Nowy fenokulturysta

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
stef27150
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/12/22, 18:53
x 5

Nowy fenokulturysta




przez stef27150 » 25/12/22, 19:15

cześć dobranoc

Widziałem, a nawet widziałem wiele filmów naszego słynnego Didiera, mrugam do niego na swoim blog przy układaniu siana w grządce warzywnej.

Mieszkam w Eure (obok Gisors), tutaj jest Norman Vexin, niedaleko Oise (Pikardia) i Val d'Oise (Ile de France), a kraj Bray jest kilka kabli.

więc w październiku 2022 założyłem siano na istniejącym ogródku warzywnym, który prawdopodobnie został wykonany klasycznie, doprecyzowuję "prawdopodobnie", ponieważ mieszkamy w tym domu od 2 lat i odzyskałem ogród warzywny w takim stanie, w jakim był w ogrodzie.
po 1. roku w „tradycyjnej” uprawie, która była prawdziwą porażką z powodu całkowicie zepsutej wiosny i lata 2021, rok 2022 poszedł lepiej z ponownym tradycyjnym ustawieniem z niewielkim mulczowaniem.

ale w 2023 roku stanie się to pod sianem.
Tacę na truskawki wyposażyłam nie specjalnie po to, żeby nie schylać się przy zbieraniu, ale przede wszystkim po to, żeby mieć lekko podwyższoną konstrukcję, która pozwoli na założenie zabezpieczenia przeciw kosom, które łatwo zdjąć i założyć, bo obręcze i sieć, to prawdziwy ból.

powierzchnia ok. 5x8 + tacka na truskawki.

Obraz
Obraz

Wcześniej położyłem certyfikowany „ekologiczny” obornik koński bez obróbki i położyłem cienką warstwę kompostu

Obraz

Marchewkę i pasternak zostawiłam, bo bardzo dobrze trzymają się w ziemi, zbieram je na żądanie i pozwala to na przerzedzenie.

Obraz
Ostatnio edytowane przez stef27150 25 / 12 / 22, 19: 42, 2 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
stef27150
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/12/22, 18:53
x 5

Re: nowy fenokulturysta




przez stef27150 » 25/12/22, 19:24

ale wcześniej przygotowałam strefę truskawkową.

Obraz
Obraz

ponieważ odzyskane deski nie były proste, podobnie jak podłoga, było tam bardzo jasno.
zasypaliśmy krzesiwami, a że miałem kłody, których nikt nie chciał palić, to położyłem je na dnie, to tyle mniej ziemi do łopaty.

Obraz
Obraz

w końcu odpady roślinne układam je nad ziemią i układam z powrotem ziemię na wierzchu.

Obraz

dobra warstwa gnoju

Obraz
Obraz

potem kompost

Obraz
Obraz

i truskawki + kruszone zrębki.
Obraz
2 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: nowy fenokulturysta




przez sicetaitsimple » 25/12/22, 19:33

Didier i większość jego „fanów” porzuciło to forum około rok temu, z przyczyn merytorycznych na jego kierunku.
Znajdziesz je, za określoną liczbę, tutaj: https://potagers.forumactif.com/
0 x
Avatar de l'utilisateur
stef27150
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/12/22, 18:53
x 5

Re: nowy fenokulturysta




przez stef27150 » 25/12/22, 19:38

sicetaitsimple napisał:Didier i większość jego „fanów” porzuciło to forum około rok temu, z przyczyn merytorycznych na jego kierunku.
Znajdziesz je, za określoną liczbę, tutaj: https://potagers.forumactif.com/


a dobrze przepraszam.

jak ci to przeszkadza to możesz kasować moje wiadomości, ja jestem zupełnie poza kryzysami politycznymi i stanowiskami wobec siebie, mam ogródek, nic więcej i tylko chciałem się pokazać i mrugnąć.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: nowy fenokulturysta




przez sicetaitsimple » 25/12/22, 19:58

stef27150 napisał:a dobrze przepraszam.

Przepraszam też, ponieważ dotarłem do tego przez wątek Didiera forum. To było szczególnie ożywcze (Didier i nić)!
Cóż, nadal w umiarkowany sposób interweniuję w tematy, które mnie interesują, w szczególności w energię, ale prawdą jest, że ta przestrzeń wzajemnego szacunku, pomimo czasami dysonansowych stanowisk, która była wątkiem DIdiera, teraz zniknęła.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: nowy fenokulturysta




przez Obamot » 25/12/22, 20:05

Witaj Stef, to nieporozumienie i trzymajmy się: najlepsze jeszcze przed nami!

stef27150 napisał:ale wcześniej przygotowałam strefę truskawkową.
Obraz
Obraz

ponieważ odzyskane deski nie były proste, podobnie jak podłoga, było tam bardzo jasno.
zasypaliśmy krzesiwami, a że miałem kłody, których nikt nie chciał palić, to położyłem je na dnie, to tyle mniej ziemi do łopaty.

Obraz
Obraz

w końcu odpady roślinne układam je nad ziemią i układam z powrotem ziemię na wierzchu.

Obraz

dobra warstwa gnoju

Obraz
Obraz

potem kompost

Obraz
Obraz

i truskawki + kruszone zrębki.
Obraz

Dziękujemy za ten wspaniały wkład!
Wesołych Świąt... i dobrych zbiorów w 2023 roku...
To przyjemność znowu cię widzieć.
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: nowy fenokulturysta




przez Christophe » 25/12/22, 20:35

stef27150 napisał:
sicetaitsimple napisał:Didier i większość jego „fanów” porzuciło to forum około rok temu, z przyczyn merytorycznych na jego kierunku.
Znajdziesz je, za określoną liczbę, tutaj: https://potagers.forumactif.com/


a dobrze przepraszam.

jak ci to przeszkadza to możesz kasować moje wiadomości, ja jestem zupełnie poza kryzysami politycznymi i stanowiskami wobec siebie, mam ogródek, nic więcej i tylko chciałem się pokazać i mrugnąć.


Detale:

a) Odszedł ze „swoją kliką” i po „wykorzystaniu” forum ponieważ nie chciał widzieć rzeczywistości przed zniedołężnieniem Francji, mówię o tej rzeczywistości tam... (między innymi)





b) Nie ma powodu, aby usuwać i żałować. Co do reszty, mnóstwo informacji można znaleźć w archiwach: search.php
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Nowy fenokulturysta




przez izentrop » 26/12/22, 16:38

0 x
Avatar de l'utilisateur
stef27150
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/12/22, 18:53
x 5

Re: Nowy fenokulturysta




przez stef27150 » 26/12/22, 18:16

w rzeczywistości nie widzę związku między incydentem w Paryżu a moją publikacją.

w takim razie dodam, że otrzymałem wiadomość prywatną i nie mogę na nią odpowiedzieć, ponieważ musi nastąpić zablokowanie/odblokowanie niektórych funkcji w zależności od stażu pracy i liczby wiadomości, które publikujemy.
ale żeby wiedział, że odpowiadam mu tutaj, rzeczywiście poszedłem zobaczyć link, który mi wskazałeś, dziękuję.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Nowy fenokulturysta




przez Obamot » 26/12/22, 22:50

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 291