Owsianka Nantes dobra czy zła?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
pinw
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/08/22, 15:58
x 1

Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez pinw » 19/08/22, 16:25

bonjour,
Chciałbym uzyskać informacje na temat mieszanki Nantes pod kątem toksyczności gleby.
Zacząłem w żywym ogrodzie warzywnym na razie w "fenokulturze", nie robię Ci rysunku mojego źródła inspiracji ;-)
krótko mówiąc, jeśli chodzi o mieszankę Bordeaux, która jest biokumulatywna i niszczy życie gleby, wyrzucam ją z mojego ogrodu.
Planuję wkrótce zainstalować na mojej ziemi drzewa owocowe, szczególnie nektarynki i morele, i chcę uniknąć mieszanki Bordeaux na blister brzoskwiniowy, przeczytałem, że mieszanka Nantes ma działanie lecznicze w przypadku ataku, ale nie mogę znaleźć wszystko co do możliwych szkodliwych skutków dla reszty fauny i flory.
Czytałam też, że sadzenie czosnku u podnóża drzew było dobre… mit czy rzeczywistość
czy ktoś może mnie oświecić na ten temat?
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez sicetaitsimple » 19/08/22, 17:49

Nie mam żadnych osobistych doświadczeń z tym produktem, ale a priori biorąc pod uwagę jego skład (siarka+wapno), nie powinien szkodzić glebie. Z drugiej strony oczywiście trzeba być ostrożnym przy przygotowywaniu i spryskiwaniu, niekoniecznie jest to bardzo dobre dla ogrodnika....

https://jardinage.lemonde.fr/dossier-41 ... taise.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Re: Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez GuyGadeboisTheBack » 19/08/22, 17:53

0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez Ahmed » 19/08/22, 18:38

Jest to głównie środek grzybobójczy i jako taki jest przeciwwskazany, jeśli chcesz „wyhodować” grzyby w swojej glebie (działa bez różnicy). Rola grzybów jest bardzo ważna dla życia w glebie, zwłaszcza dla wymiany wody i składników odżywczych na duże odległości. W przypadku innych żywicieli glebowych wydaje się, że nie ma to zbyt wielu wad...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez sicetaitsimple » 19/08/22, 20:05

Ahmed napisał:Jest to głównie środek grzybobójczy i jako taki jest przeciwwskazany, jeśli chcesz „wyhodować” grzyby w swojej glebie


Może nie wiem. Strona Wikipedii z pewnością niekoniecznie jest absolutnym odniesieniem, jednak mówi „Ze względu na swoją niestabilną naturę, ta owsianka może być używana tylko jako środek antykryptogamiczny jako kuracja lecznicza, a nie jako kuracja zimowa, jak czasami możemy przeczytać”
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Owsianka Nantes dobra czy zła?




przez Ahmed » 19/08/22, 20:33

"Niestabilny" może oznaczać, że produkt ten łatwo zmywa deszcz padający na liście, więc nie przydaje się do zbyt wczesnego zraszania?
Co do szkodliwości dla grzybów glebowych to trzymam się tego co się mówi Zrobił który Pinw odnosi się do...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 409