Globalny projekt w nowym „ekologicznym” domu

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
olivcody
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/05/10, 21:11

Globalny projekt w nowym „ekologicznym” domu




przez olivcody » 18/02/18, 15:14

Witam wszystkich,
Jestem zarejestrowany od dawna, ale nie miałem okazji realizować globalnego projektu mieszkaniowego.

prezentacja:
Finalizuję zakup domu w Akwitanii (Libournais) i mam możliwości finansowe na jego przystosowanie.
dzisiaj mam 80m² + 20m² garażu z 3 sypialniami i łazienką zbudowany w 2009 roku

najpierw stworzę główny apartament o powierzchni 20 m² z łazienką, którą chciałbym wyłączyć z sieci
konieczne jest zatem zwymiarowanie odzysku wody deszczowej, indywidualnego słonecznego podgrzewacza wody oraz obwodu zasilania (dla 2 osób dorosłych)

po drugie mam ziemię, którą chciałbym przeznaczyć na ogródek warzywny i sad.


Mam wiele możliwości refleksji, ale w moich orientacjach znajduję pewne sprzeczności.

- zbiornik na deszczówkę zakopany w betonie, jaki rodzaj powłoki do jakiego betonu przed kwasowością?
-kolektory słoneczne, a priori słaba wydajność dla energii elektrycznej, ale jak produkować bez turbiny wiatrowej?
-domowe cesi uzupełnione w zimie kotłownią
-jaka powierzchnia na "leniwy" ogródek warzywny? Planowałem 200m²
-Zamierzam zarezerwować sad (200m² na 4 lub 5 drzew) na wybieg kur na ziemi

dziękuję za porady na przyszłość
0 x
olivcody
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/05/10, 21:11

Re: Globalny projekt w nowym domu "ekonologicznm".




przez olivcody » 21/02/18, 09:34

oto pierwsze elementy mojego projektu:

pole

Obraz

instalacja ogrzewania za pomocą pieca kotłowego.
Chciałbym zasilić max 2 grzejniki i podłączyć do nich kolektor słoneczny na lato.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/04/20, 09:31
Lokalizacja: IDF
x 4

Re: Globalny projekt w nowym domu "ekonologicznm".




przez Juju64 » 25/04/20, 16:55

olivcody napisał:Witam wszystkich,
Jestem zarejestrowany od dawna, ale nie miałem okazji realizować globalnego projektu mieszkaniowego.

prezentacja:
Finalizuję zakup domu w Akwitanii (Libournais) i mam możliwości finansowe na jego przystosowanie.
dzisiaj mam 80m² + 20m² garażu z 3 sypialniami i łazienką zbudowany w 2009 roku

najpierw stworzę główny apartament o powierzchni 20 m² z łazienką, którą chciałbym wyłączyć z sieci
konieczne jest zatem zwymiarowanie odzysku wody deszczowej, indywidualnego słonecznego podgrzewacza wody oraz obwodu zasilania (dla 2 osób dorosłych)

po drugie mam ziemię, którą chciałbym przeznaczyć na ogródek warzywny i sad.


Mam wiele możliwości refleksji, ale w moich orientacjach znajduję pewne sprzeczności.

- zbiornik na deszczówkę zakopany w betonie, jaki rodzaj powłoki do jakiego betonu przed kwasowością?
-kolektory słoneczne, a priori słaba wydajność dla energii elektrycznej, ale jak produkować bez turbiny wiatrowej?
-domowe cesi uzupełnione w zimie kotłownią
-jaka powierzchnia na "leniwy" ogródek warzywny? Planowałem 200m²
-Zamierzam zarezerwować sad (200m² na 4 lub 5 drzew) na wybieg kur na ziemi

dziękuję za porady na przyszłość

Witam i gratuluję,

W przypadku kolektorów fotowoltaicznych może to być słaby uzysk, ale najwyraźniej nie masz nic innego, więc… Jeśli w ogóle nie kierujesz się logiką survivalu, są kotły na drewno z kogeneracją, ale to wcale nie jest lowtech.
0 x
: Arrow: : Chichot: : Arrowl:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 58