PROBLEM Z NAPĘDEM KOTŁA FROG FHG S3 TURBO

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
gaelle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/03/15, 17:41
Lokalizacja: marna wysoka 52

PROBLEM Z NAPĘDEM KOTŁA FROG FHG S3 TURBO




przez gaelle » 19/03/15, 19:22

dobry wieczór
Jestem na ten temat nowością forum Chciałbym wiedzieć, czy napotkałeś już degradację cegły ogniotrwałej. Mój kocioł na drewno FROLING FHG S3 TURBO Z ODWRÓCONYM ZAPALENIEM w wieku 2 lat i ogniotrwałe palenisko betonowe pogarsza się. Mój inżynier ogrzewania w wieku 88 lat i firma FROLING odmawiają naprawy, twierdząc, że wada i zużycie. Po kilku literach bez odpowiedź Wziąłem prawnika, który przesłał im zdjęcia paleniska, a oni odpowiedzieli, że jeśli kocioł ulegnie dalszemu pogorszeniu, spróbują wykonać ruch,
są niekompetentni, aw złych czasach twierdzą, że nie jest to śruba produkcyjna, nigdy się nie porusza i nie czeka na koniec gwarancji.
JESTEM Z 52 (HAUTE MARNE) gaelle B.

Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12300
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 19/03/15, 22:22

Jeśli degradacja jest obserwowana tylko na płycie przejścia płomienia, prawdopodobnie nie jest to nienormalne. Rzeczywiście, części te poddawane są bardzo trudnym warunkom pracy, ponieważ osiągają bardzo wysokie temperatury i wysokie amplitudy termiczne.

Miałem doświadczenie z prętami żeliwnymi, które spełniały tę samą funkcję i które bardzo „cierpiały”.
Należy rozumieć, że w przeciwieństwie do rusztu paleniska spalania w górę, który jest stale chłodzony przez dopływ powietrza pierwotnego, płyty te znajdują się w środku bardzo gorących płomieni, w warunkach takich jak kuźnia, co powoduje pękanie i rozpad betonu ogniotrwałego.

Być może możesz rozważyć zastąpienie tych elementów adaptacją z niedrogich materiałów pochodzących z recyklingu: wymiary nie są zbyt restrykcyjne.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 21/03/15, 18:13

myślę, że dobrze czyścicie kocioł. dobrze usuwasz cały popiół, a żar jest bezpośrednio na betonie.

no nie, to nie jest dobre. lepiej pozostawić na betonie warstwę 1–2 cm popiołu, to go chroni.

Następnie sprawdź bilans powietrza pierwotnego / wtórnego. w przypadku nadmiaru powietrza pierwotnego masa żaru może stać się ogromna.

i wreszcie, z jaką prędkością pracuje wasz kocioł? Jeśli nadal jest na dole, to normalne, że cierpi i prawdopodobnie nie jest to konieczne. Na przykład można przynieść 25 kW, aby obrócić przy tej mocy czas, aby umieścić obwód grzejników w T °, ​​ale aby ogrzać balon, zrobiłby to równie dobrze przy 15 kW.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/03/15, 10:21

Kolejne pytanie: czy jest to zapłon elektryczny / sterowanie mikroprocesorowe, czy zapalicie go i pilotujecie ???

Wiem, że wielu właścicieli kotłów na drewno od razu zdaje sobie sprawę z "naprężenia termicznego", jakim poddawany jest sprzęt poprzez zapalenie i "płonięcie" ...

Oprócz warstwy popiołu, którą lepiej pozostawić jako koc izolacyjny, lepiej jest powoli rozpalić ogień ...

I rzeczywiście, materiały ogniotrwałe kotła są częścią zużywającą się, jak klocki hamulcowe samochodu, świece zapłonowe lub wycieraczki. W końcu wszystko zależy od prędkości zużycia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/03/15, 23:23

Did67 napisał:Wiem, że wielu właścicieli kotłów na drewno od razu zdaje sobie sprawę z "naprężenia termicznego", jakim poddawany jest sprzęt poprzez zapalenie i "płonięcie" ...

Oprócz warstwy popiołu, którą lepiej pozostawić jako koc izolacyjny, lepiej jest powoli rozpalić ogień ...

