Nie wicepremier Zrównoważonego Rozwoju

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
dekermel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/11/06, 20:47

Nie wicepremier Zrównoważonego Rozwoju




przez dekermel » 15/11/06, 22:14

: Lol: Nicolas Hulot właśnie głosował za utworzeniem stanowiska wicepremiera odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój.

O ile musimy salutować z głębokim szacunkiem umiejętności i działań Nicolasa Hulota na rzecz środowiska i ekologii, musimy przyznać, że przez lata jego programy telewizyjne były prawdziwą ucztą, o ile pozwalamy sobie na skrytykuj tutaj jego propozycję, która naszym zdaniem utrzymuje zamieszanie co do tego, czym tak naprawdę jest zrównoważony rozwój. Oto dlaczego

Zrównoważony rozwój został zdefiniowany w 1987 r. Przez Światową Komisję ds. Środowiska w następujący sposób: „Jest to rozwój, który spełnia potrzeby teraźniejszości bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokojenia własnych potrzeb”.

Definicja ta wyraża fakt, że zrównoważony rozwój polega na wspólnym rozwoju gospodarki, postępie społecznym i poprawie stanu środowiska. Zrównoważony rozwój nie ogranicza się do ekologii, która jest tylko jej częścią.

Zobowiązania podjęte przez głowy państw podczas Szczytu Ziemi w Johannesburgu we wrześniu 2002 r. Są w tej kwestii niezwykle jasne. Artykuł 5 Deklaracji z Johannesburga stanowi: „Jako tacy, przyjmujemy na siebie naszą zbiorową odpowiedzialność, która polega na wspieraniu, na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym, rozwoju gospodarczego, społecznego i ochrony środowiska. „środowisko, współzależne i uzupełniające się filary zrównoważonego rozwoju”.

Karta ochrony środowiska, zawarta w francuskiej konstytucji z 2005 r., Określa w artykule 6: „Polityki publiczne muszą promować zrównoważony rozwój. W tym celu godzą ochronę i poprawę stanu środowiska, rozwój gospodarczy i postęp społeczny ”.

Zrównoważony rozwój jest zatem ogromnym krokiem naprzód. Otwiera drogę do lepszego świata, ponieważ jego celem jest jednoczesny rozwój gospodarki, społeczeństwa i środowiska. Nadal musimy wyciągnąć wszystkie konsekwencje.

Aby wypełnić swoją misję, Minister Zrównoważonego Rozwoju musi mieć zwierzchnictwo nad ministrami gospodarki, ekologii i spraw społecznych. Musi bowiem mieć władzę nad wszystkimi innymi ministrami, którzy przyczyniają się, każdy w swojej dziedzinie, do realizacji polityki zrównoważonego rozwoju. Wniosek: istnieje tylko jeden możliwy minister ds. Zrównoważonego rozwoju: jest nim premier.

Zrobilibyśmy zatem duży krok naprzód, gdyby mianowano kolejnego premiera: „premierem, ministrem zrównoważonego rozwoju”. Nie byłoby to czysto symboliczne.

I odwrotnie, utworzenie stanowiska wicepremiera odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój jest głęboko redukujące. Oznacza to, że istnieje premier odpowiedzialny za szeroko rozumianą politykę oraz inny minister odpowiedzialny za zrównoważony rozwój. Jest to jednak cała polityka w najszerszym tego słowa znaczeniu, jakim jest zrównoważony rozwój, zgodnie z konstytucją francuską.

Dlatego sposób, w jaki dziś Francja przekłada zrównoważony rozwój na skład swojego rządu, jest bardzo otwarty na krytykę. Pokazuje, że przesłanie tak naprawdę nie dotarło i że nadal myli się zrównoważony rozwój i ekologię.

Od kilku lat Minister (lub Sekretarz Stanu, w zależności od przypadku) zrównoważonego rozwoju, podlega Ministrowi Ekologii. Jaki jest jego budżet? Jakie są jego moce? Jakie działania ma na gospodarkę i społeczeństwo, ponieważ te dwa obszary stanowią integralną część zrównoważonego rozwoju?

Znów jest tylko jeden możliwy minister ds. Zrównoważonego rozwoju: premier; Jest to jedyny sposób na wykazanie woli rezygnacji z ultraliberalizmu, przyjęcie polityki, w której gospodarka zostaje przywrócona na właściwe miejsce, to znaczy w służbie człowiekowi.

Wiceminister ds. Zrównoważonego rozwoju byłby w zasadzie tylko ministrem ekologii.

:? Bertrand de Kermel
Przewodniczący komisji ds. Ubóstwa i polityki
www.pauvrete-politique.com
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/11/06, 12:12

Bertrand, witaj, pozwól, że cię tu dostanę.
Mam tylko jedną rzecz do powiedzenia: brawo za tę precyzyjną prezentację, którą w pełni zasubskrybowałem.
Pozdrowienia.
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 16/11/06, 12:20

Zgadzam się ... Twój udział w tym forum obietnice!
Jest to jasne i dobrze uzasadnione.
0 x
Razem możemy zmienić
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Odp .: Nie dla wicepremiera odpowiedzialnego za twardy rozwój




przez drwal » 16/11/06, 14:49

dekermel napisał:[…] Zobowiązania podjęte przez głowy państw podczas Szczytu Ziemi w Johannesburgu we wrześniu 2002 r. Są w tej kwestii niezwykle jasne. Artykuł 5 Deklaracji z Johannesburga stanowi: „Jako tacy, przyjmujemy na siebie naszą zbiorową odpowiedzialność, która polega na rozwijaniu na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym, rozwój gospodarczy, rozwój społeczny i ochrona środowiska, współzależne i uzupełniające się filary zrównoważonego rozwoju ”.
Cześć dekermel i witamy tutaj.

