Nowy członek z Savoie

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Thibaud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/01/11, 13:51

Nowy członek z Savoie




przez Thibaud » 25/01/11, 21:31

Witam wszystkich

Małe obowiązkowe przejście przy dojeździe do a forum, prezentacja.

Odkryłem Twoje forum jakiś rok temu przeczytałem kilka postów tu i tam, ale nigdy dogłębnie, a przez ostatnie 2 tygodnie pożerałem forum w szczególności część dotycząca oszczędności paliwa, ponieważ będąc studentem zmniejsza się budżet na benzynę, w końcu przede wszystkim nie lubię płacić za benzynę, zwłaszcza za prawie 1,50 euro, a ponadto świadomość poszanowania środowiska jest dla mnie coraz ważniejsza a oto kilka powodów:

Cena energii stale rośnie i po co płacić określoną kwotę, skoro kilkoma inwestycjami można osiągnąć duże oszczędności w dłuższej perspektywie?

Mam 21 lat, jestem studentem prawa, a dokładnie w Chambéry, i kiedy widzę, że sale wykładowe są oszklone pojedynczo, że ogrzewanie działa na pełnych obrotach, a gdy jest za gorąco, otwieramy okna ponieważ grzejniki nie są regulowane, w salach wykładowych gorące powietrze nadmuchujemy od góry (nie jestem geniuszem z fizyki, ale gorące powietrze unosi się do góry, więc ciekawiej byłoby wydmuchać je od dołu, prawda?)

Kupiłem rodzicom dobre pakiety eko żarówek, podwójny zysk, mniejsze zużycie i lepsze oświetlenie.

No więc proszę, czytam, pamiętam, co rozumiem (czasami są to dyskusje bardzo techniczne, dla mnie za dużo : Lol: )

Planuję zdemontować tylną kanapę z samochodu (używam jej sam lub z dziewczyną, więc 4 siedzenia nie są zajęte), zdemontować także koło zapasowe, ponieważ mam mini kompresor i spray do przebijania, może wymienić ćwiartki na plexi, jeśli wytrzyma z biegiem czasu.

Używam już acetonu (0,023%, ponieważ silnik benzynowy) i moje opony są napompowane do +0,2 bara, kołpaki są dobrze zamknięte, więc dobrze wygładzają felgę.

Mam Punto 60 i u mnie pali 5,8 litra na setkę w kraju i mieście więc jest w miarę ok ale chciałbym to wszystko poprawić, świece mam niedawno wymienione, wiązki też przy wymianie oleju i powietrza filtr, więc być może mógłbym mieć nadzieję na niewielką poprawę.

Czy założenie nieco cieńszych opon przyniesie korzyści?

Dziękuję tym, którzy przeczytali ten długi post prezentacyjny i którzy będą na tyle uprzejmi, aby mi odpowiedzieć. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/01/11, 21:52

Witamy Thibauda, ​​dziękujemy za tę bardzo miłą prezentację.

Powiedziałeś:

Czy założenie nieco cieńszych opon przyniesie korzyści?


Za cenę opon i miejsce zamieszkania na pewno nie. możliwość hamowania na czas i pozostania na drodze pozwala także zaoszczędzić pieniądze...na Twojej trumnie! :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Thibaud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/01/11, 13:51




przez Thibaud » 25/01/11, 22:18

Dlatego też zatrzymałbym opony tego producenta, zastanowiłbym się tylko nad wzięciem bardziej renomowanej marki, najlepiej Michelin, równie dobrze mógłbym kupić francuskie, bo mam opony marek, których wcześniej nie znałem, nie jestem pewien, czy są bardzo dobre.

Być może zastanowiłbym się nad rozwiązaniem oszczędzającym energię Michelin, jeśli dodatkowy koszt nie jest zbyt wysoki i jeśli zysk jest realny.

