„Noc z panią senator”: niewłaściwa uwaga Darmanina w pełnym wysłuchaniu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

„Noc z panią senator”: niewłaściwa uwaga Darmanina w pełnym wysłuchaniu




przez thibr » 19/09/20, 19:06

:zaszokować: :zaszokować:

Minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin, przesłuchany przez komisję śledczą ds. Covida w Senacie, w czwartek 17 września wygłosił raczej niewłaściwą uwagę, odpowiadając Marie-Pierre de la Gontrie na temat losu zarezerwowanego dla migrantów w Calais: „ Z przyjemnością spędzę wieczór, noc, dzień z senatorem w Calais, aby spotkać się z mieszkańcami” – zwrócił się do wybranych, nie mogąc powstrzymać śmiechu ze swojego dowcipu. Gérald Darmanin pozostaje przedmiotem skargi w sprawie gwałtu w kontekście akt, w sprawie których dochodzenie wznowiono w czerwcu. Zawsze zaprzeczał faktom, o które jest oskarżany.

nawet się nie wstydzi :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Obamot » 20/09/20, 19:01

Tak wygląda mały francuski świat polityczny, podczas gdy covid-19 zabił we Francji ponad 31 000 osób...a niektórzy jej członkowie pozwalają sobie na seksistowskie refleksje - i to nawet poniżej pasa, skoro jest oskarżony o gwałt - mam przynajmniej nadzieję, że będzie musiał stanąć przed kobietą-sędzią.. .

W tym drastycznym kontekście dysfunkcje potępiane przez Pr. Perronne'a i Raoulta zostają uwypuklone i nabierają pełnego znaczenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez thibr » 20/09/20, 19:20

??
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Ahmed » 20/09/20, 20:37

"Mam nadzieję, że przynajmniej będzie musiał zmierzyć się z kobietą-sędzią... "
To życzenie jest problematyczne, ponieważ sugeruje, że sędzia płci męskiej byłby bardziej „wyrozumiały”, a sędzia kobieta byłaby bardziej surowa… Czy nie byłby pożądany sprawiedliwy sędzia, niezależnie od jakichkolwiek względów związanych z płcią?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Obamot » 20/09/20, 21:02

Tak, zdecydowanie, ale sprawiedliwość jest ślepa : Chichot: Etycznie zgadzam się z Tobą w 100%, tylko żartuję...

Jest mi to potrzebne, ponieważ wychodzę z 2 postępowań sądowych (jako ofiara) i mogę zeznać, że nie tylko jest niewidoma, ale sprawia wrażenie, jakby chroniła oskarżoną – pomimo sekwencji wideo, na których zostali rozpoznani, oraz sprzeczności w ich zeznaniach, jeden starał się zasłaniać drugiego, aby służyć jako alibi na czas wydarzeń - ale to nie pomogło, chociaż sąd wiedząc o tym, nie zajął się tą sprawą!

Zatem to, co mówisz, jest idealne i musisz dążyć do tego ideału... Dziękuję, że mnie poprawiłeś.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Ahmed » 20/09/20, 21:09

Sprawiedliwość (trzeba przyznać, że to bardzo pretensjonalne określenie!) działa według często zaskakujących kryteriów i skupionych na niepokojącym formalizmie w stosowaniu prawa...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez sicetaitsimple » 20/09/20, 21:11

Czy ktoś oglądał przesłuchanie?
Nie żebym chciał bronić Darmanina, powinien był trzymać gębę na kłódkę.

Jednakże pytania senatora dotyczące sytuacji w Calais zostały zadane i Darmanin na nie odpowiedział (około 3/4 przesłuchania). Dotyczyło ono miejskiego dekretu w sprawie dystrybucji posiłków dla migrantów w centrum miasta, które to zarządzenie zostało uchylone przez w konsekwencji sąd administracyjny i prefekt wydali zarządzenie tego samego rodzaju. Krótko mówiąc, administracyjne żarcie.

I podczas gdy rozprawa miała być zamknięta przez Prezydenta. (ostatnie 45 sekund) prosi o głos, żeby zaznaczyć, że „chętnie przekaże Ministrowi tekst wyroku sądu administracyjnego…” Dobrze, drugie nie było zbyt w porządku, ale „byłbym szczęśliwy” była tylko odpowiedzią typu „wet za wet”, a nie „w pełnym przesłuchaniu”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Christophe » 21/09/20, 11:52

40 lat temu (a nawet mniej) Madame w dojrzałym wieku byłaby niezwykle zaszczycona taką propozycją 37-letniego młodego mężczyzny! Mówię, że nic nie mówię... a mimo to to mówię!

Śmieszy mnie to... ale ruraulemika, która po niej nastąpi, doprowadza mnie do płaczu... ale mniej niż fakt, że 37-letni facet oskarżony o gwałt jest ministrem spraw wewnętrznych...

Może to wszystko najbardziej szalony, najpoważniejszy, najbardziej odrażający...NIE ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: „Noc z Madame la Senatrice”: niewłaściwa uwaga Darmanina w trakcie przesłuchania




przez Obamot » 21/09/20, 21:30

Tym bardziej niefortunne, że słuchając go, można stwierdzić, że podejście tego Ministra ma naprawdę zalety!
Czy się mylę?
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229