Bakterisol Marcel MEZY

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Bakterisol Marcel MEZY




przez humus » 02/10/21, 19:40

Marcel MEZY, pasterz bakterii: odkryj jego wynalazek dla zrównoważonego rolnictwa.

Poznaj historię Marcela MEZY, wynalazcy unikalnej koncepcji nawożenia, opartej na działaniu mikroorganizmów, bakterii i grzybów, wyselekcjonowanych i opracowanych na kompostach warzywnych.


2 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13707
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1521
Kontakt :

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez izentrop » 03/10/21, 00:34

Jeśli kwestionujesz główne zainteresowane strony, to sprawa perlimpinpin. Wreszcie powinno przyspieszyć mineralizację, a więc w tym przypadku zubożenie węgla... Przeciwieństwo tego, co jest powiedziane na filmie.
Nie ma potrzeby rozruchu pilota, jeśli silnik nie ma gazu, aby powtórzyć refleksję podmiotu Alasso.
Co gorsza, możemy jeszcze bardziej zaszkodzić staremu człowiekowi, który jest już bardzo zmęczony, jeśli skończy mu się olej… to bardziej refleksja dla Bactériosol… tutaj surfujemy po merchandisingu mikoryzy, wyraźnie jest dużo efektu z tym produktem na rozkład obornika i na glebę, ale benzynę z OM trzeba podawać z rotacjami, osłonami i poprawkami organicznymi, bo inaczej może być naprawdę katastrofa.
Kolejna uwaga, nawiązując do testu kontrolnego na soi, czasami naturalny rodzimy biotop niektórych żywych gleb jest lepszy niż wkład i zastąpienie dokonane w SOBAC. https://forum.agriavis.com/viewtopic.php?id=14615
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez humus » 03/10/21, 08:01

Nie znam się na tym, ale ten produkt do mnie przemawia.
Worek 8kg na 250m² nie jest tani, spróbowałbym.
Cena waha się od pojedynczej do podwójnej w sieci.

Zrobiłem tace hodowlane wypełnione martwym drewnem i mniej lub bardziej rozłożonym RCW, bez ziemi, z wyjątkiem okazjonalnie trochę komercyjnego kompostu.
Ideą tac jest podniesienie upraw ponad chwasty (więcej pielenia) i posiadanie gleby bogatej w próchnicę : Wink: , blisko dna lasu.
Wprawdzie wprowadziłem trochę ziemi leśnej do tych pojemników, ale dodanie nowych mikroorganizmów może rozwiązać pewne problemy, które porównuję do niedoborów, ale czego??? Azot czy żelazo???

Najbardziej przekonującym przykładem filmu jest moim zdaniem porównanie pszenicy w piasku i wodzie (podłoże nie mogło być bardziej neutralne), z bakteriozolem i bez.
Według wideo, czerń na piasku byłaby sekwestrowanym węglem?
Robiąc akwaria mogą to być również glony.
Skoro tak mówią, to chyba sprawdzili.

W każdym razie kusi mnie, aby zrobić kilka eksperymentów porównawczych, ponieważ mam pewne problemy.
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez yves35 » 03/10/21, 08:33

bonjour,

byłoby dobrze, gdyby didier (Did67) wyraził swoją opinię, jeśli tam pojedzie...
Nic o tym nie wiem, ale w Twoim zbiorniku nie chroni przed chwastami (których nasiona przynosi wiatr, ptaki itp.) do mnie z całym drewnem, które wkładasz, że jest dużo węgla i stosunkowo mało azotu.
Czy myślałeś o zainstalowaniu szklanki ziemi, aby skorzystać z ich pracy?

Jeśli chodzi o polanę (jeśli dobrze czytam), którą chcesz usunąć, jeśli działa, proszę o szczegółowy zwrot, przekażę właścicielom kawiarni i studentom, którzy odwiedzają rue de la Soif i okolice Place St Anne w Rennes . Są bardzo wymagający :D

yves
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez humus » 03/10/21, 09:19

yves35 napisał:bonjour,

byłoby dobrze, gdyby didier (Did67) wyraził swoją opinię, jeśli tam pojedzie...
Nic o tym nie wiem, ale w Twoim zbiorniku nie chroni przed chwastami (których nasiona przynosi wiatr, ptaki itp.) do mnie z drewnem, które umieściłeś, że jest dużo węgla i stosunkowo mało azotu.
Jeśli chodzi o usuwanie stosów, które chcesz usunąć, jeśli działa, podaj szczegółowy zwrot, przekażę właścicielom kawiarni i studentom, którzy często odwiedzają rue de la Soif i okolice Place St Anne w Rennes. Są kandydatami :D

yves

Rzeczywiście, nie zapobiega to chwastom, które pojawiają się z nasionami, ale jest ich naprawdę bardzo mało i bardzo łatwo jest je wyrwać ręcznie, ponieważ gleba jest zawsze luźna.
jest również dobra retencja wody.
Oczywiście nie możemy pozwolić, aby chwasty zadomowiły się i rozmnażały, w przeciwnym razie nic nie zyskamy. : Lol:

Dużym problemem jest dla mnie uprawa przy gruncie przy roślinach pnących i inwazyjnych: powój, ostrokrzew, jaskry iw mniejszym stopniu bluszcz pospolity.
albo powinniśmy postąpić jak sąsiedzi : Arrow: ziemia przewracała się i była goła przez cały rok. Odmawiam.
Osłona BRF nie sprawdza się przy odchwaszczaniu czyli trzeba na początku cały czas na niej być a na dłuższą metę chyba mamy bardziej inwazyjne chwasty? Nie mam możliwości posiadania siana, nigdy nie próbowałem.
Pozostaje problem trawiastych alejek wokół ogrodu warzywnego, które są nieustannym rezerwuarem powoju, wanilii, jaskry i bluszczu ziemnego.

