Sarkozy, rybacy i kryzys paliwowy

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Sarkozy, rybacy i kryzys paliwowy




przez Christophe » 08/11/07, 20:30

Sarko i kryzys rybaków

http://www.dailymotion.com/video/x3em55 ... vec-les-pe
http://www.dailymotion.com/video/x3f4aa ... du-pecheur

Istnieją jednak rozwiązania... inne niż dotacje...
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 11 / 07, 21: 05, 2 edytowany raz.
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 08/11/07, 20:56

Dobry wieczór wszystkim,

Nie bardzo rozumiem Twój przekaz...

Swoją drogą wydaje mi się, że łódka jest na wyposażeniu czy się mylę?

Byłoby ciekawie dowiedzieć się o nim i jego działaniu, być może zainteresowałoby to rybaków... a gdyby wyposażono w około dwadzieścia łodzi z dobrymi wynikami, byłoby to warte artykułu w Science et Vie!! Poza tym silnik łodzi jest bardzo liniowy i ma często stałą prędkość, co powinno wystarczyć, co o tym sądzicie?

Nofy (sen)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 08/11/07, 21:11

nofy napisał:Byłoby ciekawie poznać i poznać jego występy, być może zainteresowałoby to rybaków...


Właśnie wtedy, gdy na osobności proszę Alberica o informacje, naśmiewa się ze mnie…

nofy napisał:i gdyby na wyposażeniu znalazło się około dwudziestu łodzi, co dałoby dobre rezultaty, byłoby to warte artykułu w Science et Vie!! Poza tym silnik łodzi jest bardzo liniowy i ma często stałą prędkość, co powinno wystarczyć, co o tym sądzicie?


Myślę, że

a) nie jest laboratorium o wartości prawnej 0
b) problem ubezpieczenia znacznie ważniejszy niż w przypadku ciągnika
c) problem z niezawodnością (niecertyfikowany): silnik to życie rybaków..
d) grzeszny marynarz jest uparty (eufemizm)

Czyli nie ma szans na zrównoważony rozwój, jeśli producenci się nie zaangażują, to koniec...pb: nie mają w tym interesu...na razie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6932
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2871




przez gegyx » 08/11/07, 21:55

„E.c.é!” »
" Kto to powiedział ? Powiedziałeś to? Cóż, zejdź i powiedz to, jeśli masz jakieś…. »

Uff! Było nam gorąco... To na żywo... Nie patrz na dzieci!
„Matka ryby, ona jest bardzo miła”… śpiewał Boby Lapointe.
: Mrgreen:
----

Dla trawlera wyposażonego w Pantone:
https://www.econologie.com/forums/post55861.html#55861
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 08/11/07, 21:59

gegyx napisał:Dla trawlera wyposażonego w Pantone:
https://www.econologie.com/forums/post55861.html#55861


Powiedziałbym nawet lepiej: https://www.econologie.com/forums/m-bailly-m ... t1808.html

Problem: nigdy nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej… to musi gdzieś blokować się technologicznie, administracyjnie lub komercyjnie… usuń niepotrzebne…
0 x
Brolenski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/11/05, 15:49
Lokalizacja: 81110 Massaguel




przez Brolenski » 08/11/07, 22:05

Dziś rano gościem Czterech Prawd był Michel Barnier, Minister Rybołówstwa.
http://les-4-verites.france2.fr/
W 4. minucie usłyszysz, jak mówi następujące słowa:
... »to szansa na kontynuację badań. A na łodziach to możliwe! Niektórzy rybacy powiedzieli mi wczoraj, że zaoszczędzili 20–30% energii, pracując nad zużyciem paliwa i silnikiem.

Czy sądzicie, że uda nam się nawiązać jakieś połączenie z wyposażoną łodzią?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 08/11/07, 22:09

Ach, to dobra wiadomość, ponieważ jeśli nie flan, to na pewno pantone! To nie jest dzieło Totalu z ich nędznymi 3%...

