JT 20h FR2 02/12: Indonezja, trzeci światowy emitent CO3

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

JT 20h FR2 02/12: Indonezja, trzeci światowy emitent CO3




przez jean63 » 03/12/07, 16:37

Wiedziałem, że w Indonezji obficie wycinano lasy, aby sadzić palmy olejowe (które można wykorzystać w żywności lub jako HVB do silników Diesla… obecnie przez Niemców?), ale w tym momencie jest to niesamowite!

http://jt.france2.fr/20h/index-fr.php?jt=0

kliknij „Bali: wylesianie” prawie na końcu gazety.

Muszą przesadzić, ale ile dziesięcioleci zajmie zrekompensowanie tego, co zostało zniszczone.

Otóż ​​w domu mam problem, mam tylko reklamę, a kilka tygodni temu wszystko działało dobrze. Czy w Twoim przypadku jest tak samo? W takim przypadku powiadomię webmastera witryny?

Może wystąpić błąd, ponieważ od zeszłego tygodnia gazeta jest online o tej samej porze co telewizja.
Ostatnio edytowane przez jean63 04 / 12 / 07, 11: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/12/07, 18:20

W domu czytam bez problemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/12/07, 11:26

bham napisał:W domu czytam bez problemu.

U mnie teraz też działa bez dotykania czegokolwiek.

Oglądałem tę relację uważnie, bo trochę przegapiłem ją w telewizji.

Wylesianie powoduje emisję większej ilości CO2 niż GLOBALNE emisje z transportu razem wzięte : Evil: ...a ponieważ palmy magazynują znacznie mniej CO2 niż zniszczony las pierwotny...znajdź błąd.

Naprawdę jesteśmy w trudnej sytuacji, aby położyć kres temu ludzkiemu szaleństwu, ponieważ również w tym przypadku oleju palmowego, Chińczycy i inni nowicjusze w świecie konsumpcji będą go chcieć coraz więcej.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 04/12/07, 12:50

Nie mogę czytać z powodu MerdiaPlayer10, którego jednak odmawiam instalacji:

Wylesianie powoduje emisję większej ilości CO2 niż GLOBALNE emisje z transportu razem wzięte


Hmm... to już wydaje mi się ogromne, ale co więcej, jeśli jest to CO2 ze spalania drewna, to efekt jest zerowy...
Jeśli jest to odpowiednik CO2 CH4 z gnicia gleby, jest inaczej.

Ważny jest niuans (wątpię, żeby dziennikarze wiedzieli, jak to zrobić...).

Ensuite: musimy myśleć nie w kategoriach bezwzględnych, ale w tonach CO2 na mieszkańca LUB na dolara wytworzonego PKB...i wydaje mi się, że Indonezja nie jest taka zła...

Przypomina mi to obliczenia, które zrobiłem jakiś czas temu na forums Spróbuję to znaleźć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/12/07, 14:39

Nie mogę czytać z powodu MerdiaPlayer10, którego jednak odmawiam instalacji:

Dlaczego ? nie możesz go odzyskać, tak jak zostało to już zrobione w przypadku innych filmów?

nie ma czasu ich relacjonować, ale w wiadomościach jest mnóstwo ciekawych doniesień.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 04/12/07, 14:44

Ponieważ to bakteryjne gówno firmy kro$oft wypełnione oprogramowaniem szpiegującym, od którego komputery PC się boją!

Dlaczego instalacja oprogramowania do oglądania wideo powinna zajmować 20 MB (może nawet więcej), podczas gdy niektóre mają kilkaset KB?

O przywrócenie mogę poprosić MisterLoxo (jest inżynierem wideo witryny :) )
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/12/07, 15:11

Christophe napisał:Ponieważ to bakteryjne gówno firmy kro$oft wypełnione oprogramowaniem szpiegującym, od którego komputery PC się boją!

Dlaczego instalacja oprogramowania do oglądania wideo powinna zajmować 20 MB (może nawet więcej), podczas gdy niektóre mają kilkaset KB?

O przywrócenie mogę poprosić MisterLoxo (jest inżynierem wideo witryny :) )

Chcę ci wierzyć... Chodzi o sprzedaż coraz wydajniejszych, nowszych komputerów i w związku z tym odnowienie floty (biznesu...).

OK, zapytaj Misterloxo, dobry pomysł.

