Krokiety, niedopałki i wrony…

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Krokiety, niedopałki i wrony…




przez Grelinette » 12/09/18, 15:31

Jest to nowy projekt, który można wpasować w kilka tematów,
ale może powinniśmy stworzyć nowy temat: pierzasta ekologia
: Chichot:


Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory krukowate tworzą dużą rodzinę ptaków (kruki, wrony, sroki, sójki itp., 130 gatunków), której przypisujemy znacznie wyższą od przeciętnej inteligencję (wróblowych i nie tylko).

corvids-01.jpg
corvidés-01.jpg (34.36 KB) Przeglądano 3187 razy


Krukowate mają ogromną zdolność adaptacji do środowiska i zadziwiające zdolności uczenia się: wiedzą, jak używać przedmiotów jako narzędzi, tworzą je od podstaw i rozumieją, jak obsługiwać złożone układy mechaniczne, które dają im nagrodę, gdy to zrobią. ma charakter zabawowy lub podoba się trenerowi, z którym krukowaty łączy więź emocjonalna: są to ptaki, które mają nie tylko ptasi mózg i świetną pamięć! (wideo z korvidu Niektórzy nawet wiedzą, jak używać samochodów do kruszenia orzechów!)

corvids-02.jpg
corvidés-02.jpg (31.67 KB) Przeglądano 3187 razy


To wyjaśnia ich rozprzestrzenianie się w naszych miastach i na wsiach, ale także klasyfikuje ten gatunek w kategorii „szkodników” i jest okrutnie tępiony w niektórych regionach.

corvids-03.jpg
corvidés-03.jpg (44.43 KB) Przeglądano 3187 razy


Wśród dużej rodziny krukowatych jest to Ciasto to mnie interesuje, ten, którego nazywamy Jacasse, Gadatliwy lub nawet złodziej.

corvids-pie.jpg
corvidés-pie.jpg (4.74 KB) Przeglądano 3187 razy


Projekt polega na powtórzeniu doświadczeń przeprowadzonych w parku rozrywki Puy du Fou, przedstawionych w artykuł z moinsdewatt (któremu mimochodem dziękuję za tę oryginalną informację).

Celem jest zaprojektowanie automatycznego karmnika dla sroki, który będzie dostarczał nagrodę (kocie krokiety) w zamian za odpady pochodzenia ludzkiego, które sroka znajdzie w swoim otoczeniu, a następnie zdeponuje w karmniku wydającym krokiety. Jak wynika z eksperymentu przeprowadzonego o godz Puy du Foukrukowatym napełnienie 1 wiadra niedopałkami papierosów i różnymi śmieciami zajęłoby krukowatym mniej niż godzinę!


Ostatnio brałem udział w akcjach „sprzątania” w miejscach publicznych (zbieranie śmieci wyrzuconych z ziemi (Mówiłem o tym tutaj) i problem mikroodpadyw szczególności niedopałki papierosów (co byłoby odpadem numer jeden na świecie) jest znacznie poważniejszą plagą, niż się wydaje: Rocznie na Ziemi wyrzuca się 4500 miliardów niedopałków papierosów (72 miliardy we Francji), z czego 2/3 trafia do przyrody, dróg wodnych, a następnie do morza.Świadomość, że niedopałek papierosa zanieczyszcza aż 500 litrów wody i zajmuje to 12 lat średnio rozkłada się niedopałek papierosa... możesz sobie wyobrazić katastrofę!

Są to, jak stwierdził Nicolas Hullot, ogłaszając swoją rezygnację ze stanowiska Ministra Ekologii, przywołując gest rzucania niedopałka papierosa na ziemię, mikrozanieczyszczenia, które niszczą planetę i nas duszą, ale które „tolerujemy”.

To tyle, jeśli chodzi o nijaki wystrój!

Równolegle do tej obserwacji, a wracając do przyjemniejszych spraw, przez całe lato odwiedzały mnie sroki. Przyszli na moją werandę, żeby zjeść karmę z misek dla kotów. Przeszli przez drzwi lub na wpół uchylone okno, innym razem przez klapkę dla kota lub mały otwór wentylacyjny.
Sroki zachowują się bardzo oportunistycznie i szybko znajdują lukę, aby uzyskać dostęp do uwielbianej przez siebie karmy dla kotów. Najczęściej wracają tą samą drogą, którą przyszły, ale zdarza się, że w panice, niektórzy nie wiedzą już, gdzie się wydostać i musiałem je złapać, aby wystawić z powrotem na zewnątrz... do następnego dnia.

