Czy wierzysz w ankiety?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Czy wierzysz w ankiety?




przez netshaman » 02/04/12, 16:14

A więc polityczna opera mydlana przed szalejącymi wyborami prezydenckimi, tu i ówdzie gadamy o sondażach.
Co to jest naprawdę?
Czy panel 900 osób jest naprawdę reprezentatywny dla całej populacji (60 mln)?
Jaki jest pożytek z tych sondaży oprócz wpływania na opinię publiczną, aby skierowała ją na takiego a takiego kandydata?
Czy w tych warunkach naprawdę możemy mówić o wolnej woli i demokracji?

Powiedziałbym, że Sarkozy wygrał 5 lat temu, bo sondaże dały mu zwycięstwo i dlatego Francuzi jak owce
nie poruszył się iść i głosować głupio wierząc, że cokolwiek zrobią, on wygra, kiedy tak nie było!
Pomysły otrzymane, gdy nas trzymasz!
Łatwy do wdrożenia na populacji coraz bardziej brutalizowanej i utrzymywanej w tym stanie w celu lepszej kontroli nad nią.
Mam wrażenie, że tym razem znowu robią to samo.
Biedna Francja...
Witaj obskurantyzmie i barbarzyństwie...
To właśnie czeka nas w bardzo krótkim czasie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/04/12, 16:26

To dlatego w niektórych krajach, w tym w Belgii, sondaże w ostatniej chwili są zabronione.

Nieuchronnie margines błędu można oszacować na podstawie stosunku próbki do masy.

Teraz nie bójmy się rzeczywistości, mają 2 funkcje:

1) utrzymanie zainteresowania czytelników gazet

2) pozwolić kandydatom dostosować strzelanie, odzyskując tendencje, które najbardziej im się podobają.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 02/04/12, 17:37

Słoń napisał:To dlatego w niektórych krajach, w tym w Belgii, sondaże w ostatniej chwili są zabronione.
Od czasu pojawienia się internetu można zapoznać się z sondażami publikowanymi przez zagraniczne gazety (Belgów i Szwajcarów, by wymienić tylko Francuzów), co sprawia, że ​​zakaz jest całkowicie nieskuteczny.
0 x
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 02/04/12, 17:46

Są stronniczy i możesz zmusić ich do mówienia, co chcesz.

Mały przykład, mój brat w 2002 roku udzielił wywiadu do ankiety. Chociaż był po lewej stronie, ale został zaatakowany w poprzednim miesiącu, odpowiedział FN w pierwszej turze (HORROR dla ankietera), a następnie wyjaśnił, że było to głosowanie „rantowe”. Ankieter proponuje drugą turę PS vs UMP (wówczas) i mój brat wybiera ...... PS (tak, pierwsze głosowanie było uniquement tyrada).

Na co ankieter odpowiada: „Nie mogę brać pod uwagę twojej opinii!”

Znamy wynik pierwszej rundy....
0 x
Powoli, ale pewnie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 02/04/12, 17:50

Są stronniczy
więc stronniczy licz sam! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/04/12, 20:10

Gaston powiedział:

Od czasu pojawienia się internetu można zapoznać się z sondażami publikowanymi przez zagraniczne gazety (Belgów i Szwajcarów, by wymienić tylko Francuzów), co sprawia, że ​​zakaz jest całkowicie nieskuteczny.


Masz całkowitą rację. Jak myślisz, dlaczego Sarkozy i jego klika tak bardzo „kochają” Internet? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Czy wierzysz w sondaże?




przez bambus » 05/04/12, 17:28

netshaman napisał:Powiedziałbym, że Sarkozy wygrał 5 lat temu, bo sondaże dały mu zwycięstwo, więc Francuzi jak owce nie poszli głosować, głupio wierząc, że cokolwiek zrobią, wygra, kiedy nie.

W 2002 roku było raczej odwrotnie: Jospin przegrał, bo sympatycy PS nie poszli na wybory...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 284