Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 01/02/18, 11:59

Did67 napisał:
nico239 napisał:OK, ale to skomplikowane, ponieważ w tym przypadku jest to równoznaczne z zaprzestaniem robienia czosnku… na przykład…


Nie? Nie. Wyraźnie toniesz.

Podrap trochę, aby zobaczyć, jak gruba jest ta obfita warstwa, i odpowiednio dostosuj głębokość sadzenia...


Ok, idealnie, do takiego wniosku doszedłem….

Dostosuj się do terenu... i nie stosuj się do ogólnych rad... Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 01/02/18, 12:08

nico239 napisał:
Dostosuj się do terenu....


To właśnie robią żywe istoty! Kto nie ma internetu i nie umie czytać!!!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 01/02/18, 12:08

nico239 napisał:
...i nie stosuj się do ogólnych porad...



Myślę, że pokażę to obficie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 01/02/18, 12:20

Dokładnie to miałem na myśli... jesteśmy zgodni z Twoją filozofią... i moją też Obraz ale kiedy zaczynasz od 0, masz tylko istniejącą literaturę.

A w tej kwestii nie znalazłem „niezgodnego” czy raczej światłego sposobu, aby mi powiedzieć: nie wierz temu, co czytasz i że cayeux musi widzieć, jak ogrodnik odchodzi, to bzdura, jeśli masz gliniastą ziemię, zatop ją jak powinno, w przeciwnym razie wypłyną na powierzchnię... Obraz

Poza tym, moim zdaniem, na zdjęciach są one ograniczone, ale hej, będę regularnie odwiedzać strażników, aby delikatnie to wszystko przywrócić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 26/02/18, 23:56

Trochę nowości na zdjęciach przed mrozami, których koloru jeszcze nie widzieliśmy, jak na dzisiejsze 3 cm śniegu, czyli nic poza tym, że trochę wytrzyma ze względu na temperatury. ..


W tej chwili rosną sałatki i fasola.
Przedszkole ma się dobrze
Kolendra też
I wszyscy przygotowują się na stawienie czoła zimnej pogodzie

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz



Zalety i wady drewna.... (nogi to 4 sztuki bali z tartaku)
Jesteśmy szyci na miarę, ale gigantyczne Sirexy budzą się z powodu (jak sądzę) połączonego ciepła panującego w domu i wydłużenia się godzin dziennych.

Obraz

Obraz



A potem mały cud zeszłego tygodnia

Po sójkach dębowych

Obraz


I po samicy dzięcioła wielkiego

Obraz


Piekielna bestia, młody złoty orle

Obraz

Obraz

Obraz

Diagnozy gatunków nie pochodzą ode mnie, ale od znajomego fotografa dzikiej przyrody....
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 07/03/18, 20:22

Mały album z najnowszymi zdjęciami i opadami śniegu około 30 cm

Obraz

Obraz

Obraz
musiałem organizować wyścigi piesze... to dobre dla ziemi

Obraz


rezerwa wody widziałeś nadwagę?

Obraz

Tak, przez zaniedbanie, część korka zamarzła, ale rynna nadal zalewała poniżej poziomu lodu: ups.
Pierwsze uderzenie betonowego żelazka pokazało, że ciśnienie nie było neutralne... strumień wzrósł do 50 cm i utrzymywał się przez kilka minut jak otwarty kran

Obraz


Tunel, już tej zimy mocno dotknięty wiatrem, ponownie ucierpiał

Obraz

Obraz

po naprawie

Obraz

co najmniej 7-punktowe uderzenie na wiatr
Tym razem będziemy musieli uważać na śnieg

Obraz


Ale nagroda jest, wtedy zjedliśmy pierwszą sałatkę (2 na zdjęciu)

Obraz
3 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 17/03/18, 16:46

Być może pamiętacie, że kilka tygodni temu „zasiałem” cayeux w dwóch bardzo różnych miejscach.