Jeśli chodzi o zużycie, moja dziewczyna i ja rozważamy zakup rowerów na studia, to 7 km od mojego domu, zupełnie płasko, z wyjątkiem ostatniego kilometra pod górę, podczas gdy po drodze jest 10 km, czyli 20 km dziennie z silnikiem, który nie pracuje mam czas na rozgrzewkę i za 10km jest już w mieście z 8 rondami, 3 czerwonymi światłami i wjazdem na drogę ekspresową, więc wszystko czego potrzeba, to zużywać więcej i uszkodzić silnik, bo nie bardzo się nagrzewa.

Jeżdżenie rowerem 3 razy w tygodniu pozwoliłoby nam zaoszczędzić około 25 euro na benzynie miesięcznie.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/01/11, 22:24

Powitanie !!

Nie wiem jak u Was, odległości, ale jadąc rowerem lub pieszo podczas biegania oszczędzasz pieniądze i poprawiasz swoje zdrowie na przyszłość!!
Jazda jak najmniej jest najbardziej ekonomiczna.
Chambéry nie jest dużym miastem i jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, jadąc rowerem lub pieszo, zużycie paliwa jest maksymalne!
Mimo że wybrzeża tego regionu nie są zbyt płaskie, jest to dobre ćwiczenie, niezbędne dla zdrowia, a ja, emeryt, zmuszam się prawie codziennie do jazdy na rowerze lub biegania na różnicy wysokości 200 m! !
Dlatego zachęcam Cię, żebyś zrobił to samo na rowerze, nie tylko ze względu na oszczędność paliwa, ale o wiele więcej dla zdrowia i kondycji w moim wieku!!

Poza tym opony Michelin Energy oszczędzają od 5 do 10% energii, ale są dość drogie, ale biorąc pod uwagę ich długi dystans, według wielu opinii mają najlepszy stosunek jakości do ceny!! (patrz econologie)

kiedy widzę, że sale wykładowe są pojedynczo oszklone, że ogrzewanie działa na pełną moc, a gdy jest za gorąco, otwieramy okna, bo grzejniki nie są regulowane, w salach wykładowych nawiewamy gorące powietrze na górę (jestem nie jestem geniuszem fizyki, ale gorące powietrze unosi się do góry, więc ciekawiej byłoby wydmuchać je od dołu, prawda?)

Masz rację, większość budynków we Francji to nonsens termiczny!!
ale niezbędne inwestycje są ogromne!
Izolacja zewnętrzna od 100 do 300€ za m2!! co należy zrobić przed podwójnymi szybami, które nastąpią później.

Jednak oszczędności nie można poczynić na dobrze widocznych pojedynczych lub podwójnych szybach (około 7%), ale na dobrej jakości izolacji ścian, sufitów i podłóg, które są mniej widoczne i o wiele ważniejsze, raczej na zewnątrz.

Gorące powietrze nawiewane od dołu unosi się równie szybko, a nawet szybciej, ponieważ jest wyrzucane do góry. Z góry, jeśli zostanie rzucony siłą w dół i zmuszony do przejścia przez dół, również przedostaje się do pomieszczenia. To kwestia mody.

Najmniejsze zużycie to diody LED z mniejszym zanieczyszczeniem rtęcią (5 mg na świetlówkę, której nie należy wyrzucać), ale droższe, ale o znacznie dłuższej żywotności, jeśli są dobrej jakości 50000 XNUMX godzin!!

Więc spróbuj biegać lub jeździć na rowerze pod górę!! maksymalna ekonomia i maksymalne zdrowie!!
Jedz owoce, warzywa i niezbyt dużo przemysłowej żywności pełnej śmieci, które wciąż odkrywamy, zszokowani!
Naucz się czytać etykiety!! i zobacz oszustwa!!
Mam mnóstwo informacji na ten temat w internecie!!
Uważaj na leki lub dodatki, suplementy, barwniki (nawet w lekach), które są niepotrzebne i przepisywane zbyt szybko, sprawdź, czy są one dozwolone lub zabronione w niektórych krajach poza Francją (jak pick)!
Dla tych, którzy chcą schudnąć, najlepszą dietą jest codzienne bieganie pod górę o nachyleniu 10% i długości 2 km (200 m różnicy wysokości), tak jak ja, i przede wszystkim brak śmieci odchudzających.
W Alpach masz wspaniałe spacery na rowerze górskim lub bieganie, idealne do tego!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/01/11, 22:42