Postawiłem w ogrodzie miskę z karmą: srokom wystarczyło kilka minut, aby ją zauważyć i opróżnić. Następnie przykryłam miskę pokrywką, co nie sprawiło im żadnej trudności, nawet z kamieniem na pokrywce. Stopniowo utrudniałem srokom dotarcie do krokietów: zawsze w końcu znajdowały podstęp.

sroka krukowata odbicie.jpg
sroka krukowaty odbicie.jpg (37.59 KB) Przeglądano 3187 razy


Zauważyłem też zabawne zjawisko: podczas gdy przygotowuję dla nich nowy test z krokietami do kradzieży, sroki siedzą na okolicznych drzewach i głośno szczebioczą, a gdy tylko się odsuwam, pojawiają się, jakby brały udział w grze polegającej na udaremnieniu każdego nowego testu: pozują i obserwują nowe urządzenie poruszając głowami po całym systemie, a następnie z wielkim zainteresowaniem zaczynają szukać rozwiązania!
Kolejny ciekawy szczegół: Niektóre sroki urządziły sobie dormitorium w dużym dębie obok miejsca, gdzie mogą znaleźć pożywienie i przychodzą tam spać każdego wieczoru. Mają więc teraz pokój i wyżywienie. To dobrze wróży na resztę wrażeń…

Celem jest umieszczenie krokietów w bardziej subtelnym dozowniku, co będzie wymagało od sroki określonego działania, takiego jak naciśnięcie klapki, podniesienie pokrywki, otwarcie szuflady lub przechylenie pojemnika...
Dlatego zacznę od przeprowadzenia testu porównawczego różnych systemów, którymi krukowate wiedzą, jak manipulować, aby dotrzeć do krokietów (naciśnij klapkę, podnieś pokrywkę, otwórz szufladę, przechyl pojemnik itp.), aby znaleźć najbardziej dla nich intuicyjne.

Potem, ale będzie to kolejna para skrzydeł, konieczne będzie zaprojektowanie układu mechanicznego, który dostarczy nagrodę tylko wtedy, gdy w zamian zostanie umieszczony mały kawałek śmiecia, a następnie znalezienie sposobu, aby zachłanne i złośliwe sroki zrozumiały czego od nich oczekujemy: 1 przyniesiony śmieci = 1 krokiet. Umowa wydaje mi się uczciwa!

Sortownik zbierający-odpady.jpg
Collector-waste sorter.jpg (21.79 KB) Przeglądano 3187 razy


Ptaki te posiadają także umiejętność obserwacji i naśladowania innego ptaka, prawdopodobne jest, że gdy tylko jedno z nich zrozumie technikę karmienia, pozostałe szybko się jej nauczą, aby w zamian za mikro-karmę otrzymać od dystrybutora smaczną karmę. detritus…
Ryzyko, jak wyjaśnił mi specjalista od krukowatych, polega na tym, że sroki przyniosą wszystko, co znajdą w pobliżu, od spinaczy do bielizny, przez sztućce stołowe, po kluczyki do samochodu moich sąsiadów. : Chichot: : będzie to okazja do zorganizowania spotkań przy drinku i zwróceniu wszystkim rzeczy!

Przykład kolekcji krukowatych (źródło informacji)
Zbieranie wron.jpg
Collecte coreilles.jpg (31.66 KB) Przeglądano 3181 razy


Krótko mówiąc, trochę nakreślę komentarz z moinsdewatti biorę do ręki pióro, aby przedstawić Państwu pomysł na nowy projekt, aby móc wybrać spośród sugestii, że rzadkie ptaki i inni migranci przybywający tutaj hojnie umieściliby w skrzynkach lęgowych inkubatora pomysłów, które ośrodek zajmujący się ekologią reprezentuje…

Postaram się zrobić zdjęcia i na bieżąco informować o postępie tego eksperymentu i wynikach uzyskanych ze srokami w moim ogrodzie.

