Buzz dla ekonologii? Szukasz pomysłów...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Buzz dla ekonologii? Szukasz pomysłów...




przez Christophe » 15/01/16, 18:30

Cóż, aby przetrwać w sieci w 2015 r., musisz tworzyć szum, wirusy.

W ciągu tych lat rozwinęliśmy te techniki bardzo słabo forum istnieje.

Więc tutaj otwieram ten temat, aby spróbować znaleźć tematy i debaty, które mogłyby zainteresować największą liczbę i brzęczyk na planecie.

Nie możemy powiedzieć, że to forum brak pomysłów i błyskotliwych umysłów... więc od czasu do czasu powinno nam się udać zrobić trochę szumu, prawda?

Słyszę przydatne, a nie daremne szumy, takie jak te podane na tej stronie: http://www.webmarketing-com.com/2013/02 ... et-youtube

Ten artykuł jest już bardziej interesujący: http://onechroniqueshow.com/faire-un-buzz/

Często przechodzi przez filmy...

Po tym, jak widzę bardzo niską liczbę wyświetleń tego doskonałego wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Z6pUpCCPy6A

Zastanawiam się, czy nie powinniśmy radykalnie zmienić metody demokratyzacji pojęcia ekonologii trochę bardziej…

Oto debata
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 18/01/16, 08:24

trzeba się głowić, ale nie w sensie dosłownym, raczej w 2 stopniu

na stronie 1: potrzebujesz świetnego poradnika (tutorial)

i metoda DIY (zrób to sam)
poziom trudności

filmy :oui, ale głównie zdjęcia

kilka przykładów:
produkcja piwa lub wina..., niegazowana..., rusztowania..., ekstrakcja CO2 lub metanem w stanie nadkrytycznym...

Na forums haker, styl xbox360 tak jest od 2005 roku....(wspomnienia : Mrgreen: ) to samo z Nintendo...

trafność (Google + słowa kluczowe = wynik)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/01/16, 09:30

W moich nowych projektach zacząłem wykorzystywać stronę na Facebooku, aby zachęcić ludzi do korzystania z mojej strony. www.caroloo.be

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Caroloobe-1682 ... 4/?fref=ts

to praca długoterminowa, ale pozwala internautom szerzyć szum. (w tym przypadku lokalne wydarzenia kulturalne)

Dopiero zacząłem i to na poziomie lokalnym.

Mój siostrzeniec ma dla niego stronę internetową poświęconą motocyklom: zajęło mu to 4 lata, ale śledzi go ponad milion osób i eksportuje koszulki, naklejki i naszywki na cały świat: https://www.facebook.com/Fba-6-2-1-1283 ... 8/?fref=ts .

Ale to praca na pełen etat

FB wymaga środków ostrożności w użytkowaniu: zakazać pisania po ścianie, niczego nie nadawać itp., ale jest to skuteczne.

podczas czwartkowego wieczoru opowiadania historii podwoiliśmy liczbę widzów w porównaniu z rokiem ubiegłym.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13692
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :




przez izentrop » 18/01/16, 09:33

Witam,
Analizowanie szumu wokół tematów ekologicznych i energetycznych w celu wydobycia prawdziwych motywacji to sport, który może być specjalnością forum ;)
Buzz z anty-buzzem co : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16116
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5239

Re: Buzz dla ekonologii? Szukasz pomysłów...




przez Remundo » 18/01/16, 10:36

Christophe napisał:Po tym, jak widzę bardzo niską liczbę wyświetleń tego doskonałego wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Z6pUpCCPy6A

Zastanawiam się, czy nie powinniśmy radykalnie zmienić metody demokratyzacji pojęcia ekonologii trochę bardziej…

Oto debata

niezły ten filmik

z drugiej strony temat jest „ogólny”, zarówno głęboki, jak i banalny (zanieczyszczenie, nadmierna konsumpcja…), nawet jeśli jest bardzo szlachetny i sprawiedliwy.

To nie jest punktualna i nietypowa impreza, generalnie przesiąknięta pierwotną głupotą (przemoc, seks, upadek, głupia piosenka, oryginalny czat...), na którą rzucają się jak stado wszyscy kretyni sieci i udostępniają to na portalach społecznościowych z dużym uderzeniem „zbyt dużo piłki”.

Zrobienie szumu bez rzucenia wielkiego nonsensu nie jest łatwe i od tego zależy późniejsza wiarygodność.

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/01/16, 12:35

Piękne pytanie merytoryczne, które tam dotykasz!

Czy buzz jest w istocie „idiotą”, w świecie, w którym w 144 znakach można po prostu narobić szumu… A nie rozwinąć pomysł…

Lub, ujmując to inaczej: czy jest jakikolwiek wysiłek, aby „inteligentny szum” urodził się martwy ????

Nie mam odpowiedzi...

Ale nadal mam wątpliwości! Większość brzęczących nie chce myśleć, wydaje mi się...

A jeśli nie chcemy zachęcać do myślenia, to po co tylko „szczekać”??? Nawet jeśli rozumiem zainteresowanie ożywieniem tej strony i nie mam nic przeciwko temu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/01/16, 00:02

Did67 napisał:Lub, ujmując to inaczej: czy jest jakikolwiek wysiłek, aby „inteligentny szum” urodził się martwy ????

Nie mam odpowiedzi...

Ale nadal mam wątpliwości! Większość brzęczących nie chce myśleć, wydaje mi się...


Więc masz odpowiedź... którą podzielam...

Did67 napisał:A jeśli nie chcemy zachęcać do myślenia, to po co tylko „szczekać”??? Nawet jeśli rozumiem zainteresowanie ożywieniem tej strony i nie mam nic przeciwko temu.


Byłoby sprawiedliwiej przeżyć... i nie stracić całej inteligencji i wszystkich pomysłów, które rozwijano tutaj przez te wszystkie lata...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 19/01/16, 06:56

Szum może być nie tylko po to, by dać się poznać bardziej, uruchamiając na przykład zbiórkę pieniędzy na pomysł forum na przykład.
Myślę o pomyśle Didiera 67. (oczywiście za jego zgodą)
Jego koncepcja jest prosta, ale super zielona, ​​dobrze przemyślana, z naszą pomocą możemy ułatwić jej rozpowszechnianie
Opracował bardzo proste narzędzie.
Moglibyśmy przyczynić się do rozpoczęcia produkcji 100 narzędzi, które będzie sprzedawał bezpośrednio i za pośrednictwem swojego bloga.

Może to być pierwszy krok, potem wybieramy inny pomysł na ten temat forum jest wiele.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/01/16, 10:51

Absolutnie fil53, myślałem już o zorganizowaniu czegoś takiego...

To właśnie wszystkie dobre pomysły, które wspólnie opracowaliśmy, nie chciałbym, aby zniknęły na zawsze…
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/16, 11:16

Pominąłem jeden odcinek. Co to jest narzędzie Did 67?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182