dwoma krzesłami jakpośredni i dystrybutorem „odpowiedzialnego handlu” (jeśli nie jest sprawiedliwy, to życzymy ...), a znalezienie „dobry com, który idzie dobrze„Zgadzam się!
Ostatnio edytowane przez Obamot 15 / 05 / 13, 18: 13, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 337