Nowy ogród warzywny

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
pattix
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/03/18, 13:05

Nowy ogród warzywny




przez pattix » 16/03/18, 17:20

cześć, zrobiłem67
oto mój problem. Pod koniec roku lub na początku przyszłego roku zostawiam swój hlm w Bouches du Rhone dla Deux Sèvres w nowym domu.
Skończę z ziemią fundamentową na wierzchu. Co radzisz mi zrobić najpierw?

dziękuję :D
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Nowy ogród warzywny




przez sicetaitsimple » 16/03/18, 19:12

Moja osobista rada jest taka, aby poprosić murarza, aby ułożył go starannie w stos, a następnie wyrzucił.
Osobiście mieszkałem przez kilka lat w nowym domu (dzielnicy) wybudowanym tuż obok działek ogrodniczych. Nie dało się niczego prawidłowo wyhodować, bo było tak zniszczone.
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: Nowy ogród warzywny




przez denis17 » 16/03/18, 23:20

dobry wieczór
Według mnie należy zachować wierzchnią warstwę gleby, „około 20 cm”, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Jeśli pozostała glina, dostępnych jest kilka opcji:
1/ dokonać ewakuacji
2/ rozłóż go i dodaj wierzchnią warstwę gleby ze swojej ziemi
3/ Jeśli nie ma go za dużo, rozłóż go w miejscu, w którym zamierzasz zakładać swój ogród „fenokulturowy”. : Wink: i dlatego przykryj sianem (osobiście rozsypuję je cienko w niektórych miejscach i to załatwia)

Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Nowy ogród warzywny




przez Did67 » 19/03/18, 10:28

Problem jest nadal ten sam:

- „wierzchnia warstwa gleby” sprzedaje się! Czasami jest to także „źródło utrzymania” dla (czarnych) kierowców ciężarówek – organizują swój własny rynek równoległy…

- więc deweloperzy/budowniczowie sprzedają go i zastępują go „obojętną” ziemią…

Potem albo kupisz wierzchnią warstwę gleby...

Albo ulepszysz to, co już istnieje: istnieją rośliny, które pozwalają „podbić” te ziemie (facelia, lucerna, fasola itp.); przynosisz znaczne ilości biomasy (siano, brf, ale w pierwszej fazie możesz wrzucić wszystko, to zawsze odżywia!) ...
0 x
pattix
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/03/18, 13:05

Re: Nowy ogród warzywny




przez pattix » 21/03/18, 15:18

dziękuję wszystkim trzem za odpowiedzi. Zobaczę
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Nowy ogród warzywny




przez Moindreffor » 21/03/18, 20:21

denis17 napisał:dobry wieczór
Według mnie należy zachować wierzchnią warstwę gleby, „około 20 cm”, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Jeśli pozostała glina, dostępnych jest kilka opcji:
1/ dokonać ewakuacji
2/ rozłóż go i dodaj wierzchnią warstwę gleby ze swojej ziemi
3/ Jeśli nie ma go za dużo, rozłóż go w miejscu, w którym zamierzasz zakładać swój ogród „fenokulturowy”. : Wink: i dlatego przykryj sianem (osobiście rozsypuję je cienko w niektórych miejscach i to załatwia)

Denis

bądź ostrożny podczas budowy, roboty ziemne na koniec budowy z reguły nie są wliczone w cenę, w domu miałem prawo do drobnych prac ziemnych, ponieważ w umowie było określone „prace ziemne w celu dotarcia do kwatery” Pb to jest to, że mój drzwi wejściowe znajdowały się 2 m nad ziemią : Mrgreen: więc sprowadzili byka, ale za jednym z francuskich okien pozostał 2 metry nad ziemią : Twisted:
więc jak byk jest na czas, możesz powiedzieć: uważaj na moją wierzchnią warstwę gleby, dobrze... bo to nie ty płacisz
Znowu kazałem bykowi przyjść i zapłacić z własnej kieszeni za założenie ziemi, ale w tym przypadku cóż, rozłożyłeś pozostały stos
więc jeśli wcześniej dostrzeżesz problem, będzie znacznie lepiej

na szczęście część, w której zakładam ogródek warzywny, to ta, która otrzymała najmniej gliny, ale nadal istnieje różnica między dwoma paskami, w których nie było prawie wcale, a w drugim trochę, kolor ziemi nie jest taki sam, próbowałem poprawiać się z roku na rok, ale zajęło mi to dużo czasu, bo nie znałem fenokultury, inaczej dałbym siano, siano i jeszcze raz siano
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 364