doping woda w AUTOPLUS

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

doping woda w AUTOPLUS




przez bob_isat » 03/11/05, 18:26

Ludzie z autoplus przetestowali pantone na BMW i są formalni: zanieczyszcza 25 razy więcej!!

Czy to może być odpowiedź producentów na pantone na France 2?...

https://www.econologie.com/moteur-panton ... -3371.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 03/11/05, 19:21

Nieźle (wyniki znałem już od czasu kontaktu z dziennikarzem)...ale wniosek trochę naciągany: "silnik wodny... to zanieczyszcza..."

We wszystkich przypadkach testy przeprowadzono na „amatorskiej” konstrukcji… wyobraź sobie wyniki na „prawdziwym” prototypie wykonanym przez producentów…?

Ponadto nie znamy protokołu testu zastosowanego do usuwania zanieczyszczeń… jeśli przeprowadzono go na biegu jałowym (maksymalne ssanie w bełkotce i minimalna temperatura w reaktorze), nie jest zaskakujące takie wyniki… wstrzyknięcie dużej ilości wody do silnika nie przyspieszy spalania… wręcz przeciwnie.

więcej: https://www.econologie.com/presse-journa ... -2337.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 03 / 07, 14: 33, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 03/11/05, 19:29

amatorska konstrukcja, nawet nie uregulowana małymi cebulkami autorstwa andré!
0 x
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 03/11/05, 19:30

Dlaczego wykonałeś test przy 130 km/h?
To nie jest zbyt reprezentatywne dla zwykłych średnich. Wolałbym 90. Ale test mógł zostać przeprowadzony „tanio” na autostradzie, aby rozważyć posiadanie normalnej prędkości.

Jako ekonolog powiedziałbym, że powinno to wystarczyć, by wywołać sprzeciw niektórych sceptyków. Występuje wada dotycząca niespalonego tak, ale system jest rzemieślniczy iz pewnością nie jest zoptymalizowany pod kątem bardzo ostrego silnika, który ma więcej nie został zbudowany wokół systemu pantone.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 03/11/05, 19:33

Dokładnie...jest wynik!...Pozostaje jeszcze optymalizacja.

Uważam te wyniki za bardzo obiecujące, zwłaszcza że pojazdy benzynowe mają tendencję do znacznego zwiększania zużycia paliwa wraz z km... BMW w tym...
0 x
Popaul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 16/10/05, 17:48
Lokalizacja: Na północ od Lyonu> Villefranche




przez Popaul » 03/11/05, 19:47

A jeśli dla Ciebie wynik jest normalny, to skąd takie różnice z innymi wynikami na innych autach? Czy system nie byłby taki dobry? <_< <_< <_
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 03/11/05, 19:49

hm… inne samochody nie są wiarygodnymi referencjami… Są generalnie robione przez facetów, którzy sprzedają zestawy/treningi… więc z konieczności zawyżają wyniki…
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/11/05, 20:52

Witam wszystkich
Cholera, jestem abonentem Autoplusa i nie widziałem tego! :(
Jaki jest numer publikacji, może ostatnia, której jeszcze nie czytałem.
Miesiąc temu wysłałem do nich pismo z pytaniem, dlaczego Autoplus nie zrobiłby nowego działu o różnych systemach redukcji paliwa.
Dzięki swoim laboratoriom i testom mogli zmusić nas do podjęcia decyzji na miejscu. Skuteczny lub chwast. Od tego czasu przeczytałem artykuł o samochodach z silnikiem Diesla, które jeżdżą na oleju (rzepak słonecznikowy), a teraz pantone. Nie posunąłbym się tak daleko, aby prosić ich o odszkodowanie za zgłoszony pomysł, ale wierzę, że wiele innych osób wpadło na ten sam pomysł co ja. Biorąc pod uwagę obecną tendencję do wzrostu cen benzyny uważam, że taki system staje się modny, jeśli można mało powiedzieć. I to jest dobre dla rozwoju tego rodzaju systemu. B)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 03/11/05, 20:53

powitanie
Po pierwsze BMW to nie samochód tylko skuter :P ;z łazienką, jeśli facet, który czyta maszynę; jest wypchany ;) i czyta od tyłu, może to być 25xplus. :D
pozwól mi wyjaśnić 0.49 = 9.40 :P
@+
zac
PS dla tych, którzy mają wątpliwości, mam do dyspozycji kilka kontroli technicznych pojazdów, które pantonizowaliśmy; przed i po :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 03/11/05, 21:24

jest coś, co mnie niepokoi. W artykule czytamy: zużycie paliwa BMW (10,7 l/100 km przy 130 km) zmierzone przez nas w momencie jego wprowadzenia na rynek w 1989 roku.
Przeprowadzili więc test z pantone, ale nie odłączyli go, aby wykonać test bez.
Przejęli oryginalne numery.??? To mało naukowe.

Jak mówi ekonologia, silnik samochodu się zestarzał i bez pantone prawdopodobnie odrzucałby niespalone paliwo (ile?).
Poza tym badanie zanieczyszczenia przeprowadzane jest statycznie i prawdopodobnie na biegu jałowym, co nie sprzyja osiągom pantone.. prawda?

Nie ma sensu porównywać z innymi wynikami prowadzonymi nie wiadomo jak i co więcej na różnych silnikach, w różnych warunkach, na różnych paliwach i nierównych składach pantone z różnych materiałów ze zmiennymi brzegami ETC ETC...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 284