Inne dźwięki dzwonka o Kokopelli

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
roman.perma
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/08/17, 08:41
x 1

Inne dźwięki dzwonka o Kokopelli




przez roman.perma » 29/08/17, 08:55

Drodzy członkowie,

Nowość na Twoim forum, z którym kilka lat temu konsultowałem się w sprawach związanych z ogrzewaniem i izolacją. Czytałem też szalone analizy, sprzeczne z utartymi poglądami na ten temat, co pozwoliło mi lepiej przyjrzeć się mojemu ówczesnemu projektowi. Przy okazji wielkie dzięki. : Chichot:

Pozwolę sobie tutaj napisać, nie żeby mówić o wygodzie, ale o rolnictwie. Chciałbym przekazać mój niedawno opublikowany artykuł na temat postawy stowarzyszenia Kokopelli, specjalizującego się w sprzedaży darmowych nasion. W już małym i nie zawsze łatwym środowisku Kokopelli wykorzystuje swoją widoczność i coraz bardziej zachowuje się jak mały szef. Duża ryba w małym stawie, która nie znosi krytyki. : Evil:

Przy użyciu więcej niż wątpliwych metod Kokopelli atakuje witrynę „Le Jardin des Could” autorstwa Daniela Vivasa. Opowiada swoje osobiste doświadczenia jako rozczarowanego byłego klienta (słaba zdolność kiełkowania, błędy w zamówieniach itp.), a także „chrupiące” szczegóły książki „Nie będziemy już chodzić do Gaïa”, napisanej przez byłych pracowników Kokopelli bardzo krytyczny wobec stowarzyszenia, który ukazał się na początku roku.

Wynik ? Prawnicy Kokopellego nakazali Danielowi Vivasowi wycofanie swojego artykułu!

Pozostałą część artykułu chciałbym tutaj umieścić http://www.agoravox.fr/tribune-libre/ar ... ces-195967 : Arrowl:

To zastraszanie, którego ofiarą padł Daniel Vivas, odsłania prawdziwą naturę Kokopellego, przyzwyczajonego do bycia wiktymizowanym i odgrywania roli najlepszego (wystarczy spojrzeć na jego absurdalne oskarżenia pod adresem Réseau Semences Paysannes!). Bo to jest sedno problemu.

Nie wiem, czy inni mieli do czynienia z tego rodzaju procesami w przypadku Kokopelli lub otrzymywali opinie na temat ich pracy. Interesuje mnie doskonalenie swojej wiedzy.

Miłego dnia

Romain (rolnik obywatelski!)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez izentrop » 29/08/17, 14:17

To trochę wyjaśnia sytuację. To trochę jak bańki na giełdzie, pękają, gdy rzeczywistość przejmuje kontrolę.
Możemy także pomyśleć o zemście zawiedzionej osoby, która zetknęła się z surowymi prawami małych pracodawców.
Do tego dochodzi mistycyzm wielkiego szefa, ale to właśnie uczyniło firmę sławną. : Mrgreen:

Agoravox również nie jest najbardziej stronniczy.
0 x
roman.perma
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/08/17, 08:41
x 1

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez roman.perma » 30/08/17, 08:28

izentrop napisał:
Do tego dochodzi mistycyzm wielkiego szefa, ale to właśnie uczyniło firmę sławną. : Mrgreen:


Mistycyzm... czy to raczej ciężka psychiatria?! :zaszokować: : Lol:

Musisz przeczytać dobre strony „Nie będziemy już chodzić do Gai” na ten temat, to po prostu przerażające.
Mówił o tym Daniel Vivas z Jardin desibles w swoim artykule... który Kokopelli wysadził w powietrze. Zbyt kompromitujące.

Rzymianin
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Christophe » 31/08/17, 10:49

roman.perma napisała:(...)

To zastraszanie, którego ofiarą padł Daniel Vivas, odsłania prawdziwą naturę Kokopellego, przyzwyczajonego do bycia wiktymizowanym i odgrywania roli najlepszego (wystarczy spojrzeć na jego absurdalne oskarżenia pod adresem Réseau Semences Paysannes!). Bo to jest sedno problemu.

Nie wiem, czy inni mieli do czynienia z tego rodzaju procesami w przypadku Kokopelli lub otrzymywali opinie na temat ich pracy. Interesuje mnie doskonalenie swojej wiedzy.

Miłego dnia

Romain (rolnik obywatelski!)


Witam i zapraszam tutaj!

Moje osobiste doświadczenia z Kokopelli ograniczają się do kilku wymian na stoiskach na targach czy pokazach (minęło już kilka lat)…ale to mi wystarczyło, żeby przekonać się, że są po „ekstremalnej” stronie Mocy (tzw. Siła Gai oczywiście : Mrgreen: )...a ekstremizm, jakikolwiek by nie był, nigdy nie jest dobry!

Wolałem kupować nasiona od Semailles... którzy byli o wiele bardziej otwarci!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Christophe » 31/08/17, 10:49

roman.perma napisała:...który Kokopelli wysadził w powietrze. Zbyt kompromitujące.


