Renowacja dębowych belek

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Renowacja dębowych belek




przez Ce! » 05/03/16, 12:14

Bonjour à tous,

Remontujemy stary dom. W salonie dużo (!!!) bardzo ciemnych belek dębowych, które chcemy rozjaśnić. Szlifowanie ich zajęło nam dużo czasu i uzyskaliśmy ładny, jasny odcień. Będziemy je chronić przed małymi zwierzętami, ale wahamy się, czy nałożyć ostatnią warstwę.
Zależy nam na tym, aby kolor drewna był jak najbardziej naturalny (i jasny). Lakier? Plama? Coś innego ? Zupełnie nic? Co należy zastosować?

Dziękuję za odpowiedzi.

Ten !
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Renowacja belek dębowych




przez Ahmed » 05/03/16, 12:40

Jeśli twoje belki nie zawierają żadnej części bieli i dlatego składają się tylko z twardzieli, traktowanie ich smołą przeciwko „małym zwierzętom” jest całkowicie bezużyteczne. Jeśli chodzi o aspekt estetyczny, to zależy: przezroczysty lakier, wosk lub nic...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Renowacja belek dębowych




przez Macro » 05/03/16, 13:15

Wykonaj wstępny test w niewidocznej części...Ale stary dąb, gdy tylko coś na niego położysz, automatycznie ściemnieje...W każdym razie zaatakuj bezbarwnym...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ce!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 07/02/16, 15:16

Re: Renowacja belek dębowych




przez Ce! » 05/03/16, 15:14

Dziękuję za odpowiedzi!
Pomyślałem, że najpierw zrobię test....Nigdy nie można być pewnym wyniku (nawet bezbarwnego). Ale przyznam, że jeśli uda nam się uniknąć stosowania nawet bezbarwnego lakieru i nie będzie to bolało z biegiem czasu, to być może zdecydowalibyśmy się na to rozwiązanie.
Qu'en pensez-vous?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Renowacja belek dębowych




przez Ahmed » 05/03/16, 16:05

Serce dębu składa się z materiału, który był już martwy, gdy był częścią żywego drzewa, zawiera wysoko spolimeryzowane garbniki, które chronią go przed atakami owadów. Materiał ten ma niezwykle długą żywotność w twoich warunkach i jeśli wiele siedlisk drewnianych zniknęło, dzieje się tak dlatego, że nie można było zachować warunków ochrony lub były one narażone na zagrożenia z biegiem czasu (pożary, wojny itp.). Istnieje jeszcze wiele domów o konstrukcji szachulcowej pochodzących z wczesnego średniowiecza, które są w doskonałym stanie zachowania. W sytuacji całkowitego zanurzenia obserwujemy tę samą trwałość, szczególnie w przypadku wzmocnień konstrukcji hydraulicznych; śmiertelny jest stan pośredni: ciągłe narażenie na wilgoć; pleśnie i inne organizmy pionierskie (grzyby, porosty) mają zdolność degradowania* najbardziej niewdzięcznych materiałów.

*Lepiej byłoby powiedzieć: recykling, ponieważ jest to podstawowa funkcja ekosystemów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Renowacja belek dębowych




przez dede2002 » 05/03/16, 16:26

Witam,

Myślę też, że najlepszą rzeczą dla wnętrza jest nic nie stawiać.
Kiedy remontowałem dach, po prostu dobrze wyczyściłem stare krokwie i płatwie obrotową szczotką nylonową, a nowa listwa to strop, pozostawiony w naturalnym stanie.
17 lat później nadal jest piękny i pachnie drewnem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 53