Bzdury naszego świata

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Bzdury naszego świata




przez lejustemilieu » 07/05/11, 08:38

Witam,
Więzienie za zbieranie żywności ze śmietników z supermarketów!
http://www.rtbf.be/info/societe/detail_ ... id=6053723
Kolejna głupota, w Polsce piekarz oddał swój „stary chleb biednym: spadł na niego podatek VAT i musiał zamknąć sklep, bo zalegał z zapłatą za rozdany chleb…
Co za świat... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 07/05/11, 11:11

Nie wierzę w to !
Lepiej i lepiej !
Ci, którzy powinni iść do więzienia, to menedżerowie supermarketów, którzy tolerują marnowanie żywności!
Pracowałem w centrum Leclerca i byłem zdumiony tym wszystkim, co udało im się wyrzucić!
Sam odzyskałem rzeczy wyrzucone do śmieci, w tym wspaniały aluminiowy rower górski z pełnym zawieszeniem!!!
Po prostu wyrzuciłem, ponieważ jedna lub dwie śruby na przedniej tarczy hamulcowej puściły...
Właśnie musiałem wymienić koło i mam zupełnie nowy rower!
Kiedy zapytałem ich, dlaczego nie oddali całego jedzenia, zamiast je wyrzucić, to było tak, jakbym ich obraził!!!
Halucynacje!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/05/11, 12:16

Nie martw się: Europa jest odpowiedzialna: higiena, identyfikowalność itp. Przynajmniej jeśli lecisz w kontenerze, nie ponoszą odpowiedzialności, jeśli zachorujesz.

To wydarzenie nie jest odosobnione: kilka miesięcy temu, jeszcze w Belgii, menadżer Liedl został zwolniony za poważne przewinienie za dystrybucję towarów (bardzo niewiele: kilka kilogramów owoców) (tutaj źródło związkowe wśród licznych źródeł prasowych: http://www.cne-gnc.be/index.php?m=&n=309) dla personelu, bo następnego dnia (niedziela) miały stracić aktualność. procedura polega na odesłaniu ich do ośrodka w celu oficjalnego zniszczenia.

Powinieneś także wiedzieć, że w Belgii nie masz prawa wycofywać towaru ze zbiórek selektywnych ani odzyskiwać rzeczy z parku kontenerowego: pozbawiłbyś kolekcjonera dochodu z odsprzedaży.

Dwa inne zjawiska podkreślające głupotę naszych doskonałości.

1) W Brukseli jest 2000 osób bezdomnych

2) Minister Courard zleci badanie, aby zrozumieć, dlaczego liczba studentów korzystających z „dochodów integracyjnych” potroiła się w ciągu kilku lat.

Jedna z najczęstszych przyczyn jest bardzo prosta: wprowadziliśmy bardzo rygorystyczne standardy dotyczące małych mieszkań, w szczególności w celu walki z właścicielami slumsów i fikcyjnymi miejscami zamieszkania. Nie ma więc mowy o dachu nad głową za 150-175 euro. Stąd bezdomni i studenci, którzy „wychodzą z domu”, są „bez środków”, ponieważ studia stały się zbyt drogie.
Ostatnio edytowane przez słoń 07 / 05 / 11, 17: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
FUX.
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 06/02/07, 18:40




przez FUX. » 07/05/11, 17:16

Witam,

ta wiadomość sprawia, że ​​o tym myślę http://www.numerama.com/magazine/14992- ... vient.html
W koszach na śmieci kryją się skarby, ale nie każdemu to się podoba. Podobno są nawet sklepy, które przed wyrzuceniem do kosza przekłuwają opakowanie, posypując je wybielaczem lub płynem do mycia naczyń, żeby mieć pewność, że nikt nie przyjdzie i tam nie zamieszka.To ich śmieci.
Przynajmniej jeśli ludzie raczej głodują, a nie są zatruwani, wskazanie sprawcy lub być może lepsze sumienie może być trudniejsze.
Sporo miesięcy temu telewizja podjęła temat freeganizmu, biorąc pod uwagę skalę zjawiska i filmując ludzi stojących w kolejce do wyniesienia śmieci, świat mógł w końcu bać się popadnięcia w tę alternatywę przetrwania.
Jednocześnie „potworem” są ci ludzie, którzy za darmo korzystają z koszy na śmieci, podczas gdy trwa skandal i supermarkety mają zakaz sprzedaży przepakowanych śmieci, jeśli złodziejom ukradną, nie będzie już sprawiedliwości!

No cóż, trochę niegrzecznie się wypowiadam, niektóre marki skorzystały z okazji, żeby się zareklamować, albo pokazały swoje dobre serce i przekazały resztki stowarzyszeniom antygłodowym (które notabene pomagają osobom, które mają papiery, uzasadnić swoje niskie dochody).

Bardzo podobał mi się ten program, z wyjątkiem tych, którzy mają pół godziny do stracenia, prawdziwą lekcję życia http://www.franceculture.com/player?p=r ... te-3586841
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 271