Kret szczury - metoda zakopanego żelaznego pręta z butelką / turbiną wiatrową

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Max57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/05/19, 01:58

Kret szczury - metoda zakopanego żelaznego pręta z butelką / turbiną wiatrową




przez Max57 » 24/12/19, 12:51

Witam,

W ramach prewencyjnej walki z pojawieniem się nornic naziemnych w moim ogrodzie warzywnym (zakładanie siana tej jesieni) chciałem uzyskać od was opinię na następujące pytania:

1) Czy uważasz, że metoda „zakopanego żelaznego pręta z plastikową butelką na końcu” jest skuteczna? (wibracje / dźwięki emitowane w ziemi w wyniku mechanicznego działania wiatru pomiędzy butelką a żelaznym prętem)
Osoba opublikowała na swojej stronie podobne zastosowanie, ale z butelką wody zamienioną w „turbinę wiatrową” (akcentowanie wibracji / dźwięków?). Chociaż osiągnięcie to było przeznaczone do walki z kretami, wyobrażam sobie, że podobny wynik możemy osiągnąć w przypadku kretoszczurów ... Oto link do tego bloga:

http://le-blog-de-pierre-fassbind.over- ... 71693.html

Kilka komentarzy wydaje się pozytywnych ... Myślę, że wybieram tę metodę, podejmij test i w razie potrzeby dokonaj zwrotu

2) Czy uważasz, że istnieje ryzyko znacznych szkód „ubocznych” przy użyciu tego systemu? (tj. szkodzenie dżdżownicom)

Dziękuję.
Obchody szczęśliwego nowego roku.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Szczury-maupiery - metoda prętów zakopanych w żelazie z butelką / turbiną wiatrową




przez Moindreffor » 24/12/19, 13:41

kto będzie zirytowany hałasem, tobą czy norami? : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Max57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/05/19, 01:58

Re: Szczury-maupiery - metoda prętów zakopanych w żelazie z butelką / turbiną wiatrową




przez Max57 » 24/12/19, 13:57

Moindreffor napisał:kto będzie zirytowany hałasem, tobą czy norami? : Mrgreen:


Gdy tylko hałas i wibracje zostaną zaakceptowane przez wszystkich (z wyjątkiem nornic, nawet ptaków obracających siano w poszukiwaniu robaków), jestem gotowy wypróbować to doświadczenie! :)

Mój ojciec zastosował tę metodę w swoim „tradycyjnym” ogródku warzywnym (zawierającym m.in. marchew i pietruszkę ...) niedaleko mojego, ale nie sądzę, abyśmy mogli wyciągnąć jakiekolwiek znaczące wnioski, mimo że jego ogródek warzywny nigdy nie był „odwiedzany” przez norniki od dziesięcioleci ... I chociaż nornica znalazła grzędę niedaleko wczesnej jesieni, ale wiele czynników może / lub nie może wyjaśniać fakt, że nie poradził sobie z tym ... (został "zneutralizowany" w zeszłym tygodniu)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Szczury-maupiery - metoda prętów zakopanych w żelazie z butelką / turbiną wiatrową




przez GuyGadebois » 24/12/19, 14:05

Bezpłatna impreza co miesiąc na plastrze warzyw ze ścianą dźwiękową 10 000 W, a my mówimy więcej o twoich kretowatych szczurach.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Max57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/05/19, 01:58

Re: Szczury-maupiery - metoda prętów zakopanych w żelazie z butelką / turbiną wiatrową




przez Max57 » 24/12/19, 14:09

GuyGadebois napisał:Bezpłatna impreza co miesiąc na plastrze warzyw ze ścianą dźwiękową 10 000 W, a my mówimy więcej o twoich kretowatych szczurach.


Dziękuję za radę, pomyślę o tym! ;)
0 x
Ogrodnik54
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 02/05/21, 20:53
x 5

Re: Szczury-maupiery - metoda prętów zakopanych w żelazie z butelką / turbiną wiatrową




przez Ogrodnik54 » 16/01/22, 12:16

Max57 napisał:Witam,

W ramach prewencyjnej walki z pojawieniem się nornic naziemnych w moim ogrodzie warzywnym (zakładanie siana tej jesieni) chciałem uzyskać od was opinię na następujące pytania:

1) Czy uważasz, że metoda „zakopanego żelaznego pręta z plastikową butelką na końcu” jest skuteczna? (wibracje / dźwięki emitowane w ziemi w wyniku mechanicznego działania wiatru pomiędzy butelką a żelaznym prętem)
Osoba opublikowała na swojej stronie podobne zastosowanie, ale z butelką wody zamienioną w „turbinę wiatrową” (akcentowanie wibracji / dźwięków?). Chociaż osiągnięcie to było przeznaczone do walki z kretami, wyobrażam sobie, że podobny wynik możemy osiągnąć w przypadku kretoszczurów ... Oto link do tego bloga:

http://le-blog-de-pierre-fassbind.over- ... 71693.html

Kilka komentarzy wydaje się pozytywnych ... Myślę, że wybieram tę metodę, podejmij test i w razie potrzeby dokonaj zwrotu

2) Czy uważasz, że istnieje ryzyko znacznych szkód „ubocznych” przy użyciu tego systemu? (tj. szkodzenie dżdżownicom)

Dziękuję.
Obchody szczęśliwego nowego roku.

Witam,
Więc mała informacja zwrotna?
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 326