Dzięki tacy 30 cm umieszczonej na tekturze problem chwastów zostanie rozwiązany podczas budowy.
i przyjemnie jest mieć mniej schylania się i dlaczego nie siedzieć w ogrodzie.

Największym błędem, jaki popełniłem, była chęć doprowadzenia azotu przy koszeniu powierzchniowym : Arrow: sadzonki chwastów gratis! szybko opanowane, na szczęście.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13707
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1521
Kontakt :

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez izentrop » 03/10/21, 09:47

humus napisał:Wydaje mi się, że z drewnem, które wkładasz, jest dużo węgla i stosunkowo mało azotu.
Oczywiste jest, że martwe drewno musi mieć c/n równe 200, aby osiągnąć c/n równe 10 konieczne jest doprowadzenie dużej ilości materii azotowej https://fr.wikipedia.org/wiki/Rapport_C/N

Izba rolnicza przetestowała ten produkt: wynik https://pays-de-la-loire.chambres-agric ... _en_GC.pdf

W składzie widać, że jest to nawóz powierzchniowy, który swoim wyglądem przypomina odwodnioną próchnicę dobrze nasyconą nawozami
załączniki
baterisol.gif
bateriosol.gif (15.76 KiB) Wyświetlono 3757 razy
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez Ahmed » 03/10/21, 09:48

To wideo jest bardzo uwodzicielskie, ale jak mówi filozof: „pocieszające prawdy muszą być udowodnione dwukrotnie". Nielogiczne jest sądzić, że mikroorganizmy, nawet starannie "udomowione", mogą funkcjonować na bardzo ubogich glebach, ponieważ potrzebują pożywienia...
Badania przeprowadzone przez INRA wykazały brak efektu, słabo pozytywny lub słabo depresyjny efekt w zależności od metod badawczych; krótko mówiąc, niestety nie ma to nic wspólnego z cudami przedstawionymi w tym filmie.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez humus » 03/10/21, 09:57

Ahmed napisał: Nielogiczne jest sądzić, że mikroorganizmy, nawet starannie „udomowione”, mogą funkcjonować na bardzo ubogich glebach, ponieważ potrzebują pożywienia…

To jest również moja opinia.
Wątpię trochę w wynik ogrodnika targowego na glebie, która wygląda dość biednie, ale nigdy nie wiadomo?
Nie wiemy wszystkiego : Wink:

Cóż, z moimi pojemnikami z materią roślinną, myślę, że będzie co jeść : Wink:
Spróbuję eksperymentu w zbiornikach i na klasycznej glebie.
Myślę nawet, że może to być interesujące w przypadku niedawno rozpoczętego kompostu cyprysowego.
Ostatnio edytowane przez humus 03 / 10 / 21, 10: 09, 2 edytowany raz.
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez humus » 03/10/21, 10:01

izentrop napisał:
humus napisał:Wydaje mi się, że z drewnem, które wkładasz, jest dużo węgla i stosunkowo mało azotu.
Oczywiste jest, że martwe drewno musi mieć c/n równe 200, aby osiągnąć c/n równe 10 konieczne jest doprowadzenie dużej ilości materii azotowej https://fr.wikipedia.org/wiki/Rapport_C/N

Izba rolnicza przetestowała ten produkt: wynik https://pays-de-la-loire.chambres-agric ... _en_GC.pdf

W składzie widać, że jest to nawóz powierzchniowy, który swoim wyglądem przypomina odwodnioną próchnicę dobrze nasyconą nawozami


Nie pamiętam gdzie, ale słyszałem, że stosunek C/N nie był aż tak krytyczny.
Na przykład las może mieć bardzo zmienne stosunki C/N, widziałem 25 w tym dokumencie i rośnie bardzo dobrze.
http://documents.irevues.inist.fr/bitst ... _479.pdf?s
0 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Bacteriosol Marcel MEZY




przez humus » 03/10/21, 10:34

Ahmed napisał:To wideo jest bardzo uwodzicielskie, ale jak mówi filozof: „pocieszające prawdy muszą być udowodnione dwukrotnie". Nielogiczne jest sądzić, że mikroorganizmy, nawet starannie "udomowione", mogą funkcjonować na bardzo ubogich glebach, ponieważ potrzebują pożywienia...

W rejestrze „nie wiemy wszystkiego” być może uda nam się zrobić analogię z przeszczepianiem mikrobiomu na ludzi lub myszy.
Ta sama ziemia, ale inne bakterie : Arrow: cudowny wynik.
otyły staje się normalny i odwrotnie, leczy choroby, nawet chorobę Alzheimera.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180