Jeżeli są wśród Was majsterkowicze wszelkiego rodzaju, z włosami i piórami, albo po prostu macie pomysły, zwłaszcza na temat systemu dozowania, który uwalnia krokiet w zamian za mikroodpad (kilka gramów), to mogę je tu położyć...



Należy pamiętać, że ten projekt ma charakter eksperymentalny: jest rzeczą oczywistą, że to nie krukowate, nawet posiadające wyższą inteligencję, które rozwiążą problemy ludzkich zachowań i powstrzymają zanieczyszczenie naszej planety.
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez phil53 » 12/09/18, 16:30

Świetny pomysł, znałem demonstrację Puy du Fou, ale nie wiedziałem, czy jej ukończenie zajęło tak mało czasu.
learning.
Z praktycznego punktu widzenia zdecydowałbym się na system elektromechaniczny z wykrywaniem odpadów za pomocą kamery.
Nie tak dawno temu było za drogo, ale już nie.
Zaletą jest to, że ten sam czujnik może przyjąć kilka rodzajów małych odpadów i warto modulować nagrodę, aby zobaczyć, czy sroki zareagują.
Aby się uczyć, umieść wybrany odpad blisko miejsca wykrycia, ptaki mogą nawiązać połączenie.
Następnie przesuń odpady, aby w końcu umieścić ich więcej.
0 x
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez fl78960 » 12/09/18, 16:37

Witam,

Wydaje mi się to bardzo zabawnym pomysłem, zwłaszcza, że ​​mam już sroki kucające na drzewie w ogrodzie, ale...

jak odróżnienie niedopałka papierosa, „nienaturalnego” odpadu od resztek roślinnych?
czy to nie zwiększy liczby srok w moim ogrodzie (nie są to moje ulubione ptaki)?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez Christophe » 12/09/18, 21:24

Tylko o inteligencji krukowatych... ten „stary” film zawsze mnie fascynował:



I pomyśleć, że wciąż mówimy „ptasi mózg”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez Did67 » 12/09/18, 22:25

Grelinette napisał:[b]4500 miliardów niedopałków papierosów rocznie porzucanych na Ziemi (72 miliardy we Francji), z czego 2/3 trafia do przyrody, dróg wodnych, a następnie do morza.


Hmm... Konsumpcja papierosów we Francji spadła do około 53 lub 54 miliardów rocznie. Nadal znam wielu palaczy, którzy „zbierają” swoje tyłki. Wydaje mi się, że prawdopodobnie większość… No cóż, może?

To powiedziawszy, pomysł pozostaje dobry.

Ale nie lubię, jak ludzie fałszują liczby, nawet w dobrych celach.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez Ahmed » 12/09/18, 22:42

GrelinettePiszesz:
Należy pamiętać, że ten projekt ma charakter eksperymentalny: jest rzeczą oczywistą, że to nie krukowate, nawet posiadające wyższą inteligencję, które rozwiążą problemy ludzkich zachowań i powstrzymają zanieczyszczenie naszej planety.

Dwa komentarze. Nieletni: zapewniając rozwiązanie problemu zaniedbania, nie zachęca sprawców do zmiany...
Co ważniejsze: „ekscesy behawioralne ludzi” nie są w żaden sposób przyczyną zanieczyszczenia i zniszczenia warunków życia na Ziemi, lecz wymykających się im determinizmów, których w żaden sposób nie da się wytłumaczyć uproszczonym osądem moralnym (a tam oczywiście nie mówię o niedopałkach papierosów!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez moinsdewatt » 13/09/18, 08:27

Dziękuję Grelinette za ten wątek.
Informuj nas na bieżąco o tych etnologicznych doświadczeniach i obserwacjach.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez moinsdewatt » 13/09/18, 08:31

Wrona denerwuje psa:
Wideo
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez moinsdewatt » 13/09/18, 08:36

A tutaj wrona karmiąca krokietem psa i kota!
Vidéo

0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Krokiety, niedopałki i krukowate…




przez Grelinette » 13/09/18, 10:54

Did67 napisał:
Grelinette napisał:[b]4500 miliardów niedopałków papierosów rocznie porzucanych na Ziemi (72 miliardy we Francji), z czego 2/3 trafia do przyrody, dróg wodnych, a następnie do morza.


