Poznaj ukryte oblicze zielonych energii

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Poznaj ukryte oblicze zielonych energii




przez Macro » 25/11/20, 08:31

0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez Christophe » 25/11/20, 08:37

A ukryte oblicze skamielin? Mówimy o tym?

Niedawno się o tym dowiedziałem forum że były one subsydiowane w wysokości 6000 miliardów rocznie!

To 7.5% światowego PKB!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez izentrop » 25/11/20, 08:47

Cóż za potworne marnotrawstwo, które jeszcze szybciej doprowadzi nas do wielkiej katastrofy…Obraz
Możesz dodać ten link w pierwszej wiadomości, będzie aktywny jeszcze dziś wieczorem
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez ABC2019 » 25/11/20, 08:58

Christophe napisał:A ukryte oblicze skamielin? Mówimy o tym?

Niedawno się o tym dowiedziałem forum że były one subsydiowane w wysokości 6000 miliardów rocznie!

To 7.5% światowego PKB!

liczba ta jest całkowicie fantazyjna, biorąc pod uwagę ich koszt, oznaczałoby to, że zarabiasz pieniądze kupując skamieliny!

tutaj https://www.connaissancedesenergies.org ... ons-180123

mówimy o 260 miliardach na paliwa kopalne i 170 miliardów na odnawialne źródła energii. Więcej w wartościach bezwzględnych, ale znacznie mniej w wartościach względnych, ponieważ paliwa kopalne produkują co najmniej 10 razy więcej niż odnawialne źródła energii (a nawet licząc hydraulikę, która nie powinna być najbardziej dotowana).
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez ENERC » 25/11/20, 09:00

Film obejrzę później, ale na początku miałem reklamę Porsche Cayenne... więc źle się zaczęło :zaszokować: . Film sfinansowany przez lobby naftowe?

Ten wywiad z Elonem Muskiem jest bardzo interesujący, ponieważ opowiada on o najbliższej przyszłości:


Podsumowując po francusku:
- eliminacja rozpuszczalnika na etapie produkcji akumulatorów (rozpuszczalnik bardzo zanieczyszczający środowisko)
- bardzo silna redukcja kobaltu (kopalnie w Kongo)
- nowy proces ekstrakcji litu za pomocą odzyskanego chlorku sodu (zamiast kwasu siarkowego)
- 55 (€ czy $?) za kWh na poziomie ogniwa
- 200 GWh produkowanych rocznie w Berlinie (dla ~3 mln pojazdów)

Zielone energie nie są zielone, ale podobnie jak w przypadku ropy naftowej, z czasem zanieczyszczenie będzie zmniejszone. Będziemy mieli kodeks czystego wydobycia w taki sam sposób, w jaki instalowaliśmy katalizatory i zakazaliśmy ołowiu w benzynie.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez Christophe » 25/11/20, 09:05

ABC2019 napisał:
Christophe napisał:A ukryte oblicze skamielin? Mówimy o tym?

Niedawno się o tym dowiedziałem forum że były one subsydiowane w wysokości 6000 miliardów rocznie!

To 7.5% światowego PKB!

liczba ta jest całkowicie fantazyjna, biorąc pod uwagę ich koszt, oznaczałoby to, że zarabiasz pieniądze kupując skamieliny!

tutaj https://www.connaissancedesenergies.org ... ons-180123

mówimy o 260 miliardach na paliwa kopalne i 170 miliardów na odnawialne źródła energii. Więcej w wartościach bezwzględnych, ale znacznie mniej w wartościach względnych, ponieważ paliwa kopalne produkują co najmniej 10 razy więcej niż odnawialne źródła energii (a nawet licząc hydraulikę, która nie powinna być najbardziej dotowana).


Szybko zauważyłem przelatujący diagram, który wyglądał poważnie...wysłany kilka dni temu nie pamiętam w jakim temacie, nie pamiętam kto...

Pomoc ?

Enerc, czy to ty?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez ENERC » 25/11/20, 09:29

Christophe napisał:
ABC2019 napisał:
Christophe napisał:A ukryte oblicze skamielin? Mówimy o tym?

Niedawno się o tym dowiedziałem forum że były one subsydiowane w wysokości 6000 miliardów rocznie!

