Recesja = malejący popyt na ropę

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Recesja = malejący popyt na ropę




przez jean63 » 23/01/08, 17:33

A co jeśli recesja ogłoszona w USA doprowadzi do spadku popytu na ropę i tym samym ceny baryłki?

Strach przed recesją wpływa również na ropę
Ceny ropy naftowej na linii spadkowej
NOWY JORK/LONDYN (Reuters) – W środę kontrakty terminowe na ropę naftową spadły w odpowiedzi na giełdy w związku z obawami przed recesją w Stanach Zjednoczonych i, bardziej ogólnie, przed globalnym spowolnieniem gospodarczym, co źle wróży popytowi na ropę naftową – czarne złoto.

Perspektywy wzrostu amerykańskich akcji – statystyki zostaną opublikowane w czwartek – również niekorzystnie wpływają na ceny ropy.

Marcowy kontrakt na ropę naftową w USA stracił 1,66% do 87,73 dolarów, podczas gdy ten sam kontrakt na ropę Brent stracił 1,14% do 87,44 dolarów.

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewają się, że zapasy ropy wzrosną w tygodniu kończącym się 2,1 stycznia o 18 mln baryłek, zapasy benzyny wzrosną o 1,4 mln baryłek, a zapasy ropy spadną o 100.000 XNUMX baryłek.

Rynek oczekuje także na spotkanie OPEC 1 lutego i musi dostosować się do rozbieżnych deklaracji. Zatem Nigeria będzie wspierać wzrost produkcji OPEC, o ile będzie to służyć stabilizacji rynku, powiedział w środę prezydent Nigerii Umaru Yar'Adua. Jednak pozostali członkowie OPEC uważają zwiększenie produkcji za zupełnie niepotrzebne, szczególnie w obliczu sezonowego spadku popytu w drugim kwartale.

Analitycy uważają także, że obecny spadek cen i idące w parze obawy przed recesją nie przemawiają za zwiększeniem produkcji.

Wilfrida Exbrayata

Źródło: http://www.boursorama.com/infos/actuali ... ws=5064527
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/01/08, 17:37

Cholera...niedobrze dla gospodarki niska cena ropy...teraz recesja to także utrata siły nabywczej...

Liczy się to, na ile ropy możemy sobie pozwolić… a nie jej cena bezwzględna… prawda?

W każdym razie mam nadzieję, że zbyt duży spadek nie spowoduje porzucenia projektów OZE...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 23/01/08, 17:55

Tak, ale to tylko tymczasowe... to kaszel na skalę ogromnego wzrostu, jakiego doświadczy ropa naftowa, wzrostu, który już się rozpoczął...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/01/08, 18:08

No cóż, nie byłbym takim optymistą: kilkumiesięczny spadek cen wystarczyłby, aby pewne projekty pogrzebać...

Wiesz, jak bankierzy „myślą”…

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, obejrzyj raport niemieckiego ekologicznego HML od Arte... przez jakiś czas byli o krok od zerwania projektu z tego powodu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 24/01/08, 13:11

Wydaje mi się, że widziałem ten raport z materiałami izolacyjnymi i kotłem na drewno (moja pamięć może nie być wiarygodna...). w każdym razie teraz we Francji zaleca się budowę HQE, co powinno zadowolić Capt_Maloche!

Bankierzy nie są aż tak głupi, czasem pod tym pretekstem wycofują się z projektów, które ich niepokoją z innych powodów. Każdy bankier wie, że w perspektywie średnio- i długoterminowej dobrze jest skupić się na odnawialnych źródłach energii i oszczędzaniu energii.
: Idea:
@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/01/08, 22:51

Remundo napisał:Wydaje mi się, że widziałem ten raport z materiałami izolacyjnymi i kotłem na drewno (moja pamięć może nie być wiarygodna...). w każdym razie teraz we Francji zaleca się budowę HQE, co powinno zadowolić Capt_Maloche!

