Przyjaciele i dranie

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Przyjaciele i dranie




przez Flytox » 21/01/09, 21:43

Otrzymałem to w e-mailu (szorstki szalunek).

Podczas gdy my opłakujemy ofiary wypadków drogowych, firma zarządzająca radarami opłakuje utratę dochodów.

Kilka dni temu we France 2 wyemitowano dającą do myślenia wiadomość.
W humorystycznym tonie raport pokazywał automatyczny radar gdzieś w pobliżu Clermont-Ferrand, który był nieczynny od 3 tygodni.
Po co ? Ponieważ EDF odciął prąd z powodu niezapłaconego rachunku! Zabawne, nie.

Ale to nie wszystko, najciekawsze jest gdzie indziej.
Rzeczywiście dziennikarz wyjaśnił nam, że firma zarządzająca tym radarem nie zapłaciła w terminie rachunku za prąd.
Firma zarządzająca radarem??? Co ?? Prywatna firma zarządza radarem? Myślałem, że fotoradary zależą od stanu. Ale jeśli się nad tym zastanowić, oznacza to, że mimochodem są ludzie, którzy szczycą się wykroczeniami kierowców i że pieniądze z mandatów nie trafiają w całości do kasy państwa (co byłoby mniejszym złem), ale częściowo trafiają do prywatnych kieszenie!!

I możemy założyć (bo żadna prywatna firma nie jest filantropijna), że te firmy są zainteresowane proporcjonalnie do opłacalności radarów.
Spekulacja na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego to najnowsze odkrycie... Nie powiedziano nam o tym, gdy rząd rozpoczynał kampanię. W tej historii jest nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale także (i przede wszystkim?)... kwestia zysku!!
I oczywiście na domiar złego dyrektorem generalnym tej firmy jest nikt inny jak brat ministra Gillesa de Robiena.


Pamiętajcie, że w tej historii przyjaciół i drani jest precedens, niejaki Michel Poniatowski, minister stanu i spraw wewnętrznych, który „wynalazł” parkometry… i oczywiście sklep był własnością rodziny… Ty powiedział: „Dobrze zorganizowana miłość zaczyna się od siebie”. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 21/01/09, 21:59

Jak myślisz, dlaczego kampanie wyborcze są tak niszczycielskie między kandydatami? Ponieważ zwycięzcy mają dostęp do tego rodzaju „przywilejów”… i znowu we Francji nie ma to nic wspólnego z tym, co stało się z administracją Busha… i ich fałszywymi (prawdziwymi) idiotami…

To wszystko to tylko wierzchołek „góry lodowej władzy”… gdybyśmy wszystko wiedzieli… demokracji już by nie było!!

Obraz
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 21/01/09, 22:12

Uważam, że to Atos Origine zarządza radarami we Francji....
Podejmij działania! :)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/01/09, 12:32

Cytuję cytat z Flytoxu:

Firma zarządzająca radarem??? Co ?? Prywatna firma zarządza radarem? Myślałem, że fotoradary zależą od stanu. Ale jeśli się nad tym zastanowić, oznacza to, że mimochodem są ludzie, którzy szczycą się wykroczeniami kierowców i że pieniądze z mandatów nie trafiają w całości do kasy państwa (co byłoby mniejszym złem), ale częściowo trafiają do prywatnych kieszenie!!


No tak, czemu nie, jest wiele prywatnych firm, które zarządzają parkometrami...

Wyjaśniam, dlaczego jestem za:

Jest całkiem oczywiste, że istnieją części funkcji królewskiej (= prerogatywy „królewskie”) policji, które mogą być wykonywane jedynie przez należycie przeszkolonych i zaprzysiężonych funkcjonariuszy (dochodzenia w sprawach karnych, aresztowania). Jednak pewną liczbę funkcji policyjnych można łatwo przekazać innym podmiotom, których szkolenie jest znacznie tańsze. Nie trzeba ukończyć rocznego lub dwuletniego szkolenia policyjnego (koszt w Belgii: 75000 XNUMX euro dla strażnika pokoju), aby umieścić lub odczytać nagrania radarowe lub zauważyć, że dana osoba zaparkowała nieprawidłowo. O ile policjanci są rzadcy i kosztowni (bo w dodatku muszą na szczęście spełniać bardzo rygorystyczne kryteria), tak samo jak prywatne firmy sprawują ten urząd, czego koszty W JAKIKOLWIEK SPOSÓB przerzucane są na stronę postępowania lub podatnika. Jeśli chodzi o odstraszający skutek bezpieczeństwa, skutek pozostaje ten sam. Wygląda na to, że jest to duży trend w Anglii.

Osobiście kupiłbym mój mały radar... i wierzcie mi, wybrałbym swoje miejsca tak samo jak policję : Mrgreen:

Wiadomo, że tego typu działalność podlega bardzo rygorystycznej kontroli, podobnie jak prywatni ochroniarze.

Dodatkowy argument: jeśli wyślesz technika do radaru, a on zauważy, że nie działa, urządzenie jest natychmiast wymieniane. Z drugiej strony, jeśli to policjant musi uruchomić całą machinę administracyjną, często jest to mniej oczywiste!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 22/01/09, 13:32

Zgadzam się z tobą, Elephant, ale skandaliczne jest to, że te soczyste rynki są równoznaczne z majątkiem rodzinnym w zmowie z osobami sprawującymi władzę, co nie jest normalne ani nawet legalne, a także mniej moralne.
Więc idź i spróbuj zdobyć udziały w tych „spółkach”, spróbuj założyć firmę, która będzie z nimi konkurować, a szybko zobaczysz, że kłopoty szybko nadejdą…
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/01/09, 13:36

Radar i parkometr nie są wyjątkiem...

Spójrz na autostrady? Zbudowany z podatków, obsługiwany przez prywatne firmy, marketerów giełdowych i akcjonariuszy...

A prywatyzacja SNCF, która wisi nad naszymi głowami? To z Poczty już częściowe...

Kto sfinansował cały ten sprzęt? Większość obywateli.
Kto zyskuje finansowo? Mniejszość, najbogatsi.

To już nie jest demokracja...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/01/09, 14:22

To nie jest źle!

operatorzy autostrad powinni osiągać niewielkie zyski lub nie osiągać ich wcale;

Kto ma wyniki operacyjne? : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/01/09, 14:27

Cóż, oni: http://www.boursorama.com/cours.phtml?symbole=1rPASF lub oni: http://www.boursorama.com/cours.phtml?symbole=1rPSNF

Ale pliki Boursoramy są naprawdę „kiepskie” w porównaniu do innych plików (PSA, Renault, Total...). Wygląda na to, że jest bardziej z boku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/01/09, 14:34

Nie jesteś! masz rację

w jaki sposób spółki odpowiedzialne za zarządzanie majątkiem państwa mogą trafić na giełdę? finansowane przez państwo?
Są one wprowadzone w celu gromadzenia środków na inwestycje dla dobra ich użytkowników?:cheesy:

Nie jestem nawet pewien, czy DDE nie przewiduje budżetu na autostrady.

śmierdzi i to pewnie my jesteśmy sobie przedstawiani
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 22/01/09, 14:39

Czy opłaty za autostrady nie były dla starszych ludzi?

O nie, to była naklejka... usunięta i teraz problem z emeryturą...zbyt silni chłopaki! : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 297