To 7.5% światowego PKB!

liczba ta jest całkowicie fantazyjna, biorąc pod uwagę ich koszt, oznaczałoby to, że zarabiasz pieniądze kupując skamieliny!

tutaj https://www.connaissancedesenergies.org ... ons-180123

mówimy o 260 miliardach na paliwa kopalne i 170 miliardów na odnawialne źródła energii. Więcej w wartościach bezwzględnych, ale znacznie mniej w wartościach względnych, ponieważ paliwa kopalne produkują co najmniej 10 razy więcej niż odnawialne źródła energii (a nawet licząc hydraulikę, która nie powinna być najbardziej dotowana).


Szybko zauważyłem przelatujący diagram, który wyglądał poważnie...wysłany kilka dni temu nie pamiętam w jakim temacie, nie pamiętam kto...

Pomoc ?

Enerc, czy to ty?

To ja.

Kwota 500 miliardów rocznie odpowiada inwestycjom i pomocy bezpośredniej (na przykład port wydobywczy zbudowany przez państwo),
Kwota 6000 miliardów dodaje zwolnienia podatkowe.
Kilka przykładów zwolnień podatkowych:
- nafta
- zwolnienie z podatku paliw drogowych dla profesjonalistów,
- paliwa rolnicze,
- czy sądzisz, że fabryka produkująca plastikowe butelki płaci TICPE?
Moim zdaniem jest to ponad 7% PKB we Francji... na dłuższą metę.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez ABC2019 » 25/11/20, 09:35

ENERC napisał:
Christophe napisał:
ABC2019 napisał:liczba ta jest całkowicie fantazyjna, biorąc pod uwagę ich koszt, oznaczałoby to, że zarabiasz pieniądze kupując skamieliny!

tutaj https://www.connaissancedesenergies.org ... ons-180123

mówimy o 260 miliardach na paliwa kopalne i 170 miliardów na odnawialne źródła energii. Więcej w wartościach bezwzględnych, ale znacznie mniej w wartościach względnych, ponieważ paliwa kopalne produkują co najmniej 10 razy więcej niż odnawialne źródła energii (a nawet licząc hydraulikę, która nie powinna być najbardziej dotowana).


Szybko zauważyłem przelatujący diagram, który wyglądał poważnie...wysłany kilka dni temu nie pamiętam w jakim temacie, nie pamiętam kto...

Pomoc ?

Enerc, czy to ty?

To ja.

Kwota 500 miliardów rocznie odpowiada inwestycjom i pomocy bezpośredniej (na przykład port wydobywczy zbudowany przez państwo),
Kwota 6000 miliardów dodaje zwolnienia podatkowe.
Kilka przykładów zwolnień podatkowych:
- nafta
- zwolnienie z podatku paliw drogowych dla profesjonalistów,
- paliwa rolnicze,
- czy sądzisz, że fabryka produkująca plastikowe butelki płaci TICPE?
Moim zdaniem jest to ponad 7% PKB we Francji... na dłuższą metę.


zatem byłyby to zwolnienia podatkowe, które zwiększają koszt paliw kopalnych, co uważacie za dotację. Na przykład, jeśli nałożymy 20% podatku na olej napędowy dla osób fizycznych, ale zwolnimy kierowców ciężarówek, uznamy, że to 20% zwolnienie z podatku dla kierowców ciężarówek jest dotacją…

mimo wszystko trochę specjalnego obliczenia, ponieważ w ogóle nie było podatku, nie byłoby już dotacji. Albo w tej logice należałoby od kwoty dotacji odjąć kwotę podatków.

Ale w tym przypadku musimy również wziąć pod uwagę, że nieopodatkowanie energii odnawialnej należy również liczyć jako dotację?

Ponadto przypominam, że jeśli uznamy, że energia jest podstawą wytwarzania bogactwa, możemy oszacować, że skamieniałości wytwarzają 80% wytworzonego bogactwa, a zatem bogactwo o wartości około 60 000 miliardów dolarów rocznie.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez izentrop » 25/11/20, 19:40

Konstruktywna krytyka dokumentu, to prawda z wieloma autorytatywnymi argumentami
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Arte ukryte oblicze zielonych energii




przez izentrop » 26/11/20, 10:58

Dokument jest dość uciążliwy, pozbawiony niuansów.

W użyciu, nawet produkowany w Chinach, pojazd elektryczny ma lepszy ślad węglowy niż inne rodzaje motoryzacji według Europejskiej Federacji Transportu i Środowiska https://www.clubic.com/transport-electr ... antes.html
Obraz

Film jest teraz dostępny od 13:14.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 161