Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez VetusLignum » 20/05/20, 01:39

3 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Moindreffor » 20/05/20, 09:50

spójrz na wielkość stawu, policz gatunki, które wymienił i zadaj sobie pytanie, ile osób może nim nakarmić
i zrozumiesz, że jest to eksperyment
tak, możemy produkować, ale dla jakiej populacji dla jakiego obszaru? i tam będziesz miał początek odpowiedzi
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez VetusLignum » 20/05/20, 10:39

Moindreffor napisał:spójrz na wielkość stawu, policz gatunki, które wymienił i zadaj sobie pytanie, ile osób może nim nakarmić
i zrozumiesz, że jest to eksperyment
tak, możemy produkować, ale dla jakiej populacji dla jakiego obszaru? i tam będziesz miał początek odpowiedzi


Myślę, że istnieje potencjał do produkcji dużej ilości żywności:


To zupełnie inny sposób uprawiania ogrodu, z mniejszą lub zerową potrzebą podlewania, samowystarczalną płodnością i zupełnie innymi interwencjami.

Ale to zmusza cię do zmiany wszystkich nawyków, zwłaszcza w odniesieniu do spożywanych roślin.
Jestem szczególnie zaniepokojony tym, że w bardziej północnych klimatach niektórym roślinom brakuje światła słonecznego.
Ponadto potrzeba trochę czasu, aby to się stało.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Moindreffor » 20/05/20, 11:20

tak, jeśli potrzebujesz 10 lat na ustawienie, a także potrzebujesz słońca, to jest starte dla wielu regionów
Cóż, na południu myślę, że od dawna wiedzą o cieniu drzew,

nowi „bobo” mówią o „leśnych ogrodach”, właśnie wymyślili na nowo letnią wodę i wywołują szum, szczególnie u wszystkich tych, którzy chcą „zielonego” po kilku pokoleniach „szarobetonowego”

syn kolegi, który ma do dyspozycji owoce z ogródka, robi konfiturę z mniszka lekarskiego, to jest modne, mógł zostać klasyczny, z porzeczkami, rabarbarem, wiśniami, jabłkami, ale nie?

więc dla mnie konieczne jest, aby śnić
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Taam » 20/05/20, 12:27

Dzięki za info o tych "ogrodach".
Nic o tym nie wiedząc, mimo to słyszę argument 3D vs 2D.

Ja również wysłuchałem tej opinii, pamiętając uwagę Didiera, że ​​las może odzyskać przewagę, gdy człowiek przestanie interweniować. Tutaj znów interweniuje człowiek, ale dla lasu... więc chyba dobrze.

Pytanie do koneserów: dlaczego trzeba podawać nazwy łacińskie? Osobiście w ogóle do mnie to nie przemawia.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Moindreffor » 20/05/20, 13:06

taam napisał: Tutaj znów interweniuje człowiek, ale dla lasu... więc chyba dobrze.

no nie ma sensu jak człowiek nie interweniuje, las sam się pojawia, tam chcemy wmówić ludziom że można uprawiać leśny ogródek, masło i maślane pieniądze
nasze warzywa to rośliny polne, chcieć je uprawiać w cieniu drzew to utopia albo drzew jest mało i dlatego nie wolno nam mówić o lasach. zrobić szum, więc od początku jest "oszustwo", więc dla mnie wynik jest iluzoryczny, po 10 latach drzewa są jeszcze młode jak na prawdziwe drzewa, więc co z 10 lat więcej, gdy drzewa zajęły 4 lub 5m więcej

mówienie o lesie po 10 latach jest śmieszne...
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Taam » 20/05/20, 13:19

W porządku dla mnie, który tylko widzi występki człowieka, nie uważam, że istnieje oszustwo.
Różnorodność pomysłów wydaje mi się mile widziana. I choć raz widzę na takim filmiku "młodego" a nie starego ogrodnika to super : Chichot:

Jeśli chodzi o robienie szumu, jeśli ma to być postawienie drzew, nie ma problemu, prawda?
Zawsze będzie czas na zaplanowanie tratwy do zbierania plonów na powierzchni za kilka dekad : Wink:
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Ahmed » 20/05/20, 13:29

Tak, ale będziesz musiał mocno wiosłować...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Moindreffor » 20/05/20, 13:37

taam napisał:W porządku dla mnie, który tylko widzi występki człowieka, nie uważam, że istnieje oszustwo.
Różnorodność pomysłów wydaje mi się mile widziana. I choć raz widzę na takim filmiku "młodego" a nie starego ogrodnika to super : Chichot:

Mówię o oszustwie, ponieważ młody człowiek, o którym mowa, przedstawia ci coś starego jak świat, z nowymi terminami, innego, który odkrywa na nowo to, co niektórzy robili empirycznie, zanim po prostu włoży w to aktualną naukę, aby zrobić coś nowego

myślisz, że ludzie w średniowieczu i ci wcześniej byliby znudzeni wyrębem, gdyby istniał sposób na uprawę w lesie : Mrgreen:

pamiętajmy, że środowisko leśne jest bardzo ubogim środowiskiem i dlatego nie sprzyja znaczącej produkcji
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Taam » 20/05/20, 14:04

Moindreffor napisał:myślisz, że ludzie w średniowieczu i ci wcześniej byliby znudzeni wyrębem, gdyby istniał sposób na uprawę w lesie : Mrgreen:

pamiętajmy, że środowisko leśne jest bardzo ubogim środowiskiem i dlatego nie sprzyja znaczącej produkcji
Cóż, proste wahadło wychyla się w drugą stronę. W tym sensie mi odpowiada.

Chcę wierzyć, że środowisko leśne jest ubogie, ale jest to „model ekonomiczny” wybrany przez naturę.
Osobiście nie rozumiem po co jest produkcja. ważne... Czy to jest cel tego gościa?
Niezależnie od wyniku tutaj, pozostaną drzewa.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 321