Jak? Przez zastraszenie czy zgodnie z prawem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Did67 » 31/08/17, 18:47

Cytuję tekst z romaine.perma: „Prawnicy Kokopellego nakazali Danielowi Vivasowi wycofanie swojego artykułu!”

Aby bawić się z prawnikami, trzeba być „czystym” i „solidnym”: cytat z opublikowanej książki, który nie został zakwestionowany w sądzie, jest nadal prawnie możliwy. Pod warunkiem, że przedstawisz to jako prosty cytat.

Problemem niewątpliwie jest komentarz „około”: czy możemy „dostarczyć” dowód na wszystko, co twierdzimy? W przeciwnym razie negatywna wypowiedź staje się zniesławieniem. A zniesławienie jest godne potępienia – sąd może zażądać wycofania tekstu i wymusić publikację sprostowania, może zasądzić „odszkodowanie i odsetki” (Kokopelli może oszacować, że przez to stracili 50 000 euro!)…

Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy pismo prawnika. Nawet gdybyśmy mieli środki, moglibyśmy stanąć przed sądem. A jeśli okaże się, że sąd byłby znacznie bardziej zniuansowany, znacznie bardziej zniuansowany. Specjaliści od zagrożeń (spójrz na staruszka blondynki) często spotykają się z odrzuceniem! Nie można wykluczyć, że potępienie ograniczy się do publikacji prawa do odpowiedzi… Ale która strona ma środki, aby zagrać w tę grę i przejść proces? Mniejszość.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Did67 » 31/08/17, 18:50

roman.perma napisała:
Mistycyzm... czy to raczej ciężka psychiatria?! :zaszokować: : Lol:



Jest to na przykład zniesławienie. Nie będąc psychiatrą, nigdy nie będziesz w stanie tego udowodnić. I wątpię, czy w sądach znajdziesz biegłego psychiatrę, który postawi taką diagnozę. Więc skończyłeś.

Świadomość, że kontekst odgrywa ogromną rolę: to samo zdanie w gazecie satyrycznej nie będzie oceniane w taki sam sposób, jak w witrynie podającej się za naukową! Daje to komikom margines. Na szczęście. Choć muszą też uważać, żeby nie posunąć się za daleko. Niektórzy to wiedzą.
0 x
roman.perma
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/08/17, 08:41
x 1

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez roman.perma » 01/09/17, 08:34

Witam Christophe i Did67,

Dziękuję za wiadomości, a zwłaszcza za szczegóły od Did67. To prawda, że ​​„ciężka psychiatria” to mój sąd wartościujący, który może być zniesławieniem. Dlatego do usunięcia. : Oops:

Jeśli chodzi o wycofanie artykułu Daniela Vivasa, myślę, że odbyło się to za pośrednictwem prawnika. Jednak w świecie producentów nasion i hodowców Kokopelli rozpowszechnił tę wiadomość. Żadnych fal. w przeciwnym razie pominiesz.

Znalazłem ciekawe linki dotyczące pracy „Nie będziemy już jechać do Gai: Dni robocze w Kokopelli”

Tutaj wywiad z autorami: http://cqfd-journal.org/Kokopelli-c-est-fini-1831

oto pierwszy rozdział: https://iaata.info/Nous-n-irons-plus-po ... -2137.html

i jak dobrze mówisz, Christophe, zwróć uwagę na „Siłę Gai”!! : Chichot:

Rzymianin
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Christophe » 01/09/17, 10:37

roman.perma napisała:i jak dobrze mówisz, Christophe, zwróć uwagę na „Siłę Gai”!! : Chichot:


Hihihi, i znowu „tylko” mówiłem o ekstremizmie Sił Gaia… obskurantyzm jest jeszcze gorszy… nie jestem pewien, czy Koko nie maczała w tym ręki!

https://www.youtube.com/watch?v=CW4PtgKDc1k

: Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Inne dzwonki o Kokopellim




przez Adrien (były nico239) » 03/09/17, 12:22

Kokopelli, firma czy stowarzyszenie Tartempion... wszystko pochodzi od ludzi, którzy przewodzą i ich głębokiej natury.

Głęboka natura, która objawia się mocą.

Moc jest najlepszym wskaźnikiem ludzkiej natury

Często popełnianym błędem jest myślenie, że ideologia hojności wygeneruje funkcjonowanie hojności i humanizmu.

Ale najhojniejsza ideologia u podstaw nie ma większego znaczenia w porównaniu z „sposobem jej stosowania”

Z tego typu problemami spotykamy się w całym spektrum „hojnych firm”: tak naprawdę nie śledziłem tego, ale wydawało mi się, że w Charlie’s nieoczekiwany przypływ datków przyczynił się do zamknięcia wcześniej bardziej otwartej działalności.

Krótko mówiąc, natychmiastowe wykonanie władzy... niekoniecznie oznacza katastrofę, ale może nią być.

PS nigdy nie kupowaliśmy od Koko....
Naszym celem jest bycie samowystarczalnym w zakresie nasion warzyw z naszego ogrodu w naszym środowisku.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163