Leniwy ogródek warzywny w Bretanii

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Leniwy ogródek warzywny w Bretanii




przez Mixieer56 » 20/11/16, 07:59

Witam,
Tej jesieni rozpoczynam „ogrodek warzywny dla leniwych” – fenokulturę – według zasad i doświadczeń Did67 oraz po obejrzeniu jego filmów na YouTubie.
Szukam podobnych doświadczeń w Bretanii i jeśli to możliwe w Morbihan.
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez Mixieer56 » 28/11/16, 14:04

Mixieer56 napisał:Witam,
Tej jesieni rozpoczynam „ogrodek warzywny dla leniwych” – fenokulturę – według zasad i doświadczeń Did67 oraz po obejrzeniu jego filmów na YouTubie.
Szukam podobnych doświadczeń w Bretanii i jeśli to możliwe w Morbihan.


Drugi apel do przyszłych bretońskich fenokulturystów, poprzedni został przeczytany 80 razy i pozostał bez odpowiedzi!
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez phil53 » 28/11/16, 18:26

W 56. musisz być pierwszy, jest jeden w 35., a ja w 44. Ale hej, co tu dużo mówić, dopiero zaczynam. Poza tym nie pomaga mi część, którą chcę postawić w ogrodzie, na razie nie ma śladu robaków.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez Mixieer56 » 29/11/16, 07:55

phil53 napisał:W 56. musisz być pierwszy, jest jeden w 35., a ja w 44. Ale hej, co tu dużo mówić, dopiero zaczynam. Poza tym nie pomaga mi część, którą chcę postawić w ogrodzie, na razie nie ma śladu robaków.


Witaj Phil, dziękuję za odpowiedź. Tak naprawdę jestem kilkadziesiąt kilometrów od 44 (w pobliżu Muzillac).
Ja też jestem początkujący, co więcej, jestem paryżaninem i jako taki klasyfikowany jestem przez rolników i innych ogrodników-amatorów. Oznacza to, że pierwsza dostawa siana przykuła uwagę moich sąsiadów. Więcej szczęścia miałem z moim sekatorem, który jest również zatrudniony przez ogrodnika uprawiającego produkty organiczne. Zajmuje się permakulturą, okrywaniem nawozów zielonych… interesują go brf i siano, będzie śledził moje doświadczenia i opowiadał o nich, zwłaszcza jeśli są zachęcające.
W tej chwili rozłożyłem średnio na 4 działkach po około 10 m2:
- jeden z 3 cm brf + 20 cm siana,.... pod przyszłe rośliny strączkowe,
- jedna z 30 cm siana, sałatkami, pomidorami, cukinią.
- jeden z 15 cm brf (do rozjaśnienia zgodnie z zaleceniami) krzewów jagodowych,
- taki, w którym pod koniec września posiałem facelię i będę umieszczał pdty pokryte sianem.
Oto mój punkt wyjścia.
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Stef72
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 393
Rejestracja: 22/08/16, 15:43
Lokalizacja: Sarthe
x 123

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez Stef72 » 29/11/16, 09:14

Cześć Mixier, jeśli naprawdę czujesz się samotny, moglibyśmy stworzyć oddział „wielkiego zachodu” w Bretanii + Pays de la Loire. W każdym razie nie wahaj się robić zdjęć i monitorować uprawy, mimo że nasze klimaty są blisko!
Powodzenia ...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez Mixieer56 » 29/11/16, 09:42

Stef72 napisał:Cześć Mixier, jeśli naprawdę czujesz się samotny, moglibyśmy stworzyć oddział „wielkiego zachodu” w Bretanii + Pays de la Loire. W każdym razie nie wahaj się robić zdjęć i monitorować uprawy, mimo że nasze klimaty są blisko!
Powodzenia ...


Cześć Steph, dlaczego nie stworzyć oddziału „wielkiej zachodniej Bretanii, Pays de la Loire”, mamy już Phila w 44.
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Leniwy potager na zachodzie Bretanii - Kraj Loary




przez Mixieer56 » 29/11/16, 11:15

Stef72 napisał:Cześć Mixier, jeśli naprawdę czujesz się samotny, moglibyśmy stworzyć oddział „wielkiego zachodu” w Bretanii + Pays de la Loire. W każdym razie nie wahaj się robić zdjęć i monitorować uprawy, mimo że nasze klimaty są blisko!
Powodzenia ...


