Wytnij siano piłą szablastą.

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
jac71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/04/17, 19:08
x 3

Wytnij siano piłą szablastą.




przez jac71 » 16/08/17, 02:20

Witam,
Poniżej fotomontaż przedstawiający koszenie siana elektryczną piłą szablastą.
W tym przypadku siano jest pełne jeżyn, co nieco utrudnia zadanie.
Mój brzeszczot jest wyjątkowo tępy, nie miałem czasu na eksperymentowanie z innymi brzeszczotami.

Pracuj mniej, zbieraj więcej; Motto Didiera idealnie do mnie pasuje.
załączniki
szabla ręczna s.jpg
Urządzenie: elektryczna piła szablasta ręczna
Kosiarka do siana 1.jpg
cięcie podkładowe
Kosiarka do siana 2.jpg
cena
Kosiarka do siana 3.jpg
urlopu
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Grelinette » 16/08/17, 15:07

Nożyce do żywopłotu nadają się również do cięcia siana! : Chichot:
elektryczne nożyce do żywopłotu.jpg
elektryczne nożyce do żywopłotu.jpg (3.47 KiB) Przeglądano 9620 razy
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Stef72 » 16/08/17, 16:42

Interesują mnie wszelkie opinie na temat narzędzi, które dobrze sprawdzają się przy robieniu czystych bruzd w sianie, najlepiej bez prądu (brak prądu w ogrodzie).

Zamierzam się wyposażyć, ale mam młody budżet i nie za bardzo mam ochotę kupić Stihl Combisysteme z obcinaczem krawędzi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Did67 » 16/08/17, 17:11

Istnieją piły szablaste zasilane akumulatorowo: https://www.racetools.fr/1629-scie-sabr ... #ectrans=1

Koszenie siana nie powinno zbytnio obciążać silnika, więc ładowanie powinno pozwolić na przejechanie kilku metrów!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez chatelot16 » 16/08/17, 20:50

zęby piły nie są zbyt skuteczne przy ścinaniu siana: zobaczę, jak naostrzyć brzeszczot jak nóż, bez zęba

szybki ruch posuwisto-zwrotny piły szablastej będzie jechał do przodu, nawet jeśli nie tnie zbyt dobrze

prawdziwe ząbki nie przydadzą się do siana, ale zmarszczki jak nóż do chleba powinny się przydać: trochę lepiej niż nóż bez zębów
0 x
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Stef72 » 17/08/17, 09:01

dziękuję Didier i Chatelot16, rzeczywiście w tym cały problem: kupować sprzęt nie wiedząc, czy będzie trwały, czy został już przetestowany... Niedługo muszę kupić kosę spalinową, może szklarnię... i trochę tkanego płótna cover, krótko mówiąc, będę musiał zoptymalizować, aby nie nadszarpnąć budżetu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Did67 » 17/08/17, 10:49

chatelot16 napisał:zęby piły nie są zbyt skuteczne przy ścinaniu siana: zobaczę, jak naostrzyć brzeszczot jak nóż, bez zęba

szybki ruch posuwisto-zwrotny piły szablastej będzie jechał do przodu, nawet jeśli nie tnie zbyt dobrze

prawdziwe ząbki nie przydadzą się do siana, ale zmarszczki jak nóż do chleba powinny się przydać: trochę lepiej niż nóż bez zębów


Nie sądzę: najpierw użyłem gładkiego noża rzeźniczego, który przy dużych prędkościach tępił; celuloza siana jest świętym „użytkownikiem” najnowocześniejszych rozwiązań... To była ciężka próba!

Aż do dnia, w którym skonfiskowałem nóż do chleba, rzeczywiście z pofałdowaniami. Tam ponownie, bardzo szybko, ostrza zostały stępione i zaprasowałem pociągnięcie ściernicy (rodzaj okrągłego noża montowanego na małej wiertarce, do „ostrzenia” = a właściwie ponownego szlifowania ostrzy).

Myślę więc, że konieczne będzie dość szybkie naostrzenie zębów...

Należy pamiętać, że zaklinowana pomiędzy dwiema deskami lub deską, w której została wycięta szczelina, nawet jeśli nie przecina, „rozrywa się” bez podnoszenia siana. To właśnie jest ważne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Did67 » 17/08/17, 13:05

Przez przypadek i bez żadnej reklamy, ten dyskont oferuje tę akumulatorową piłę szablastą za niską cenę!

http://www.norma.fr/scie-sabre-27865.html

To było wczoraj, ale czasami nie ma już żadnego z tego samego dnia, a czasami jest jeszcze kilka dni później. Mam zamiar „pojechać” do miasta, zobaczyć!

[Kupiłem kiedyś ceramiczną piłę tarczową. „Wykorzystałem” ją do zrobienia wszystkich wycięć w łazience, a ona… dzielnie stawiała opór. To nadal działa. Po prostu miałem trudności ze znalezieniem dysku zamiennego, dopóki nie znalazłem dysku marki Skill: po bliższym przyjrzeniu się mój niemarkowy, przeceniony „rondelek” był idealną kopią Skill. Ale rozczarowała mnie też piła ukośnicowa, która pozwoliła mi bardzo szybko odejść bez złego traktowania... Więc: nie mam zdania!]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez Did67 » 17/08/17, 19:26

Kupiłem jeden. W sklepie zostało jeszcze pół tuzina...

Szybki test, bateria jest trochę rozładowana.

Ostrze wystaje poza punkt podparcia dokładnie o 10 cm.

Działa „całkiem nieźle”... „W miarę”, bo rzeczywiście, jak wskazał chatelot16, małe ząbki piły przeznaczonej do drewna trochę „wiszą”, nie jest to format idealny. „Podróż” to trochę za mało.

Na starym sianie już dobrze ułożonym trzeba było trochę "docisnąć" i zadziałało, z moją deską "Bruzdą" jako podporą, przez którą przecinam, chodząc po niej... Model trzyma się za rączkę, jedną ręką. Przeznaczona jest do przecinania gałęzi, z odpowiednią podporą. Płasko, na sianie, to nie jest idealna pozycja...

Ale to działa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Cięcie siana elektryczną piłą szablastą.




przez chatelot16 » 17/08/17, 20:39

elektryczne nożyce do żywopłotu powinny działać, ale są za duże...na tej samej zasadzie jest elektryczny nóż do obcinania nogi...całkowicie bezużyteczny do obcinania nogi, bo dobry ostry nóż też daje radę, ale nieźle tnie siano z 2 przeciwstawnymi ostrzami poruszającymi się ruchem posuwisto-zwrotnym: dzięki temu tnie się bez konieczności przesuwania wszystkiego

nie istnieje na baterii: zawsze na 220 V, ale o bardzo małej mocy, dlatego można go łatwo zasilać za pomocą małego konwertera 12 V/220 V

w końcu nie jest łatwo... nożyce do żywopłotu są za duże, a nóż elektryczny może za mały, ale spróbować i tak
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 567