Zgadzam się z twoją analizą Vice, ale w koncepcji SD jest jedna rzecz, która zawsze głęboko mnie szokuje, to ten słynny „rozwój gospodarczy” ... :?

Jeśli ma pozostać na obecnych podstawach ekonomicznych, które można mierzyć jedynie w kategoriach „wzrostu” (co odpowiada naszemu niewielkiemu poziomowi nieekonomistów, „zawsze konsumuj więcej"), to nie jest to, do czego powinieneś dążyć ... :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
dekermel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/11/06, 20:47

Nie dla wicepremiera odpowiedzialnego za zrównoważony rozwój




przez dekermel » 16/11/06, 21:51

Odpowiedź na Bucheron.

:? Tak, rozumiem, co mówisz, ale mój wkład nie miał na celu oceny wartości obowiązujących polityk gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Ograniczył się do zdefiniowania, czym jest zrównoważony rozwój i wyciągania z niego pierwszych konsekwencji politycznych.

Moim zdaniem prawdziwa polityka zrównoważonego rozwoju jest już pierwszym hamulcem ultra-liberalizmu.

To nie wystarczy Jestem przekonany, że tak naprawdę nie przywrócimy gospodarki w służbie człowieka, dopóki nie ustanowimy rachunków społecznych i środowiskowych w sektorze publicznym, podobnie jak w sektorze prywatnym. Najwyraźniej, kiedy naprawdę udało nam się opracować termometr do pomiaru zasięgu choroby. Rachunkowość finansowa jest wyraźnie niewystarczająca. Pomysł nie jest mój. Pochodzi z raportu potencjalnej grupy roboczej Unii Europejskiej, która oczywiście była starannie przechowywana z kulami moli na dole szafki.,

Na tym się zatrzymuję, bo jestem w stanie napisać 20 stron na ten temat! Odsyłam również do przeglądu Alternative Economique z tego miesiąca (który właśnie przeczytałem), który rozwija to pytanie na kilku stronach. Na ten temat napisano niezwykłe książki; przez najlepszych badaczy, ale posuwamy się naprzód z prędkością żółwia, a liberałowie robią wszystko, aby zablokować myślenie.

Zapraszam również do kliknięcia następującego linku hipertekstowego: http://www.pauvrete-politique.com/a_quefaire.htm (patrz pod koniec notatki).

szczerze
Bertranda de Kermela
Przewodniczący komisji ds. Ubóstwa i polityki
www.pauvrete-politique.com : Lol:
0 x
rybołów
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/11/06, 00:20

Odp .: Nie dla wicepremiera odpowiedzialnego za twardy rozwój




przez rybołów » 17/11/06, 12:35

Drwal napisał:Zgadzam się z twoją analizą Vice, ale w koncepcji SD jest jedna rzecz, która zawsze głęboko mnie szokuje, to ten słynny „rozwój gospodarczy” ... :?

Jeśli ma pozostać na obecnych podstawach ekonomicznych, które można mierzyć jedynie w kategoriach „wzrostu” (co odpowiada naszemu niewielkiemu poziomowi nieekonomistów, „zawsze konsumuj więcej"), to nie jest to, do czego powinieneś dążyć ... :|


Nie konsumując więcej, możemy „stworzyć wzrost”, na przykład rozwijając działalność związaną z recyklingiem, która jest obiecującym sektorem gospodarki, ponieważ jest w powijakach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/11/06, 18:16

cześć dekermel,
cześć balbuzzard

witam was oboje.

dekermel, poszedłem zobaczyć stronę, jest pełna rozsądnych rzeczy, które subskrybuję, powodzenia

blabuzzard napisał:

Nie konsumując więcej, możemy „stworzyć wzrost”, na przykład rozwijając działalność związaną z recyklingiem, która jest obiecującym sektorem gospodarki, ponieważ jest w powijakach.


to prawda moralna, ale ciężko jest iść i zastąpić gościa mechaniczną łopatą o 10.000 90 łyżeczkami. W dawnych czasach (przed XNUMX rokiem) w krajach komunistycznych było dużo „niepotrzebnych prac”, ale miasta były czyste, dzieci mogły bezpiecznie przejść itd.

To powiedziawszy, kryzys naftowy jest szansą dla naszych gospodarek, ponieważ wymiana zanieczyszczającego parku maszynowego będzie musiała zostać zastąpiona nowymi maszynami. Tony Blair powiedział to 2 lub 3 tygodnie temu, kiedy „mówił o szczęściu dla angielskiej gospodarki”
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 21/11/06, 16:10

Cześć
Osobiście uważam to za dobry pomysł, ponieważ może pozwolić na zwolnienie premiera i jego zespołu bcp, może doradzić mu qq1, który jest bardzo dobry w tym, co robi, z zespołem, który robi to samo i byłaby taka kompletna grupa, która zrobiłaby TO, bez konieczności TAKŻE zajmowania się resztą kraju, ponieważ uważam, że pilna potrzeba sprawia, że ​​trzeba iść szybko.

Ale to tylko mój punkt widzenia :)

marzyciel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206