Hmm... Konsumpcja papierosów we Francji spadła do około 53 lub 54 miliardów rocznie. Nadal znam wielu palaczy, którzy „zbierają” swoje tyłki. Wydaje mi się, że prawdopodobnie większość… No cóż, może?

To powiedziawszy, pomysł pozostaje dobry.

Ale nie lubię, jak ludzie fałszują liczby, nawet w dobrych celach.

Wiele witryn podaje statystyki dotyczące spożycia papierosów na świecie i liczby wyrzuconych niedopałków, zaczynając od tego (ale wiele innych witryn podaje liczby na ten temat): https://www.planetoscope.com/recyclage- ... a-rue.html
(jest nawet strona wiki na ten temat których liczby są tymi, które podałem, chociaż nie pochodzą z wiki)

Z pewnością liczby te różnią się w zależności od badania i strony, która dostarcza informacji, ale ogólnie rzecz biorąc, liczby są wygórowane i wynoszą te same rzędy wielkości, a mianowicie dziesiątki miliardów!

Cieszę się, że interesuje Cię ten temat i eksperymentujesz, dlatego szybko odpisuję na kilka komentarzy.
Dam znać, gdy tylko będę miał więcej informacji, postaram się też sfilmować zachowanie sroki próbującej odzyskać ukrytą w karmniku karmę.

phil53 napisał:Z praktycznego punktu widzenia zdecydowałbym się na system elektromechaniczny z wykrywaniem odpadów za pomocą kamery.
Nie tak dawno temu było za drogo, ale już nie.
Zaletą jest to, że ten sam czujnik może przyjąć kilka rodzajów małych odpadów i warto modulować nagrodę, aby zobaczyć, czy sroki zareagują.

Rozwiązanie elektromechaniczne wydaje mi się zbyt wyrafinowane i drogie w porównaniu z prostym i ekonomicznym układem mechanicznym, a przede wszystkim, że każdy może to zrobić samodzielnie, jeśli eksperymenty przyniosą pozytywne rezultaty. Oczywiście później konieczne będzie segregowanie zebranych mikroodpadów (niedopałki, plastiki, metale, drewno itp.), ale dobrze byłoby już, gdyby sroki przyjęły oczekiwane od nich zachowania. W najgorszym przypadku sroki mogą zrozumieć, że zwykły mały kamień może pozwolić im na uruchomienie systemu, ale celem systemu mechanicznego będzie dokonanie zgrubnego wstępnego sortowania, prawdopodobnie pod kątem ciężaru odpadów.

Ahmed napisał:Dwa komentarze. Nieletni: zapewniając rozwiązanie problemu zaniedbania, nie zachęca sprawców do zmiany...
Co ważniejsze: „ekscesy behawioralne ludzi” nie są w żaden sposób przyczyną zanieczyszczenia i zniszczenia warunków życia na Ziemi, lecz wymykających się im determinizmów, których w żaden sposób nie da się wytłumaczyć uproszczonym osądem moralnym (a tam oczywiście nie mówię o niedopałkach papierosów!).


Na początek Twoja pierwsza uwaga często mówi, że jeśli udzielamy odpowiedzi w celu rozwiązania problemu, nie zajmujemy się jego przyczyną; obecnie dokonujemy tej obserwacji w przypadku tworzyw sztucznych (patrz najnowszy program Cash-Investigation Elyse Lucet). Jasne, ale jedno drugiemu nie przeszkadza. Moim zdaniem dzisiaj istnieje pilna potrzeba oczyszczenia środowiska, co nie wyklucza także zajęcia się przyczynami.

Druga uwaga: biorąc pod uwagę zakres mikrozanieczyszczeń w miejscach publicznych, w szczególności na wydziałach i w miejscach publicznych, w których musiałem interweniować, uważam, że „odchylenia w zachowaniu” wynikają z wielu złożonych czynników.

To pleonazm, ale „zanieczyszczanie i niszczenie warunków życia na Ziemi” pochodzenia ludzkiego...jest w istocie jedną z przyczyn tego... antropogenicznego zanieczyszczenia! (Albo nie zrozumiałem Twojej uwagi).
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188