Permakultura i fenokultura dla początkujących

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 26/06/17, 13:32

cześć wszystkim
oto kilka miesięcy temu odkryłem ten nowy sposób podejścia do kultury ogrodu warzywnego i pomimo wszystkich filmów, które widzimy w sieci, wciąż mam sporo pytań ... ,
jak na przykład
co sądzić o obecności mrówek w naszym ogrodzie warzywnym?
w życiu gleby zaczynam trochę rozumieć te podstawowe zasady, ale ((myślę, że zajmie to trochę czasu, aby zrobić minimum))), w przypadku mikoryz, obecnych na ziemi, Przerywam pytanie, czy ta obecność nie sprzyja recyklingowi jakiejkolwiek substancji chemicznej obecnej na ziemi?

tutaj na moje 2 pierwsze pytanie ,, Mam inne ,,, ale na dziś nie chciałbym więcej

dziękuję Chris
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 26/06/17, 14:32

PS; grzybnia, grzybnia lub inne? który rozwija się w ziemi, czy może oddziaływać na produkt chemiczny wprowadzony przez człowieka do ziemi ........ ???
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez Ahmed » 26/06/17, 15:24

Cześć Chris z Korsyki i witaj!

Mała czarna mrówka ogrodowa (Lasus Niger jest gatunkiem zwykle podporządkowanym temu antropizowanemu ekosystemowi (ogród czarnej mrówki). Jest drapieżnikiem innych owadów, ale ćwiczy głównie hodowlę mszyc w celu żywienia ich spadzi.

Działanie grzybów na zanieczyszczenia obecne w glebie jest dobrze udokumentowane eksperymentami naturalnej wielkości przeprowadzonymi w Indiach przez Piotr Asz, które miałem okazję spotkać podczas wizyty we Francji. Jego zadaniem było oczyszczenie wysypiska ze szpitala, a analizy przeprowadzone po okresie kompostowania wyraźnie wskazują na neutralizację zanieczyszczeń, zwłaszcza metali ciężkich, poprzez zjawisko adsorpcji przez grzyby.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 26/06/17, 17:50

dziękuję za odpowiedź Widzę, że jesteś w Burgundii ,,, kiedy cały czas prowadziłem badania ,, natknąłem się na wideo z twojego miejsca

https://www.youtube.com/watch?v=nov0MqbPI9c

na razie nie znalazłem innych filmów na ten temat
jeśli masz linki wideo lub audio lub inne osoby na ten temat
byłoby miło
we wszystkich qua, które niewiele koncha przyniosły informacje powyżej, jest bardzo miło !!!

ps: wrócę słuchałem linku, który zrobiłeś !! :)

dziękuję
Chris
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 26/06/17, 20:07

re
Właśnie skończyłem słuchać ścieżki dźwiękowej konferencji przez Petera Ash c jest bardzo interesujące, jedyną fałszywką jest to, że obraz c nie jest łatwy do zrozumienia przez słuchanie; ) Wrócę inną wiarą ......; )
potem nie znam grzybów, które mogą rozwijać się w glebie moich plantacji, nie mogłem powiedzieć, czy grzyb (y), który zaprasza i osiada w ogrodzie, jest dobry dla człowieka, czy nie ???

kto może mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć zdjęcia lub linki dotyczące tego tematu w łatce na warzywa?

dobry dla ciebie kaszel

chris
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 27/06/17, 00:14

re
na widok tego dokumentu wideo

https://www.youtube.com/watch?v=TCDW86qtY_4

Myślę, że lepiej jest zidentyfikować grzyba, który wychodzi

albo zdecydujemy się wprowadzić kilka różnych wybranych przez nas szczepów, takich jak grzybnia, którą umieszczamy, ma pierwszeństwo przed tą, która przyjdzie, jeśli zostanie zaproszona, a także podejmiemy mniejsze ryzyko wyniku ?????? ???

?????
0 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 27/06/17, 11:16

hellos

zamierzam nazwać ten post przekonującym początkującym
tutaj, pomimo faktu, że w sieci jest bardzo niewiele poważnych stron lub filmów na temat grzybów, i tak przeprowadziłem badania !!
i natknąłem się na filmy z ((Lion University)).
w rzeczywistości filmy dźwiękowe, które służą jako wsparcie edukacyjne dla lekcji
i za ich zgodą, pozwalam się tutaj podzielić…

Myślę, że lista nie jest kompletna ,,, ale to już dobry postęp w tej dziedzinie.
.
jak mówi zdanie ... ((wątpliwości powstrzymują się))

https://www.youtube.com/watch?v=A1Yl91sDXGA&list=PL_ZZHWrfptdQUoZeV4ubVLP0hWYsxFSsq&index=5

robią też karty techniczne, lista nie jest kompletna, ale c naprawdę bardzo interesująca !!!!

