Roślina okrywowa z odrobiną wodorostów na plaży?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Roślina okrywowa z odrobiną wodorostów na plaży?




przez korsykański chris » 18/02/18, 23:56

okrywowa z odrobiną wodorostów z plaży???
Witam wszystkich ,,

tutaj mam możliwość odzyskania trochę suchych glonów (naturalny cykl rośliny) na plaży i zastanawiam się, czy mógłbym wykorzystać te glony do duszenia ich na moim podłożu,,, ps, gdybym o tym pomyślał , że brakuje mi objętości na pokrycie terenu, aby przygotować powierzchnię do przyszłych nasadzeń,,,,,
dziękuję gdybyś miał pomysł co można by dać za śrubę uziemiającą?!

chris
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez Bardal » 19/02/18, 04:51

Wykorzystanie wodorostów zebranych na plaży i stara tradycja bretońska (i niewątpliwie gdzie indziej); te glony stanowią nawóz pierwszego wyboru do ogrodu warzywnego... Nie ma powodu, dla którego na Korsyce miałoby być inaczej...
0 x
jpg43
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 28/08/15, 15:56
x 29

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez jpg43 » 19/02/18, 08:17

Witam, na plażach Korsyki często spotykamy okresowo duże warstwy liści Posidonia, które są roślinami podwodnymi a nie glonami i gubią liście. Mogą też występować algi.

Oprócz dodawania soli do gleby, zwykle zabrania się ich pozyskiwania bez zezwolenia, ponieważ przyczyniają się one do stabilności wybrzeży. Zwykle zarządza się tymi złożami.
1 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez korsykański chris » 19/02/18, 09:58

jpg43 napisał:Witam, na plażach Korsyki często spotykamy okresowo duże warstwy liści Posidonia, które są roślinami podwodnymi a nie glonami i gubią liście. Mogą też występować algi.

Oprócz dodawania soli do gleby, zwykle zabrania się ich pozyskiwania bez zezwolenia, ponieważ przyczyniają się one do stabilności wybrzeży. Zwykle zarządza się tymi złożami.

mówisz, że zwykle zarządza się tymi złożami. Jak myślisz, gdzie mogę się udać, aby uzyskać informacje, aby móc je odzyskać?
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez korsykański chris » 19/02/18, 10:40

jpg43 napisał:Witam, na plażach Korsyki często spotykamy okresowo duże warstwy liści Posidonia, które są roślinami podwodnymi a nie glonami i gubią liście. Mogą też występować algi.

Oprócz dodawania soli do gleby, zwykle zabrania się ich pozyskiwania bez zezwolenia, ponieważ przyczyniają się one do stabilności wybrzeży. Zwykle zarządza się tymi złożami.


czasu, kiedy nie wiem, czy ma możliwość odzyskania tych wyrzuconych w całkowitym spokoju, nie zatrzymuję się nad pytaniem,, czy dobrze jest je odzyskiwać jako używane, czy nie,,,
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez sicetaitsimple » 19/02/18, 11:54

jpg43 napisał: Zwykle zabrania się ich pozyskiwania bez zezwolenia, ponieważ przyczyniają się one do stabilności wybrzeży. Zwykle zarządza się tymi złożami.


O ile mi wiadomo, zbiory żywych alg (wiszące) są regulowane lub nawet zakazane. Zbiór „martwych” alg wyrzuconych na plażę nie jest przedmiotem szczególnego ukierunkowania, choć oczywiście należy przestrzegać innych zasad, w szczególności dość ogólnego zakazu ruchu pojazdów silnikowych.
Ale hej, nie jestem do końca pewien.
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez korsykański chris » 19/02/18, 12:11

sicetaitsimple napisał:
jpg43 napisał: Zwykle zabrania się ich pozyskiwania bez zezwolenia, ponieważ przyczyniają się one do stabilności wybrzeży. Zwykle zarządza się tymi złożami.


O ile mi wiadomo, zbiory żywych alg (wiszące) są regulowane lub nawet zakazane. Zbiór „martwych” alg wyrzuconych na plażę nie jest przedmiotem szczególnego ukierunkowania, choć oczywiście należy przestrzegać innych zasad, w szczególności dość ogólnego zakazu ruchu pojazdów silnikowych.
Ale hej, nie jestem do końca pewien.


c martwych glonów i z przerażeniem rękoma to widzę ((mała ilość)),,, ale najpierw chcę wiedzieć co potrafię i czy mogę to zrobić,,, lub znalazłem info ?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez sicetaitsimple » 19/02/18, 12:44

Chris de Corse napisał: gdzie znalazłeś informację?


Moim zdaniem najlepiej zadzwonić do ratusza miejsca, w którym planujesz je odebrać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: okrywowa ziemia z odrobiną wodorostów z plaży?




przez Gaston » 19/02/18, 14:04

Przepisy z góry zależą od obszarów i odmian glonów.

Przykładowo: posidonia są gatunkami chronionymi. Zabrania się ich zbierania (gminy mogą realizować plany zbierania w celach turystycznych, ale z ograniczeniami terminowymi i technicznymi).
0 x
jpg43
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 28/08/15, 15:56
x 29

Re: Roślina okrywowa z odrobiną wodorostów na plaży?




przez jpg43 » 19/02/18, 18:08

Osieroceni Posidonia nie żyją. Jest rzeczą oczywistą, że zabrania się niszczenia łąk Posidonia niebędących glonami. W każdym razie w zasadzie zabrania się zbierania tzw. linii morskiej, czyli mniej lub bardziej świeżych glonów występujących podczas najwyższych przypływów, które przyczyniają się do utrwalania wydm i tworzą ekosystem. Zwykle jest to często podane na znakach znajdujących się przy wejściu na plażę. Zwłaszcza w rejonie Atlantyku

W innych przypadkach zbiórka może się odbyć, szczególnie przed sezonem letnim, ale generalnie nie dotyczy to linii morskiej, a zarządzają nią gminy lub inna administracja.

Na Korsyce są to głównie martwe liście posidonia, często w bardzo grubych warstwach i często na dużych obszarach. Nawarstwione łachami piasku Pomagają w utrzymaniu plaż, które zmieniają się pod wpływem prądów i wiatrów. Niektórzy cofnęli się o kilka metrów. Nie możemy więc swobodnie przychodzić i pomagać sobie bez ryzyka problemów.
Z drugiej strony skontaktuj się z usługami sprzątania plaży.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 345