Ale pan minister mnie trochę rozśmiesza, gdy mówi, że „badania przynoszą szczęście”, co za nerwy!!... ponieważ jeśli chodzi o Pantone, tak jest NA PEWNO NIE dzięki badaniom państwowym lub publicznym udało nam się popchnąć sprawę do przodu!!

: Evil: : Evil: : Evil:
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 11 / 07, 08: 53, 2 edytowany raz.
0 x
Brolenski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/11/05, 15:49
Lokalizacja: 81110 Massaguel




przez Brolenski » 08/11/07, 22:20

W każdym razie, jeśli kopiesz trochę głębiej, jednym z trzech oficjalnych celów jest zmniejszenie zużycia łodzi. Czy system G, jako jedyny mogący poszczycić się takim oddziaływaniem, zostanie utrzymany?
Ciekawie byłoby nawiązać kontakt z rybakami
poznać istotę dzisiejszych debat.

Spotkanie z rybakami w Guilvinec
06 Paryż

Prezydent Republiki Nicolas Sarkozy w towarzystwie Ministra Rolnictwa i Rybołówstwa Michela Barniera spotkał się z rybakami w Guilvinec.

Poprzez tę podróż chciał okazać szacunek i solidarność narodową wobec mężczyzn i kobiet, których praca jest niezbędna dla gospodarki i zatrudnienia na francuskim wybrzeżu, we Francji kontynentalnej i za granicą.

Podczas roboczego spotkania z przedstawicielami zawodów rybołówstwa głowa państwa przedstawiła konkretne i trwałe odpowiedzi na trudności napotykane przez rybaków:

* Poprosił Michela Barniera, Ministra Rolnictwa i Rybołówstwa, aby w ciągu trzech miesięcy opracował, wraz ze wszystkimi zawodowymi przedstawicielami, zrównoważony mechanizm, który ponownie wliczy koszt oleju napędowego do ceny ryb sprzedawanych na straganie. Mechanizm ten, który zostanie przygotowany w ścisłej współpracy z Komisją Europejską, będzie wspierać przedsiębiorstwa rybackie i zabezpieczać wynagrodzenie rybaków.
* W międzyczasie Prezydent RP podjął decyzję o natychmiastowym wprowadzeniu zwolnienia rybaków ze składek pracodawcy i wynagrodzeń. Zapis ten umożliwi natychmiastowe pokrycie dodatkowych kosztów wynikających z niedawnego wzrostu cen oleju napędowego.
* Poprosił Michela Barniera o zainicjowanie planu modernizacji floty w celu zmniejszenia zależności statków od ropy.

Kontynuując projekty rozpoczęte przez Ministra Rolnictwa i Rybołówstwa podczas Wyższej Rady Orientacyjnej ds. Rybołówstwa w dniu 30 października, Prezydent RP ostatecznie potwierdził swoją wolę zabezpieczenia wynagrodzeń rybaków. Należy zbadać mechanizm ubezpieczeniowy gwarantujący załogom minimalny dochód.

Kontakty prasowe:
Gabinet Michela Barniera: Khristelle Robic: 01 49 55 59 74 / Capucine Barraud: 01 49 55 60 31
Służba prasowa Ministerstwa: Hélène Brial: 01 49 55 60 11


http://agriculture.gouv.fr/sections/pre ... vec-marins
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 08/11/07, 22:25

Zadzwonimy do nich jutro? : Chichot:

O ile wiem, Pantone został już przetestowany w Guilvinec... ale na generatorze, więc myślę, że nie są to zbyt dobre wyniki...
0 x
Brolenski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/11/05, 15:49
Lokalizacja: 81110 Massaguel




przez Brolenski » 08/11/07, 22:38

Pospiesz się...
W każdym razie wydaje się być entuzjastycznie nastawiony do ogłoszenia wygranej.
Tym razem oszczędności zostaną poczynione bezpośrednio w Twoim budżecie.
Dzięki temu łatwiej będzie go przekonać. Może to czas na działanie, może link do przykładu ratusza w Vitry w każdym razie to nic nie kosztuje...
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192