W Thalassa w ubiegły piątek doniesiono o mieście w Indiach, które „poddaje recyklingowi” komputery PC z całego świata... Nie jest to dobry widok, a zwłaszcza dla nich, aby oddychać (metale ciężkie i co). Tutaj wyraźnie zdajemy sobie sprawę z aberracji naszego systemu nadkonsumpcji, który ma zaabsorbować tanią nadprodukcję z krajów azjatyckich......i to bardzo szybko do nich wraca (biorąc pod uwagę, że nowe, bardziej „wydajne” modele??!! przyjdź co kilka miesięcy) w postaci odpadów (w drodze powrotnej do Azji trzeba zapełnić gigantyczne kontenerowce)!!! : Evil:

Nie pamiętam dokładnie, mam spisać wszystko, o czym rozmawiali 4000 ton odpadów Typ komputera PC, np. laptopy itp. z dużą zawartością elektroniczną, na minutę na świecie (nie jestem pewien, jaka jest jednostka czasu, ale przeżyłem szok).

To jak nadepnięcie na pedał gazu podczas zbliżania się do betonowej ściany, zamiast hamować. : Evil:
Ostatnio edytowane przez jean63 04 / 12 / 07, 15: 44, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/12/07, 15:33

Christophe napisał:Nie mogę czytać z powodu MerdiaPlayer10, którego jednak odmawiam instalacji:

Wylesianie powoduje emisję większej ilości CO2 niż GLOBALNE emisje z transportu razem wzięte


Hmm... to już wydaje mi się ogromne, ale co więcej, jeśli jest to CO2 ze spalania drewna, to efekt jest zerowy...
Jeśli jest to odpowiednik CO2 CH4 z gnicia gleby, jest inaczej.

Ważny jest niuans (wątpię, żeby dziennikarze wiedzieli, jak to zrobić...).

Ensuite: musimy myśleć nie w kategoriach bezwzględnych, ale w tonach CO2 na mieszkańca LUB na dolara wytworzonego PKB...i wydaje mi się, że Indonezja nie jest taka zła...

Przypomina mi to obliczenia, które zrobiłem jakiś czas temu na forums Spróbuję to znaleźć...


Tak twierdzi Fundacja N.Hulot:
Walka z wylesianiem
Wylesianie jest głównym źródłem gazów cieplarnianych. Odpowiada za około 20% emisji
światowy. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak przekształcanie lasów w grunty rolne, nielegalne wycinki
drewna czy produkcji agropaliw. Niektóre kraje rozwijające się, takie jak Papua Nowa Gwinea lub
Kostaryka zaproponowała w 2005 r., aby w negocjacjach w sprawie zmian klimatycznych zbadano wdrożenie a
mechanizm ochrony lasów zapobiegający ich niszczeniu i uwalnianiu do atmosfery dużych ilości lasów
zgromadzonego przez nie węgla. Propozycja ta jest obecnie analizowana i powinna skutkować podjęciem decyzji na Bali
wreszcie odpowiedzieć na ten problem.

Nie podają dokładnej przyczyny.
Zrozumiałem, że był to skutek zniszczenia przez ogień gałęzi lub całych drzew, aby zrobić miejsce pod palmy. Może również nastąpić uwolnienie metanu z gleby (torfowiska wysuszone przez drenaż!!).
Cóż za kolosalna utrata biomasy magazynującej węgiel, którą można wykorzystać do ogrzania części planety. Ten emitowany CO2 jest bezużyteczny, ponieważ nie pozwala na nic innego jak wylesianie.
Nie sądzę, że powinniśmy myśleć na poziomie Indonezji, ale globalnie, ponieważ ich egzotyczne drewno jest wykorzystywane do produkcji naszych drzwi i okien, mebli ogrodowych itp., a olej palmowy jest eksportowany również do naszych krajów.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 04/12/07, 21:26

OK, zajmuję się tym...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/12/07, 23:21

Misterloxo napisał:OK, zajmuję się tym...

Tak długo, jak tam jesteś, są też wiadomości z wieczoru FR3 z 3:
wylesianie (ciąg dalszy) + wywiad z Jeanem Jouzelem w celu rozwiązania problemu wylesiania w biednych krajach.

JT nie jest jeszcze w trybie online............przejdź na stronę FR3.

dzięki Tobie.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248