Steph, jpg, mixieer,,......
Apel do doświadczonych i początkujących wolontariuszy-fenokulturystów oraz przyszłych początkujących z Wielkiego Zachodu:
„Czy jesteś zainteresowany dzieleniem się doświadczeniami, a zwłaszcza swoimi opiniami, analizami, napotkanymi trudnościami, wynikami, projektami itp.?”
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Leniwy potager na zachodzie Bretanii - Kraj Loary




przez Mixieer56 » 29/11/16, 13:42

Mixieer56 napisał:
Stef72 napisał:Cześć Mixier, jeśli naprawdę czujesz się samotny, moglibyśmy stworzyć oddział „wielkiego zachodu” w Bretanii + Pays de la Loire. W każdym razie nie wahaj się robić zdjęć i monitorować uprawy, mimo że nasze klimaty są blisko!
Powodzenia ...


Steph, jpg, mixieer,,......
Apel do doświadczonych i początkujących wolontariuszy-fenokulturystów oraz przyszłych początkujących z Wielkiego Zachodu:
„Czy jesteś zainteresowany dzieleniem się doświadczeniami, a zwłaszcza swoimi opiniami, analizami, napotkanymi trudnościami, wynikami, projektami itp.?”
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
jpg43
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 28/08/15, 15:56
x 29

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez jpg43 » 30/11/16, 09:26

Dzień dobry. Chociaż brał udział w forum (Bretania) i przez 2 lub 3 lata uprawiałem z teściem ogród warzywny kilka metrów od morza w Kerpape niedaleko Lorient wiele dekad temu, nie jestem już w Bretanii. Czasem tam chodzę, mój brat uprawia malutki ogródek warzywny 2, 3 metrów od plaży, na granicy 56,44.

Jestem zatem na drugim końcu Loary (43) Brioude, a właściwie na dopływie: Allier w klimacie półkontynentalnym.

Coraz mniej uprawiam ziemię (wraz z wiekiem) i w tym roku po odkryciu Didiera przygotowałem kilka kwietników obsypanych sianem.

Mamy małą grupę ogrodników praktykujących różne metody oprócz tej.
Grupa ta powstała wokół lokalnego stowarzyszenia działań i szkoleń.Pierwsza działalność miała miejsce z okazji Dni Ogrodu (ogólnopolskie wydarzenie w pierwszy weekend czerwca. Sobotni dzień targowy.

Bonne kontynuacją.

Z poważaniem.

JP
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: Ogród warzywny leniwca w Bretanii




przez Mixieer56 » 30/11/16, 10:26

jpg43 napisał:Dzień dobry. Chociaż brał udział w forum (Bretania) i przez 2 lub 3 lata uprawiałem z teściem ogród warzywny kilka metrów od morza w Kerpape niedaleko Lorient wiele dekad temu, nie jestem już w Bretanii. Czasem tam chodzę, mój brat uprawia malutki ogródek warzywny 2, 3 metrów od plaży, na granicy 56,44.

Jestem zatem na drugim końcu Loary (43) Brioude, a właściwie na dopływie: Allier w klimacie półkontynentalnym.

Coraz mniej uprawiam ziemię (wraz z wiekiem) i w tym roku po odkryciu Didiera przygotowałem kilka kwietników obsypanych sianem.

Mamy małą grupę ogrodników praktykujących różne metody oprócz tej.
Grupa ta powstała wokół lokalnego stowarzyszenia działań i szkoleń.Pierwsza działalność miała miejsce z okazji Dni Ogrodu (ogólnopolskie wydarzenie w pierwszy weekend czerwca. Sobotni dzień targowy.

Bonne kontynuacją.

Z poważaniem.

JP


Dziękuję za wiadomość, JP, dobrze rozumiem Twoje zobowiązania, postaram się utworzyć grupę Bretania - Pays de la Loire, aby dzielić się doświadczeniami z zakresu fenokultury.

Bonne kontynuacją.

szczerze

Trochę
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155