Raport ARTE: co dzieje się z naszym tekturowym papierem?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Raport ARTE: co dzieje się z naszym tekturowym papierem?




przez jean63 » 14/02/07, 09:28

Widziałem ten program dotyczący recyklingu papieru i tektury, które wrzucamy do naszego „niebieskiego kosza” (w domu jest to kolor niebieski = sortowanie selektywne) w raporcie ARTE z soboty 10 o godzinie 02:07. kłopoty gazety w Chinach”
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 14/02/07, 11:59

Filmu nie widziałem, ale jest tekst, jeszcze transport!, ale to lepsze niż palenie papieru. Najlepiej byłoby popracować w domu, ale pracy musi być za dużo :zaszokować:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 14/02/07, 17:34

Denis napisał:Filmu nie widziałem, ale jest tekst, jeszcze transport!, ale to lepsze niż palenie papieru. Najlepiej byłoby popracować w domu, ale pracy musi być za dużo :zaszokować:


Pourquoi?

Jeżeli nie posiadasz aplikacji Real Player, możesz ją pobrać bezpłatnie.

Jeśli go masz, po prostu kliknij (lewym przyciskiem myszy) na „wideo - 23 min„na prawo od małej kamery, poczekaj chwilę, aż się załaduje (chyba, że ​​nie jesteś na ADSL) i zacznie…. warto, widzimy, jak Chińczycy noszą te wszystkie papiery/pudełka z ich wózki!! niesamowite.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/02/09, 12:11

Odkopuję temat i potwierdzam informacje: papier kartonowy jest dobrze poddawany recyklingowi w CHINACH

Więc nie, nie jestem pewien, czy nie byłoby lepiej dla środowiska (CO2) spalić je jako „paliwo” do ogrzewania: spalanie tektury pozwala uniknąć spalenia czegokolwiek innego…

Film nie jest już dostępny, ale oto podsumowanie:

Udręki gazety w Chinach

Autorzy: Jean Crépu, Pierre Bolton i Philippe Baillon – ARTE GEIE / Crescendo Films – Francja 2007

Wymagania rynku światowego i waga dzisiejszych przepisów dotyczących ochrony środowiska sprawiają, że odzysk i recykling papieru stanie się kluczową kwestią na nadchodzące lata. Jednak dzisiejszy rynek makulatury odsłania zaskakującą rzeczywistość.
Sortowanie papieru i tektury, ofiara swojego sukcesu, generuje nadwyżkę 500.000 5 ton we Francji i XNUMX milionów ton w Unii Europejskiej. Nasze stare gazety nie zaginęły dla wszystkich, ale znalazły nabywców, ale na drugim końcu świata.
Przy wzroście przekraczającym 9% rocznie i nienasyconym zapotrzebowaniu na surowce, chiński gigant wstrząsa rynkami recyklingu, stając się wiodącym na świecie importerem makulatury i papieru.
Świat odzysku bardzo się zmienił, odpady stały się bardzo poszukiwanym surowcem, a rynek jest obecnie zglobalizowany.
Zakupiona przez chińską firmę Fook Woo specjalizującą się w handlu odpadami i recyklingu papieru, nasza makulatura trafia w kontenerach do dużego portu w Hongkongu. Będą mieszać się z całym papierem i tekturą zebraną w wielkiej metropolii Hongkongu przez tych, których nazywamy tutaj „śmieciarzami”, czyli ulicznych zbieraczy śmieci, którzy utrzymują się ze swoich zbiórek.
Te tysiące ton odpadów papierowych i tekturowych, w tym nasze, trafiają następnie do dużej fabryki papieru makulaturowego Fook Woo zlokalizowanej na terytorium Chin, około stu kilometrów od Hongkongu.
Przy wykorzystaniu taniej siły roboczej powstają tu nowe produkty: gazety, papier toaletowy, chusteczki do nosa, ręczniki i inne opakowania.
Koło zatoczyło koło, te nowości jadą do Europy i na cały świat, skonsumujemy je i podróż po odpadach powróci na swój cykl.

Dziś Chiny

www.dhuilachine.com
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 03/02/09, 14:21

Lepiej byłoby spalić je na miejscu, najlepiej w kogeneracji ciepła/elektryczności. : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/02/09, 14:57

A jak myślisz, co robimy w naszym deomie (no cóż, oczywiście tylko zimą)... cóż, może właśnie dlatego ona kolor ciemnobrunatny beaucoup : Mrgreen:

Recyklingowi poddajemy tylko „brudne” pudełka kartonowe, takie jak: plastik, karton po żywności (pizza i tym podobne, pełne atramentu i chloru) oraz wtedy, gdy jest naprawdę za dużo taśmy. Tak, ponieważ przed spaleniem pudeł usuwamy stoch... (co w tym takiego ekstremalnego?).

