Ochrona danych osobowych: prawo RGPD

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Ochrona danych osobowych: prawo RGPD




przez Grelinette » 13/04/18, 09:48

Data Protection Act (RGPD): na tle skandalu na Facebooku, który sprzedał dane osobowe milionów użytkowników Internetu na koniec manipulacje w zastosowaniach politycznych Zgromadzenie Narodowe właśnie przyjęło projekt ustawy RGPD (europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych).
Należy zauważyć, że prawo to pochodzi z byłego projektu europejskiego, w którym głosowano w trybie pilnym w odpowiedzi na ostatnie skandale związane z gromadzeniem i wykorzystywaniem danych osobowych.

To prawo musi umożliwiać każdemu szybkie i łatwe poznanie szczegółów jego danych osobowych, które są gromadzone, przechowywane i odsprzedawane w celu wykorzystania w celach komercyjnych, a nawet politycznych, oraz poprosić o ich usunięcie ... : Chichot:

https://www.village-justice.com/article ... 28229.html

https://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A8gl ... nn%C3%A9es

Naiwność czy cynizm?

Kiedy widzę obecne nadwyżki plików komercyjnych, które są sprzedawane i sprzedawane od jednej firmy do drugiej, bez jakiejkolwiek kontroli lub regulacji i które powodują tysiące niechcianych komercyjnych połączeń telefonicznych, wobec których nic nie można zrobić, ja powiedz mi, że to prawo nie przyniesie większego efektu.

Zwróć też uwagę, że wiele z tych plików jest przestarzałe od lat i nadal dryfuje w świat offshore call center: Obecnie otrzymuję dziesiątki komercyjnych połączeń telefonicznych z byłym właścicielem mojego obecnego numeru telefonu. .. które mam od ponad 10 lat!

Krótko mówiąc, wystarczy, aby podmioty gromadzące dane osobowe odsprzedały w ciągu minuty (lub nawet sekundy) po wyssaniu twoich danych osobowych (na co zezwoliłeś, zaznaczając małe pole bez zapoznania się ze stronami 50 warunków użytkowania) aby zagubili się w mrocznym labiryncie sieci handlowych (i politycznych) bez możliwości ich kontrolowania.

Mówi się: „Prawo jest omijane”, a ta ostatnia ustawa wydaje mi się kolejnym przykładem niezdolności ustawodawcy do dostosowania się do cyfrowego świata, w którym żyjemy.

GAFAM i inne podmioty zbierające dane osobowe, które często są źródłem plików danych osobowych odsprzedawanych komukolwiek, są moim zdaniem znacznie mądrzejsze i zdolne do znalezienia luk prawnych, aby kontynuować ten soczysty handel.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188