1.
W warzywniaku na świeżym powietrzu, pod dobrą warstwą siana, ale przede wszystkim na prawdziwym bagnie.
Rzeczywiście, pod sianem już wtedy ziemia była bardzo wilgotna i zimna.
I to nie ostatnia zła pogoda poprawiła ten stan, wręcz przeciwnie.
Można powiedzieć, że pod sianem jest w tej chwili podmokła
Krótko mówiąc, jeśli czytasz literaturę, warunki są BARDZO niekorzystne dla wzrostu czosnku
A priori gwarantowano zgniliznę cayeux

2.
Na szczycie ogrodu
W miejscu bardzo dobrze nasłonecznionym
Cayeux należy zrównać z powierzchnią, zgodnie z zaleceniami.
Co było błędem, ponieważ kilka z nich zostało „wyrzuconych” na powierzchnię, co zmusiło mnie do pracy nad ich ponownym zakopaniem

Ostatecznie i DO DATY wzrost jest (prawie) identyczny w obu miejscach, a wysokość waha się od kilku centymetrów do około piętnastu z niewielką przewagą w przypadku części niesiana, co wydaje się normalne, ponieważ jest cieplej.

Uważaj, siano chowa się kilka centymetrów, sprawiając wrażenie, jakby pędy siana były znacznie mniej zaawansowane niż pozostałe.

W sumie w tym czasie daje nam to ponad sto roślin w dobrej kondycji.

Tutaj na sianie wszystko jest w porządku.

Obraz


A tu na górze ogrodu jest identycznie, wszystko jest w porządku.

Obraz


Kontynuacja, aby zobaczyć, czy różnice pojawią się w miarę postępu wzrostu.
3 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 29/03/18, 02:32

Zacznijmy skromnie od prostej ramy plandeki szklarniowej z „podwójnymi szybami”, która zakryje przestrzeń w belach słomy.

Obraz

Umożliwi to przetestowanie wytrzymałości tych 10m2 przykręconych do łat i zszytych na wszystkich łatach z przodu i z tyłu plandeki.
Aby zapobiec startowi, pośrodku 4 odcinków ułożono 4 cementowe kostki brukowe

Ramy P30 to te, które oddała mi pani (początkowo zbudowane do przykrycia bel słomy na zewnątrz), cóż, teraz, gdy zima się skończyła, nie potrzebuje ich już w tunelu...

Aby przetestować determinację królików w tym bardzo wrażliwym systemie...

Moim zdaniem zasiane ziarno nie przetrwa długo, gdy tylko nauczą się wślizgiwać między butami, które naiwnie zacisnąłem tak mocno, jak to możliwe.

Instalując tę ​​ramę w pobliżu małego kopca, który graniczy z częścią terenu, zdałem sobie sprawę, że posadziłem tam również trochę czosnku w ramach testu w wysokiej trawie... (całkowicie o tym zapomniałem). Poza tym oczywiście miejsce dobrze osuszone, ponieważ było tam jest nachylony i pełen słońca.

Obraz

Cóż, pomimo pewnej konkurencji, mój Boże, mają się dobrze i też wychodzą jak inni: pod zimne, wilgotne siano, czy na otwartą, słoneczną, gołą ziemię: czy czosnek nadaje się na każdy teren?

Pytanie brzmi... (zawsze to samo): czy króliki lubią czosnek?

Obraz
Nie zachęca do prac ogrodowych, a jednak....
Nie warto próbować ich widzieć w tym widoku, nawet na oryginalnym zdjęciu ich nie widzę, nie odstają (jeszcze) od suchej trawy.

Czas pokaże, czy (poza królikami) zakończy się wzrost: na tym obszarze musi ich jeszcze być około piętnastu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 04/04/18, 00:05

Zdjęcia dnia....

Posprzątałam ogródek warzywny i przeniosłam siano na zasiew.... i pod sianem znalazłam... sadzonki ziemniaków (a może się mylę... to dowolna roślina???).

Ale jeśli są to ziemniaki to nie z zeszłorocznych nasadzeń...ale z zeszłorocznych obierek...rozrzuconych po ogródku warzywnym

Oznacza to, że ziemniaki te zostały „zasadzone” w okresie pomiędzy (mniej więcej) wiosną a jesienią 2017 r., aby wykiełkować wiosną 2018 r.…

Wierzę mi na słowo, że ziemniaki należy sadzić wiosną, aby zbiory odbywały się pod koniec lata, ale teraz wydaje mi się, że tak naprawdę moglibyśmy je sadzić w zasadzie w dowolnym momencie i wykiełkowałyby, gdy tylko warunki im odpowiadają naśmiewając się trochę z przykazań...