I rzeczywiście, materiały ogniotrwałe kotła są częścią zużywającą się, jak klocki hamulcowe samochodu, lświece lub wycieraczka, W końcu wszystko zależy od prędkości zużycia!


Części wykonane z materiałów ogniotrwałych są podawane przez producenta kotła lub użytkowników jako części zużywające się ???

W przypadku świec istnieją takie, które mogą trwać tak długo, jak silnik (elektrody platynowe), ale ekonomicznym modelem jest ładowanie X razy gulasz zamiast dobrego materiału.
Materiał (rodzaj gumy) i konstrukcja wycieraczek sprawiają, że szybko ulegają samozniszczeniu zgodnie z tą samą zasadą. Wystarczy spojrzeć na uszczelkę przedniej szyby tuż obok, jest ona nadal elastyczna i nie pęka po 20 latach w całkowicie porównywalnych warunkach klimatycznych ...

Oczywiście jaki jest model ekonomiczny producenta kotła, sprzedaje on raczej „niezawodność”, czyli część zużywającą się / zużywającą się.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/03/15, 11:38

Nie wiem.

Po prostu wiem, że:

a) wymiana elementów ogniotrwałych na piecach / piecach nie była rzadkością

b) w pracy mamy duży kocioł z zrębkami (900 kW) od 2007 lub 2008 r .; Wiem, że nastąpiła korekta z uwzględnieniem refrakcji materiału ogniotrwałego ...
0 x
gaelle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/03/15, 17:41
Lokalizacja: marna wysoka 52




przez gaelle » 23/03/15, 17:28

Did67 napisał:Kolejne pytanie: czy jest to zapłon elektryczny / sterowanie mikroprocesorowe, czy zapalicie go i pilotujecie ???

Wiem, że wielu właścicieli kotłów na drewno od razu zdaje sobie sprawę z "naprężenia termicznego", jakim poddawany jest sprzęt poprzez zapalenie i "płonięcie" ...

Oprócz warstwy popiołu, którą lepiej pozostawić jako koc izolacyjny, lepiej jest powoli rozpalić ogień ...

I rzeczywiście, materiały ogniotrwałe kotła są częścią zużywającą się, jak klocki hamulcowe samochodu, świece zapłonowe lub wycieraczki. W końcu wszystko zależy od prędkości zużycia!


dobry wieczór
To ja go włączam
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/03/15, 18:22

Więc zostaw materac z popiołu i powoli się rozgrzewaj… Nie od razu „dokładnie”!
0 x
gaelle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/03/15, 17:41
Lokalizacja: marna wysoka 52

problem-kocioł-kłębek-kłody




przez gaelle » 24/03/15, 12:42

cześć

Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że przerobię moją płytkę ogniotrwałą, ponieważ ma ona zaledwie 3 lata. Czekam na odpowiedzi od mojego prawnika.
0 x
gaelle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/03/15, 17:41
Lokalizacja: marna wysoka 52

problem z kotłem z chłodzeniem




przez gaelle » 24/03/15, 12:49

Philippe Schutt napisał:myślę, że dobrze czyścicie kocioł. dobrze usuwasz cały popiół, a żar jest bezpośrednio na betonie.

no nie, to nie jest dobre. lepiej pozostawić na betonie warstwę 1–2 cm popiołu, to go chroni.

Następnie sprawdź bilans powietrza pierwotnego / wtórnego. w przypadku nadmiaru powietrza pierwotnego masa żaru może stać się ogromna.

i wreszcie, z jaką prędkością pracuje wasz kocioł? Jeśli nadal jest na dole, to normalne, że cierpi i prawdopodobnie nie jest to konieczne. Na przykład można przynieść 25 kW, aby obrócić przy tej mocy czas, aby umieścić obwód grzejników w T °, ​​ale aby ogrzać balon, zrobiłby to równie dobrze przy 15 kW.


WITAJ
Kocioł ma moc 18 kW, c to mój inżynier ogrzewania ustawił go dla mnie pod koniec pracy, a ponieważ nigdy nie przeszkadzałem, gdy mam problem, rozróżniam go od problemu materiału ogniotrwałego, który przyszedł do niego zwany frolingiem i ponieważ brak wiadomości. dzięki
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216