Bankierzy nie są aż tak głupi, czasem pod tym pretekstem wycofują się z projektów, które ich niepokoją z innych powodów. Każdy bankier wie, że w perspektywie średnio- i długoterminowej dobrze jest skupić się na odnawialnych źródłach energii i oszczędzaniu energii.
: Idea:
@+

Szukaj w „aktualnościach”. Wydaje mi się, że podałem adres, ale film nie został pobrany...
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/12/08, 11:52

małe odkopanie bardzo aktualnego wpisu.
recesja najwyraźniej już nadeszła i baryłka znacznie spadła.

ale co tak naprawdę stało się ze światowym zużyciem ropy od sierpnia? Nie znalazłem zbyt wiele konkretów w sieci (z liczbami takimi, jakie lubię)
czy konsumpcja naprawdę spadła? i o ile?
Proszę zobaczyć.

jedyne co znalazłem to raport MAE z 5 grudnia, który jest głównie prognozą i nie zawiera żadnych informacji na temat ostatnich 4 miesięcy.
Niemniej jednak MAE prognozuje, że globalny popyt nie będzie augmenter jedynie 1.2% rocznie do 2013 r. zamiast planowanych do tego czasu 1.6%. :: Wielka rzecz. Ten augmentacja światowego popytu składa się ze wzrostu o około 3% w przypadku krajów nienależących do OECD, podczas gdy powinien to być wzrost popytu z krajów OECD spadek o 0.4% :: co za rewolucja!

Gdyby ktoś znalazł dane dotyczące globalnej konsumpcji za ostatnie 4 miesiące, byłoby to interesujące, ale można śmiało założyć, że różnica jest niewielka w porównaniu z zeszłym rokiem.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/12/08, 14:00

Dirk Pitt napisał:recesja najwyraźniej już nadeszła i baryłka znacznie spadła.


Recesja?

Według danych dotyczących sprzedaży Gallerie Lafayette: +10% w porównaniu do 2007 roku w listopadzie i +15 do +20% oczekiwane w grudniu.

Z nieba nie spadło też 95 milionów euro na teleton.
Spodziewałem się, że teleton odniesie duży sukces… to nieprawda… nie pamiętam, ile to było w 2007 r. (myślę, że ponad 100 mln euro), więc spadek jest niewielki.

Tym lepiej!! Ale czy w takim razie media nas okłamują? : Chichot:

Czy byliby chronicznymi pesymistami? Po co? Dla kogo? Pogłębić kryzys? Pogłębić ogólne niezadowolenie Francuzów? Do jakiego celu końcowego? Że wszyscy Francuzi się nienawidzą? Brawo „zebranie” Sarko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/12/08, 14:18

Christophe napisał:
Dirk Pitt napisał:l

Czy byliby chronicznymi pesymistami? Po co? Dla kogo? Pogłębić kryzys? Pogłębić ogólne niezadowolenie Francuzów? Do jakiego celu końcowego? Że wszyscy Francuzi się nienawidzą? Brawo „zebranie” Sarko...

Rhôôôôô, brzydki zaparcia : Lol:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/12/08, 14:34

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych.

co do słowa „recesja” opieram się jedynie na już zweryfikowanych faktach: spadku PKB w ciągu 2 kolejnych kwartałów.

jest to definicja równie dobra jak każda inna, jeśli PKB jest dobrym wskaźnikiem.

w przypadku ropy naftowej wydaje się, że nasze uzależnienie nie jest tak naprawdę dotknięte, w widoczny sposób.
zweryfikowano tezę o niskiej elastyczności zużycia/ceny oleju.
tak właśnie jest z narkotykami, niezależnie od ceny, jaką zażywasz. kiedy jest drogo, masz trudności ze znalezieniem rozwiązania, ale udaje Ci się. jeśli jest tani, to nie dlatego codziennie rano przedawkujesz.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 358