Jest więc pewne, że nie zawaham się rzucić trochę w każdym czasie i w każdych warunkach, niekoniecznie czekając na słynny dogodny moment, w którym coraz bardziej zastanawiamy się, czy w końcu nastąpi.

Jest rzeczą oczywistą, że po tym odkryciu zakopałem je ponownie pod 20 cm siana...

Obraz

Górny słupek przypomina, że ​​czosnek, który MUSI sadzić w suchym i słonecznym miejscu, rośnie obojętnie w suchym i nasłonecznionym miejscu, pod 20 cm mokrego i zmarzniętego siana lub w wysokiej trawie na łące

I kolejna nowość z estragonem....poniżej

Rośliny, które zdaniem sprzedawcy (na targu roślinnym) nie powinny były przetrwać zimy, a które zimę spędziły już w Luberon, następnie wykopano, a następnie w zeszłym roku przypadkowo przesadzono na wiosnę (bardzo przeciętne zbiory w lecie) i które wschodzą bez żadnej pielęgnacji i bez przykrycia siana na zimę (całkowicie porzuciliśmy „aromatyczny ogród” myśląc, że wszystko zniknie…

W rezultacie 4 rośliny zaczynają od nowa na różnych etapach, przy czym ta na zdjęciu jest najbardziej zaawansowana.

Obraz

Dobre dla lubczyku, nic nadzwyczajnego: lubi glinę (jest podawana) i nie boi się zimna... tutaj znowu pojawia się w środowisku runa leśnego, gdyż cały aromatyczny ogród spędził zimę pod bardzo jasnym dywanem liście dębu (ponieważ dęby... nie tracą liści lub bardzo mało na zimę... opadną na wiosnę)

Obraz


Widzimy, że ruszając trochę tyłkiem jesienią, uzyskujemy (pod tunelem) bardzo wczesny zbiór różnych sałatek (z sadzonek sałatek, które poszły do ​​siewu, a zostało jeszcze trochę do zasiewu) i że fasola radzą sobie doskonale (przedwczoraj w tunelu było jeszcze -2).

Oczywiście ten mały plac jest po prostu efektem tego, że zeszłej jesieni nie musieliśmy robić (dużo) więcej.

Mamy nadzieję, że uda nam się uwolnić od innych prac, aby tym razem tunel został zasypany pod koniec zimy 2019...

Obraz


Wśród dotychczasowych spontanicznych odrostów
- groszek
- seler
- chard


No cóż, to nie ma z tym nic wspólnego, ale na pewno mamy kurnik sitowy... : Twisted:

Lis oszukał nas z 3 kurczaków wchodząc pod płot po przekradaniu się pomiędzy betonowymi blokami...ale udało mu się wydostać.

W przeciwieństwie do głupiego dzikiego kota, który został uwięziony jak idiota po (prawdopodobnie) wąchaniu kawałka wielkanocnego baranka podarowanego jedynemu ocalałemu: to nas nauczy.

Przynajmniej dał nam wskazówkę, jak słabo zabarykadowaliśmy się po ataku lisa.
Aby wzmocnić

Cóż, zostawiając otwarte drzwi, nadal się wymykał...
-
Obraz

Pani rozrzuciła całą masę rzeczy po całym pomieszczeniu pod tunelem.
Ja osobiście w plenerze trzymam się roszponki, niedługo wejdą rzodkiewki, to samo tyczy się sadzonek sałat.

Jeśli uda mi się zrobić ramkę zgodnie z planem, spróbuję pierwszej porcji pomidorów.
3 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 04/04/18, 09:06

nico239 napisał:...ale obierki...z zeszłego roku... rozłożone w ogródku warzywnym


Peeling pdt to nic innego jak...cięcie! Ponieważ pdt (bulwa) jest spuchniętym kawałkiem łodygi...

Często „gnije”. Ale czasami faktycznie zarodek przenoszony przez skórkę może się zakorzenić...

Jestem w trakcie pobierania „sadzonek” z kiełków, które rozwinęły się na moich produktach konsumenckich. Odrywam kiełek i przesadzam. Jem pdt. Zdolność psiankowatych do ukorzeniania jest niezwykła (to samo dotyczy pomidorów, które tworzą korzenie, jeśli łodyga jest odłożona).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 346