Dom Y. Arthusa-Bertranda, ofiarowany jutro na Ziemię?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79129
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Dom Y. Arthusa-Bertranda, ofiarowany jutro na Ziemię?




przez Christophe » 04/06/09, 09:53

Jutro premiera Home, najnowszego filmu Yanna Arthusa Bertranda, specjalny wieczór w FR2 transmituje go „na żywo”, jeśli mogę tak powiedzieć.

W rzeczywistości film jest udostępniany publicznie od pierwszego dnia: dlatego możemy go pobrać bezpłatnie (jeśli tak)! Zastanawiam się, czy to nie pierwszy raz w historii kina! Powiedzieli, że sesje filmowe są bezpłatne, sprawdź to!

Strona główna

Produkcja: Yann Arthus-Bertrand.

Data: 05 / 06 / 2009
Harmonogram: 20:40 - 22
Czas trwania: 90 minut

W ciągu kilku dziesięcioleci człowiek złamał równowagę złożoną z prawie czterech miliardów lat ewolucji Ziemi. Teraz naraża swoją przyszłość i przyszłość planety. Cena do zapłacenia jest wysoka, ale jest już za późno, by być pesymistą: ludzkości pozostało zaledwie dziesięć lat, aby uświadomić sobie swoje nieproporcjonalne wykorzystanie bogactw Ziemi i zmienić tryb konsumpcji i produkcji. Oferując oryginalne zdjęcia z ponad pięćdziesięciu krajów widzianych z nieba, dzieląc się swoim zdumieniem i troską, Yann Arthus-Bertrand stawia z tym filmem kamień w budynku, który należy teraz zachować razem.


Po niej odbędzie się debata znakomitego Yvesa Calvi:

JAK ZACHOWAĆ PLANETĘ? Zabawa. - wydanie specjalne

Data: 05 / 06 / 2009
Harmonogram: 22:20 - 23
Czas trwania: 74 minut

Po emisji filmu dokumentalnego „Dom” Yanna Arthusa-Bertranda, Yves Calvi, otoczony specjalistami, zastanawia się nad istniejącymi rozwiązaniami dotyczącymi ratowania planety. W ciągu zaledwie kilku dekad nadmierne zużycie spowodowało, że Ziemia upadła na kolana. Zanieczyszczenie powietrza, gleby i mórz, wyczerpywanie się zasobów energetycznych, zakłócenia ekosystemów i zmiany klimatu są wynikiem polityki gospodarczej skoncentrowanej na natychmiastowym zysku kosztem długoterminowego zarządzania planetą. Najbardziej pesymistyczni uważają, że jest już za późno. Jak to naprawdę jest? Jak odwrócić bieg historii?


Nie skontaktowano się z ekonologiem, aby wziąć udział w tej debacie? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Dom Y. Arthusa-Bertranda, zaoferowany jutro na Ziemię?




przez Did67 » 04/06/09, 11:36

Christophe napisał:
Powiedzieli, że sesje filmowe są bezpłatne, sprawdź to!
:


Ze swojej strony usłyszałem w radiu: "po obniżonej cenie" ... ????

Małe przypomnienie: Yann Arthus-Bertrand rozdał już za darmo zestaw plakatów ze swoich książek z komentarzami we wszystkich szkołach francuskich (może tylko w szkołach średnich?) ...

Cóż, ma doskonałą sztukę sponsoringu ...

Myślę, że jest w nim pewna szczerość w dążeniu do dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców z niezbyt uproszczonymi pomysłami (i zdjęciami, które podpisują fotografa, nawet w telewizji) ...

Wiem też, że organizuje wiele konferencji. Skontaktowano się z nim w sprawie operacji „bio-obernai” (targi „organiczne” z konferencją) i nie powiedział on a priori ...
Ostatnio edytowane przez Did67 04 / 06 / 09, 11: 43, 1 edytowany raz.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 04/06/09, 11:36

:D W filmach Open Source jest to: http://www.bigbuckbunny.org/index.php/about/
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79129
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 04/06/09, 11:50

Tak, cóż, nic też nie przesadza: nie działa za darmo, jak wiele innych aktorów (ty, ja, ich ...) w środowisku.

