Atak gąsienic na moją kapustę!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ollaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 05/09/17, 15:24
Lokalizacja: Tarn et Garonne
x 2

Atak gąsienic na moją kapustę!




przez Ollaf » 27/06/18, 12:27

Po ślimakach gąsienice.....

Dwa tygodnie temu posadziłam 4 odmiany kapusty (kwiatowa/kabusowa/brukselska/brokułowa), podczas codziennych wizyt zauważyłam ataki i zwaliłam winę na te przeklęte ślimaki ^^ ale nieważne (swoją drogą miesiąc temu przeżyłam inwazję ślimaków i od tego czasu nic), piękne zielone gąsienice, które uprzejmie zmiażdżyłam wczoraj wieczorem w palcach, żmudna praca, bo przechodzenie każdego liścia obustronnie na 24 roślinach jest długie :) .

Krótko mówiąc, myślę, że będę jeszcze przez kilka dni krążyć po mojej kapuście w poszukiwaniu tych żarłocznych małych stworzeń.
0 x
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Atak kapusty




przez guibnd » 27/06/18, 13:27

Ollaf napisał:Po ślimakach gąsienice.....

Dwa tygodnie temu posadziłam 4 odmiany kapusty (kwiatowa/kabusowa/brukselska/brokułowa), podczas codziennych wizyt zauważyłam ataki i zwaliłam winę na te przeklęte ślimaki ^^ ale nieważne (swoją drogą miesiąc temu przeżyłam inwazję ślimaków i od tego czasu nic), piękne zielone gąsienice, które uprzejmie zmiażdżyłam wczoraj wieczorem w palcach, żmudna praca, bo przechodzenie każdego liścia obustronnie na 24 roślinach jest długie :) .

Krótko mówiąc, myślę, że będę jeszcze przez kilka dni krążyć po mojej kapuście w poszukiwaniu tych żarłocznych małych stworzeń.

tak, masz rację, nie zrzucaj wszystkiego na ślimaki!
ćma kapuściana zacznie gryźć naszą kapustę, skoro już o tym wspomniałeś, nie przechyliłem się w niedzielę, ale widziałem 2 lub 3 kremowo-białe/bladożółte motyle latające w pobliżu kapusty.
Mam zamiar dziś wieczorem wybrać się na spacer, żeby zdemaskować gąsienice, bo jak zaczną działać, to szybko wyrządzają szkody...
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Atak kapusty




przez Perseusz » 27/06/18, 16:30

Witam,

We wrześniu ubiegłego roku, kiedy wróciłem z 10-dniowego urlopu, zauważyłem rzeź w mojej kapuście z powodu białej gruszki.

Ręczne czyszczenie głównych torów
Nie zawahałem się zdjąć BT
Oczyszczanie strumieniowe odchodów i innych zabrudzeń.

Niektóre zaginęły, ale szczególnie musiałem uporządkować uszkodzone obszary podczas robienia domowej roboty kiszonej kapusty.
W tym roku będę bardziej czujny, jeśli zobaczę motyla : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Atak kapusty




przez Did67 » 27/06/18, 17:36

Rzeczywiście ! Zdarza się.

Nie mam problemu z „Bt” (Bacillus thuryngiensis).

Dwa lata temu miałem dość poważny atak; Dwa dni zajęło mi dotarcie do miasta, aby kupić produkt (na podstawie „Bt”); pozostał nieruchomo przez jeden lub dwa dni; przed pójściem na leczenie powiedziałam sobie, że zobaczę, czy jeszcze warto, i niespodzianka: ani jednej gąsienicy, wszystko jest czyste...

Myślę, że szerszenie poradziły sobie z zadaniem. Jest ich tu całkiem sporo. W gajach jest pełno martwych drzew lub drzew z martwymi gałęziami... Łatwiej im złapać gąsienicę niż latającą pszczołę!

Szerszeń europejski jest cennym pomocnikiem! Daj mu punkt wody. Nie jest agresywny. I wbrew utartej legendzie nie jest bardziej niebezpieczna niż pszczoły. Z wyjątkiem, w obu przypadkach, jeśli jesteś uczulony - a tego nie wiemy z góry!!!!

Azjata jest znacznie bardziej agresywny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Atak kapusty




przez Adrien (były nico239) » 27/06/18, 23:31

Did67 napisał:Rzeczywiście ! Zdarza się.

Nie mam problemu z „Bt” (Bacillus thuryngiensis).

Dwa lata temu miałem dość poważny atak; Dwa dni zajęło mi dotarcie do miasta, aby kupić produkt (na podstawie „Bt”); pozostał nieruchomo przez jeden lub dwa dni; przed pójściem na leczenie powiedziałam sobie, że zobaczę, czy jeszcze warto, i niespodzianka: ani jednej gąsienicy, wszystko jest czyste...

Myślę, że szerszenie poradziły sobie z zadaniem. Jest ich tu całkiem sporo. W gajach jest pełno martwych drzew lub drzew z martwymi gałęziami... Łatwiej im złapać gąsienicę niż latającą pszczołę!

Szerszeń europejski jest cennym pomocnikiem! Daj mu punkt wody. Nie jest agresywny. I wbrew utartej legendzie nie jest bardziej niebezpieczna niż pszczoły. Z wyjątkiem, w obu przypadkach, jeśli jesteś uczulony - a tego nie wiemy z góry!!!!

Azjata jest znacznie bardziej agresywny.


Zgadza się, wcześniej w Vaucluse mieliśmy ich całkiem sporo.

I pewnego dnia w dziurze w ścianie 2m od wejścia do kuchni zamontowano gniazdo.

Wspólne mieszkanie bez żadnych problemów.

Jedyny problem z szerszeniami: lampka nocna....pfffff

Tam robią wszystko.

Jeśli latem przebywasz na tarasie, nie jest to zbyt przyjemne, ponieważ latają nieładnie i spadają wszędzie.
Ale co dziwne, przychodzą, żeby niepokoić tylko jedną lub dwie osoby, nie częściej niż każdego wieczoru.

Gdy dana osoba zostanie wyeliminowana, jesteśmy w spokoju lub prawie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188