Pax Americana?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Pax Americana?




przez Lietseu » 10/02/10, 16:52

Byłem zdumiony, gdy zobaczyłem ten dokument, w którym francuski reżyser ujawnia szereg wyrafinowanej broni unoszącej się nad naszymi głowami... odsłaniając jednocześnie wojownicze szaleństwo pierwszego „pokojowego” rządu, policjanta „naszego starego, dobrego kraju”.

Między innymi wyrzutnie rakiet, które potrafią dosięgnąć celu w 3 minuty...

Jeśli ktoś ma pomysł gdzie możemy znaleźć oryginał...i zamieścił tutaj link to byłoby miło...


miauczeć :P


Dla informacji: http://dandelionsalad.wordpress.com/200 ... ce-gagnon/

http://www.imdb.com/title/tt1553156/

: Mrgreen:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/02/10, 16:53

Ten temat jest mało interesujący, czy też szukacie niepotrzebnego schronienia? :P

Meow ...
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 19/02/10, 18:01

cześć, Lietseu


dziękuję bardzo, Twój post był dla mnie bardzo interesujący

Od czasów drugiej wojny światowej amerykańskie siły zbrojne zawsze cieszyły się opinią dysponujących najnowocześniejszymi technologiami

niektóre są prawdziwe, inne fantazyjne

To plotka, więc...

mówiąc o plotkach
wydaje się, że istnieje system mniejszej konsumpcji zwany pantonne

ale to tylko plotka :D
Ostatnio edytowane przez recyclinage 19 / 02 / 10, 18: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/02/10, 18:15

A czy znasz Medias Belum Americana?

http://www.dailymotion.com/video/xc6gal ... a-est_news
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 19/02/10, 21:15

przemyślana wypowiedź, ocena problemu może być trafna (będziemy wiedzieć za pięćdziesiąt lat)
w międzyczasie al quaida świadczy usługi „handlarzom bronią”
bin Laden więcej przysłużył się żywy niż martwy (więc dajmy mu żyć)

jeśli chodzi o uzbrojenie, USA jest zawsze o krok do przodu pod względem ilościowym, ale myślę, że przy mniejszym promieniu nasza technika nie jest zła
Niedawno widziałem w czasopiśmie rozwój strzałów laserowych ze zmodyfikowanego Boeinga
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/02/10, 14:47

zorglub napisał:
jeśli chodzi o uzbrojenie, USA jest zawsze o krok do przodu pod względem ilościowym, ale myślę, że przy mniejszym promieniu nasza technika nie jest zła
Niedawno widziałem w czasopiśmie rozwój strzałów laserowych ze zmodyfikowanego Boeinga


Testy laserowe są już stare (około piętnastu lat): działają dobrze, pod warunkiem, że atmosfera jest czysta (...)
Jeśli chodzi o bardziej tradycyjną broń, w tym rakiety nuklearne, helikoptery, samoloty itp., Francja nie ma czego pozazdrościć Amerykanom z jakościowego punktu widzenia, a w niektórych konkretnych kwestiach jest nawet o krok do przodu. , szczególnie na poziomie radaru na na pokładzie Rafale, a także zwrotność Rafale, porównywalna z niektórymi zaawansowanymi samolotami amerykańskimi wykorzystującymi znacznie bardziej wyrafinowane techniki (ciąg wektorowy)... Ale nasze środki są takie, jakie są, ich uzbrojenie jest bardziej jednorodne, a przede wszystkim liczniejsze, nie zapominając że w sumie procent budżetu państwa przeznaczony na armie amerykańskie jest 2x wyższy (a nawet 3x jeśli uwzględnimy badania i programy ściśle tajne) w porównaniu do krajów europejskich, w tym Francji, której własny budżet jest jednak obciążony kosztem broni odstraszania nuklearnego... co prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji: na przykład francuska marynarka wojenna kilka lat temu zamówiła helikoptery „x” Panther, ostatecznie otrzymuje tylko część (ograniczenia budżetowe), a część także służy jako rezerwa części na utrzymanie maszyn w eksploatacji, ponieważ nie ma pieniędzy na zakup części zamiennych (ponowne ograniczenia budżetowe po operacjach zewnętrznych itp.)

Jeśli chodzi o broń „futurystyczną”, USA ją mają, ale wszystko jest owiane największą tajemnicą, ukryte w słynnym Obszarze 51 (Jezioro Groom), które jest tak duże jak Szwajcaria, podobnie jak miało to miejsce w przypadku F117, który nie jest publicznie pojawił się dopiero u schyłku swojej kariery, gdy pojawił się pod koniec lat 70.... Wcześniej ten samolot był nieznany... Jego następca, hipersoniczny Aurora, pierwszego lotu w 1984 r., nikt. Jeszcze nigdy nie widzieliśmy i nie wiemy, co jest jeszcze bardziej zaskakujące... :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 20/02/10, 16:17

Do tego możemy dodać wszystko, co dotyczy „niekonwencjonalnej” wojny: broń o ukierunkowanej energii (laser, maser itp.), broń psychotroniczną, broń chemiczną nowej generacji (film „Pachnidła” najwyraźniej zainspirował niektórych badaczy wojskowych!), broń biologiczną (bakterie) , wirusy, priony), nową broń termojądrową (czysta synteza jądrowa) oraz z naruszeniem konwencji ENMOD wszystko, co dotyczy sił natury (modyfikacja pogody, trzęsienie ziemi itp.).
Ponadto w grę wchodzi robotyka: dron powietrzny (od 1964 r. podczas pierwszych misji D21 leciał już wtedy z prędkością 4 machów, co pokazuje, że nie jest to nowość!), dron morski, dron lądowy, dron kosmiczny. ..

Gdyby ci sami inżynierowie zajęli się odnawialnymi źródłami energii (również przy budżecie), myślę, że mielibyśmy więcej problemów z zanieczyszczeniem!
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/02/10, 18:52

Sen-no-sen napisał:Gdyby ci sami inżynierowie zajęli się odnawialnymi źródłami energii (również przy budżecie), myślę, że mielibyśmy więcej problemów z zanieczyszczeniem!


Rzeczywiście możliwe, jednak konwencjonalne energie odnawialne, choć wystarczające do użytku domowego, są niewystarczające do bardziej masowych zastosowań, ponieważ wymagają szerokiego wdrożenia (energie odnawialne są z natury bardzo rozrzedzone), poza tym, czego będzie jutro najbardziej brakowało, tj. To jest właśnie to miejsce , z wyjątkiem miejsc pustynnych, których nie mamy we Francji... Nadal będziemy potrzebować potężnych i skoncentrowanych źródeł energii, które należy jeszcze wynaleźć... nawet jeśli są już badane sposoby (mamy przedsmak to w filmach science fiction, których autorzy są często bardzo dobrze udokumentowani, w tym w sprawach tajnych (ale zawsze są małe „przecieki”…)
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 309