Leniwy ogródek warzywny i małe bele siana - leniwy pomysł.

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Bobinsana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/08/21, 17:29
x 1

Leniwy ogródek warzywny i małe bele siana - leniwy pomysł.




przez Bobinsana » 08/10/21, 17:19

Witam,
Właśnie założyłem swój leniwy ogródek warzywny i dziś rano dostałem siano (z odrostu). I odzyskałem to w MAŁYCH PIŁKACH.
Te małe kulki tworzą równoległościan o wymiarach około 30 cm x 80 cm x 40 cm, składający się z prawie wstępnie pociętych mini kulek.

A ponieważ jestem totalnym leniem, wpadłem na pomysł i chciałbym wiedzieć, czy są jakieś przeciwwskazania.

zasadniczo:
1) Rozpakowałem bele, dzięki czemu dostałem kostki domina siana, które ułożyłem obok siebie jak linoleum. Każda piłka daje około 10 kostek domina. Każde domino ma około 15 cm grubości, ultra zapakowane.
2) Następnie pokryłem każde domino innym domino przeciętym na 2. Pozwala to dobrze zakryć dolne domino.

3) Wreszcie, kiedy nadejdzie czas sadzenia, zamierzam sadzić MIĘDZY moimi kostkami domina, które w tej chwili są bardzo ciasne, ale które mogę z łatwością pchać.

Krótko mówiąc, wydaje mi się to bardzo proste, może nawet za dużo. Czy jestem zbyt leniwy?
DZIĘKI!
Gilles
załączniki
03.JPEG
02.JPEG
01.JPEG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Leniwy ogródek warzywny i małe bele siana - leniwy pomysł.




przez Doris » 08/10/21, 17:59

Ja tak robię, jak mam małe bele siana to się sprawdza.
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12299
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Leniwy ogródek warzywny i małe bele siana - leniwy pomysł.




przez Ahmed » 08/10/21, 18:31

Tak też postępuję z moimi małymi domowymi tobołkami: tak jest najprościej. Problem tworzenia się bruzd istnieje tylko w przypadku rozwiniętych dużych bel okrągłych (ale jest łatwiejszy w montażu!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 299