Emmanuel Giboulot: sąd za zanieczyszczenia niezwiązane z pestycydami!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Emmanuel Giboulot: sąd za zanieczyszczenia niezwiązane z pestycydami!




przez Christophe » 19/02/14, 11:10

Sprawa, która może stanowić poważny precedens!! Jaki kraj...jaka Europa...

Emmanuel Giboulot został wezwany do sądu w Dijon 24 lutego o godzinie 13:30 w związku z odmową użycia niebezpiecznych pestycydów.

Od godziny 12:XNUMX jego grupa wsparcia nawoływała do zebrania się i zaproponowała zorganizowanie pikniku przed budynkiem w ramach demonstracji.

Posłuchaj świadectwa Emmanuela i przekaż jego przesłanie:
http://ipsn.eu/petition/viticulteur.php
: Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/02/14, 11:28

0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 19/02/14, 11:31

Podpisałem petycję, ale przyznaję, że zawsze jestem bardzo ostrożny, ponieważ w Internecie jest mnóstwo takich szokujących historii, niektóre są prawdziwe, inne to oszustwa lub sposoby tworzenia ukierunkowanych plików komercyjnych.

To kolejna debata, ale bardzo przydatna byłaby pewność, że tego typu petycje opierają się na szczerych i uczciwych motywacjach oraz że nie są wykorzystywane przez „zboczonych oszustów dla zysku”.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 19/02/14, 13:33

sprawa ta przypomina sytuację hodowców ekologicznych, którzy odmawiali szczepień i terapii antybiotykowej oraz stosowania innych toksycznych produktów dla swoich zwierząt gospodarskich. Jeszcze bardziej dramatyczny jest przypadek rodziców odmawiających stosowania tych samych niebezpiecznych produktów, takich jak szczepionki, za co prawo karze surowo: 6 miesięcy więzienia i/lub grzywnę w wysokości 30.000 XNUMX euro.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 19/02/14, 13:43

Próbowałem podpisać, ale strona wydaje się obojętna podczas sprawdzania poprawności

podpisów byłoby już 226000 tysięcy, więc wszystko jest w porządku...

czy ta historia jest mistyfikacją? Nie wiem.

W każdym razie jest to całkowicie prawdopodobne. Obecnie żyjemy w atmosferze pełzającej dyktatury, w której większość instytucji państwowych czasami wypacza się, aby zmusić obywateli do poszanowania… absurdu.

W tym samym gatunku i na ten temat wczoraj ukazał się raport Arte (nr 7) na temat „Najeźdźców” w Rosji, którzy są bardzo sprytnymi planami legalno-państwowo-mafijnymi, których celem jest wywłaszczenie uczciwych ludzi/przedsiębiorców z ich własności.
http://www.arte.tv/guide/fr/046917-000/ ... a-la-russe

Zmowa, korupcja i złośliwość występują na wszystkich poziomach, w tym na szczeblu wymiaru sprawiedliwości, policji, administracji państwowej, która wspiera te pomysłowe głupstwa... Rozdajemy „głównym” grubopisom i innym gorliwym urzędnikom/lochakom kilka okruszków pieniędzy rubli, podczas gdy ważni ludzie zarabiają miliony w ciągu kilku miesięcy.

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 19/02/14, 21:56

0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 20/02/14, 09:41

W tym samym duchu wczoraj wieczorem słyszałem, jak José Bovet prezentował swoją najnowszą książkę („hamowanie demokracji”), w której potępiał przenikanie lobby do Parlamentu Europejskiego w celu uchwalania korzystnych ustaw. dla nich niekorzystne.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy za, czy przeciw José Bovetowi, jest on uczciwym i szczerym politykiem, ponad wszelkim podejrzeniem:

http://www.liberation.fr/economie/2014/ ... 507_979932

jego książka : http://www.editionsladecouverte.fr/cata ... 78220.html
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 20/02/14, 10:27

niestety Francja nie zgadza się z GMO. Z jednej strony ze względu na import karmy dla zwierząt, która jest masowo wykorzystywana we francuskiej przemysłowej hodowli zwierząt i poza nią, a także leków, które były przedmiotem manipulacji genetycznej i których prawie nikt nie kwestionuje. Zwykły i prosty zakaz stosowania GMO doprowadziłby w rzeczywistości także do ich zakazu. Jednakże zarówno laboratoria, jak i hodowcy przemysłowi nie zgadzają się, że powinno to mieć wpływ na ich działalność, a oni są potężni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 20/02/14, 19:04

Podpisałem petycję...
Szkoda, jeśli to nieprawda...
Czasem „trzeba iść”
Poza tym widziałem w telewizji obrońcę GMO, który mówił o „doborze gatunków i krzyżowaniu praktykowanym od wieków”.... Chociaż nie ma to nic wspólnego z manipulacją genetyczną.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 21/02/14, 09:53

człowieku cześć
Poza tym widziałem w telewizji obrońcę GMO, który mówił o „doborze gatunków i krzyżowaniu praktykowanym od wieków”.... Chociaż nie ma to nic wspólnego z manipulacją genetyczną.
Oczywiście można się zastanawiać, czy ci ludzie są kompetentni. Prawdopodobnie był to wywiad z wiszącym w powietrzu agronomem (w którego niezależność od dystrybutorów „produktów fitosanitarnych” (sic!) nikt nie odważy się wątpić) : Chichot: : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 298