Ten film najwyraźniej był przedmiotem patronatu. Nie wiem kto, ale widziałem L. Bessona obok Yanna podczas wywiadu.

Wątpię, żeby naprawdę dotknął czegokolwiek w tym projekcie, ale mogę się mylić!
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 04/06/09, 11:58

Nie widzę, gdzie jest problem:

1) wynagrodzenie za pracę nie jest wstydem - oczywiście z uzasadnionego powodu

2) Podejście to jest jednak oryginalne

3) Celem jest edukacja społeczeństwa, myślę, że cel ten został w dużej mierze osiągnięty i błędem byłoby granie w smutnych umysłach.

4) Y. Arthus Bertrand ma rozgłos i wiedzę: tym lepiej, pozwól mu kontynuować!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/06/09, 13:19

To świetna inicjatywa

w rzeczywistości istnieje tylko otwarte źródło, aby wysłać wiadomość do większości

potem jesteśmy zmotywowani czy nie
osobiście oglądałbym to na dużym ekranie w całkowicie cyfrowym pokoju, płatnym czy nie.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/06/09, 14:22

Tego wieczoru jest "Dom" na France 2, ale także Francja-Turcja na TF1 ... : Lol: Na szczęście „Strona główna” można pobrać z:

http://www.youtube.com/homeprojectfr

8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79129
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 05/06/09, 22:16

Tak, to już koniec, nie było źle pomimo pewnych nieścisłości lub nawet błędów (rażących! „(Łodzie) tankowce stają się coraz większe”. To nieprawda: największe (550 000 ton) zostały zbudowane Francja w latach siedemdziesiątych i rozebrana w latach osiemdziesiątych.

Klasa Batillus: http://fr.wikipedia.org/wiki/Batillus

I największy na świecie: Knock Nevis http://www.youtube.com/watch?v=MSG2tE-gKVU
http://fr.wikipedia.org/wiki/Knock_Nevis (ale on już nie podróżuje)

).

Teraz debata ... Obawiam się, że pójdzie w kółko ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 05/06/09, 22:57

Nadal zadaję sobie pytanie, nawet jeśli ten fakt mi odpowiada, co do harmonogramu emisji tego wspaniałego filmu, którego koniec właśnie obejrzałem ...

Rzeczywiście, nadszedł czas, aby wybory europejskie promowały „zielone” partie i zastanawiam się, czy jest manipulacja (a sznur byłby bardzo duży ...), czy zwykły zbieg okoliczności ...

Mały nawias: Śledzę debatę na temat Fr2 i według YAB jego film nie jest chroniony prawami autorskimi (można go obejrzeć i pobrać za darmo, open-source ???)

Kolejny mały nawias w związku z debatą, który mnie smuci: kilkakrotnie mówi się, że nie możemy obwiniać krajów wschodzących (Chiny na czele) za zanieczyszczenie. Takie podejście ma odwrotny skutek polegający na wskazywaniu palcami, podczas gdy Chiny nie są daleko od bycia wiodącym producentem i użytkownikiem systemów produkcji energii odnawialnej.
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79129
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 05/06/09, 23:05

louphil napisał:Mały nawias: Śledzę debatę na temat Fr2 i według YAB jego film nie jest chroniony prawami autorskimi (można go obejrzeć i pobrać za darmo, open-source ???)


To taka przyjemność pisać w próżni ... :?

louphil napisał:Podejście to ma odwrotny skutek polegający na wskazywaniu palcami, podczas gdy Chiny nie są daleko od bycia wiodącym producentem i użytkownikiem systemów produkcji energii odnawialnej.


+1, niedaleko, jesteś pewien? Kto jest pierwszy? USA?

Prawdziwe pytanie o odpowiedzialność za zanieczyszczenie Chin (i innych) brzmi: kto kupuje najwięcej (z konsekwencjami ekonomicznymi) chińskiej produkcji? Chińczycy czy my (kraje bogate)?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192