95% pudeł dostawczych z sklep są zatem wyceniane w cieple :)

Należy pamiętać, że deom jest trybikiem, ponieważ nie jest izolowany od góry: podgrzewa wodę i powietrze! Hihihihi : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 12/08/10, 20:14

Inny sposób recyklingu tektury: wytwarzanie mebli z bezpośredniego recyklingu.

Praca z tekturą jest dla niego przyjemnością i stała się jego zawodem
środa 11.08.2010, 05:06 - PRZEZ DIDIER BOUDRY


Ten były dyrektor biznesowy nie wahał się zaryzykować i rozpocząć samozatrudnienie w bardzo oryginalnej branży: projektant wnętrz oraz twórca przedmiotów i mebli z tektury. Dla Séverine Huant użycie tego materiału nie jest zgodne z modą: jest to wybór ekologiczny.

Obraz

W tej chwili Séverine Huant pracuje w domu, wynajmuje pomieszczenie na warsztat i wszystkie pozostałe pomieszczenia na parterze, aby zainstalować wystawę tego, co można zrobić z tektury.

- Jakie jest Twoje tło ?

„Pracowałem jako kierownik ds. metod jakości w firmie Faurecia w Hénin. Dołączyłem tam bardzo młodo, po stażu i miałem tam karierę w dobrych warunkach. Po urodzeniu drugiego dziecka zdecydowałam się na zmianę ścieżki. Zacząłem więc ponownie studiować architekturę wnętrz. W ten sposób odkryłem karton. Od razu podjęłam staż u producenta przedmiotów z tektury i bardzo mi się spodobało. Po kolejnym szkoleniu w Lens Management Boutique przeprowadziłam test w inkubatorze firmowym. »

- Co przyciągnęło Cię do tej działalności?

„Tektura jest łatwa w użyciu, możesz popełnić błąd i zacząć od nowa. Powinieneś wiedzieć, że studiowałem mechanikę ogólną i pracowałem w metalu. Użyłem tych technik. Ale nie ma żadnych ograniczeń co do kształtów i kolorów. Tutaj niczego nie potrzebujemy i przede wszystkim jest bardziej ekologicznie. »

- Czy karton jest w modzie?

„Na razie nie weszło to jeszcze do świadomości w regionie. Dlatego dużo czasu poświęcam na poszukiwania, szczególnie podczas targów sztuki. Ludzie są zainteresowani tą innowacją, ale chcą ją zastosować... a jednak technikę tę stworzył projektant w latach 70-tych.”

- Jaki jest Twój sposób pracy?

„Robię na miarę. Ludzie często mówią mi, w jakim pomieszczeniu chcą umieścić meble. Chodzę po nich i próbuję się z nimi zapoznać, robię szkice, rozmawiamy o funkcjonalności mebli. Potem robię w domu. »

- Czy zajmujesz się tylko produkcją?

„Oferuję również szkolenia, aby nauczyć ludzi, jak robić. Tutaj znowu idę do ich domu z materiałami i po 15 godzinach w takim tempie jak chcą, stworzyli mebel, który trzymają. Organizuję także zajęcia dla dzieci i dorosłych, polegające na wykonywaniu i dekorowaniu przedmiotów, zarówno z pojedynczymi osobami, jak i ze społecznościami. »

- Co można stworzyć z tektury?

„Wszystko, z wyjątkiem oczywiście przedmiotów, które pozostaną na zewnątrz, nawet jeśli zostaną zabezpieczone przed wilgocią. Może to być ramka na zdjęcia, lampa, stojak na instrument muzyczny, stolik kawowy dla kolekcjonera, biżuteria, duże litery do wpisania imienia. Zrobiłem nawet ladę do sklepu. »

- Skąd pochodzi karton?

„Wolę pozostać wierna mojemu podejściu do poszanowania środowiska, nie kupując go, ale próbując je odzyskać, szczególnie od firm, które zawiozłyby je do centrum recyklingu. I pomyśleć, że ludzie wyrzucają karton, nawet jeśli nie wiedzą, co z nim zrobić. Wycinam, wzmacniam, sklejam taśmą zdrapującą, nakładam lakier i dekoruję. Karton jest solidny i nie kosztuje więcej niż meble kupione w sklepie. Nie możemy zapominać, że wszystko odbywa się ręcznie. To naprawdę rzemiosło. »

Archi Carton: 06 25 80 19 76 (wystawa od 9 do 11 października w Salon des Métiers d'Arts, Salle Jean-Nohain w Lens).


Źródło: http://www.lavoixdunord.fr/Locales/Lens ... ir-e.shtml

No cóż, trzeba kochać ten styl...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/08/10, 21:13

a także:

http://www.leshowducarton.be

Nie jest moją przyjaciółką, nie znam jej, ale przynajmniej jest Belgijką, jest nawet Carole! :D

Nota wydawcy: Carolo, Karolegianin: mieszkaniec regionu Charleroi w Belgii.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201