Jeśli chodzi o zużycie, moja dziewczyna i ja rozważamy zakup rowerów na studia, to 7 km od mojego domu, zupełnie płasko, z wyjątkiem ostatniego kilometra pod górę, podczas gdy po drodze jest 10 km, czyli 20 km dziennie z silnikiem, który nie pracuje mam czas na rozgrzewkę i za 10km jest już w mieście z 8 rondami, 3 czerwonymi światłami i wjazdem na drogę ekspresową, więc wszystko czego potrzeba, to zużywać więcej i uszkodzić silnik, bo nie bardzo się nagrzewa.

Na Twoim miejscu, młody czy stary dziadek, siadając do zakupów, wziąłbym rower (tanie 100 euro działa!) i pedałowałbym, a poza tym często jest to tak samo szybkie, a nawet szybsze niż samochodem, biorąc pod uwagę miejskie korki.
Dodatkowo na uchwycie kierownicy umieściłem zwijacz samochodowy z odblaskiem przymocowanym dużym zielonym żelaznym drutem ogrodzeniowym!!
Jesteśmy mniej atakowani i bardziej widoczni.
Zwłaszcza w nocy widoczne lampy LED, ponieważ działają długo i wymagają niewielu baterii !!
Zobacz na ekologi, co sprzedają lepiej niż w supermarkecie!

Dodatkowo idealny dla długotrwałego zdrowia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 25/01/11, 22:52

Powitanie! I wiedz, że wszystko, co od teraz powiesz, może obrócić się przeciwko Tobie! : Chichot:
0 x
Thibaud
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/01/11, 13:51




przez Thibaud » 25/01/11, 22:54

Jeśli chodzi o jedzenie to już jestem ostrożna, odkryłam kiełkujące nasiona zeszłego lata, wydało mi się naprawdę dobre, to zmiana, a w dodatku to prawie nic nie kosztuje, leki, unikam jak mogę, z wyjątkiem aspiryny na uporczywy ból głowy, biorę Nic.

Ze względu na zdrowie jeżdżę już na rowerze szosowym i biegam, więc dystans nie stanowi dla mnie problemu w tym zakresie.

Prosta mini tyrada, dlaczego większość ludzi nie szanuje tego, co mamy do dyspozycji i konsumuje jak żarłoki, podczas gdy zwracając uwagę na naturę, oszczędzamy środowisko, nasz czas i nasze pieniądze, konsumując lepiej i najlepiej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/01/11, 22:57

Thibauda:

Jeśli chodzi o konsumenta, moja dziewczyna i ja rozważamy zakup rowerów na studia,


Bardzo, bardzo dobrze. Regularnie jeżdżę do Maastricht (Holandia), gdzie studiuje moja córka. Nauczyłem się zwracać uwagę na rowery, a ludzie, których tam spotykam, wydają się być w doskonałym zdrowiu i wydają się znacznie mniej zestresowani niż ludzie, których spotykam w Charleroi.

I zobaczysz: śpimy dobrze!

Kiedy byłem na uniwersytecie, spacerowałem 2 x 5 km dziennie wzdłuż Mozy w Liège. Rodzice dali mi budżet na autobusy: nigdy nie miałem biletu autobusowego i za te pieniądze płaciłem za swoje taśmy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/01/11, 01:02

Słoń napisał:i za te grosze zapłaciłem za taśmy magnetyczne.


Rooooh..i nigdy żadnego piwa?

Obraz

: Mrgreen:

ps: niemniej jednak właśnie potwierdziłeś to, co powiedziałem wczoraj https://www.econologie.com/forums/eco-tartuf ... 95-40.html

Oczywiście, z wyjątkiem tego, że za ekwiwalent pieniężny, zaoszczędzone na podróżach pieniądze, prędzej czy później wydasz gdzie indziej… w innej formie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 488