http://spiralconnect.univ-lyon1.fr/weba ... eId=143414

tutaj dla ciebie jest to, co znalazłem ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: Permakultura i fenokultura dla początkujących




przez Ahmed » 27/06/17, 14:37

Nie rozumiem waszych obaw związanych z grzybami obecnymi w glebie waszego ogrodu warzywnego: zawsze tam istniały, z pewnością w dyskretny sposób, na swój własny sposób, nowością jest zainteresowanie, które wzbudziło ich ostatnio. Ten ostatni punkt wyjaśniający małą liczbę dokumentów ich dotyczących, co dotyczy również całej mikrobiologii gleby ...
Importowanie innych grzybów, poza tym, że jest to prawie niemożliwa misja ze złożonych powodów, nie rymuje się zbyt wiele, mówiąc metodologicznie: proponujesz zastąpienie grzybów, których nie znasz, innymi, o których nie wiesz nie ma pojęcia o autoekologii ... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Permakultura i fenokultura dla początkujących




przez Did67 » 27/06/17, 14:52

Aby zakończyć cię, Ahmed, powiedziałbym, że musisz zrozumieć, że ogólnie rzecz biorąc, istniejące systemy działają bardzo dobrze bez ludzi! 300 milionów lat przed człowiekiem ziemia była pokryta roślinnością. Niestety, ten człowiek jest trochę mitem na krawędziach i rozpowszechnia ideę, że jeśli to nie on dowodzi, to on jest wielkim geniuszem samozwańczym po Bogu, to nic nie działa ...

Tak więc zasada 1: natura nie potrzebuje człowieka do wzrostu; brak orki; bez pestycydów; bez nawozu, itp ... Ale ani "szczepienia", "elektrokultura", ani "hydroponika" ... Wszystko to są fantazje interwencjonizmu, które są błędne i poprzez człowiek ...

Zasada 2: Generalnie interwencje człowieka powodują więcej szkód niż pożytku. Oczywiście, kiedy chcesz „truskawek”, interweniujesz, aby „antropizować” swój kąt ogrodu warzywnego i instalować tam truskawki; i ogólnie, jeśli robisz to z odrobiną szacunku i taktu, natura „akceptuje” ...

Zasada 3: populacja gatunku w danym miejscu zależy przede wszystkim od pożywienia, które on tam znajduje i od liczebności jego wrogów; więc jeśli chcesz mieć „dobre grzyby”, te, które są dostosowane do twojego organizmu, gleby, klimatu, twojej sytuacji, musisz zrobić dwie rzeczy: dobrze je karmić (wkładem substancji drzewnych, takich jak BRF) i unikaj ich niszczenia (w związku z tym usuń wszelkie uprawy, które „rozrywają” sieci) ...

Będzie wtedy kilka tysięcy gatunków grzybów, więc zdecydowana większość jest nieznana, nigdy nie była badana, co nie przeszkadza jej tam występować i „pełnić swoją rolę ekologiczną”.

Schematycznie, tak należy „widzieć” rzeczy ... a nie: „co mam zrobić, aby rosły w moim ogródku warzywnym” (na to pytanie, prowokacja, trochę dla zabawy, trochę bo to prawda, mam odpowiedź: leżak, jak już rozłożone siano - żeby organizmy były dobrze nakarmione!).

Wreszcie jest to moje przekonanie i podstawa mojego myślenia ...
2 x
korsykański chris
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 26/06/17, 01:27

Re: Permakultura i fenokultura dla początkujących




przez korsykański chris » 27/06/17, 14:57

Ahmed napisał:Nie rozumiem waszych obaw związanych z grzybami obecnymi w glebie waszego ogrodu warzywnego: zawsze tam istniały, z pewnością w dyskretny sposób, na swój własny sposób, nowością jest zainteresowanie, które wzbudziło ich ostatnio. Ten ostatni punkt wyjaśniający małą liczbę dokumentów ich dotyczących, co dotyczy również całej mikrobiologii gleby ...
Importowanie innych grzybów, poza tym, że jest to prawie niemożliwa misja ze złożonych powodów, nie rymuje się zbyt wiele, mówiąc metodologicznie: proponujesz zastąpienie grzybów, których nie znasz, innymi, o których nie wiesz nie ma pojęcia o autoekologii ... Roll:
((((co masz na myśli przez autoekologię .. grzyba ?????? to znaczy ?????))))))
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 214