Podwójna tęcza: jak to działa?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Podwójna tęcza: jak to działa?




przez Christophe » 04/07/07, 15:09

Zaobserwowaliśmy wczoraj po dość gwałtownej burzy i dzięki polanie, która nastąpiła, "podwójną" tęczę tuż na polu obok. Widziałam go pierwszy raz w życiu, więc chyba nie zdarza się to zbyt często.

Oto, co na szybko znalazłem w google:

Podwójna tęcza

Czasami nad głównym łukiem widać drugą, szerszą tęczę. Wynika to z drugiego odbicia promieni słonecznych w kroplach deszczu. Jego kąt wynosi około 52°.

Ponieważ światło odbija się dwukrotnie, kolory są odwrócone w porównaniu do pierwotnej tęczy, a także jest słabsza, a przez to mniej widoczna. Teoretycznie moglibyśmy również zobaczyć nieskończoną liczbę tęcz, wynikających z wielokrotnych odbić w kropli wody. W laboratorium udało nam się naliczyć 19!


Wyślę zdjęcia, jeśli ktoś jest zainteresowany?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/07/07, 18:36

Coś, co wygląda tak?
Zdjęcie zrobiłem wczoraj wieczorem, przepraszam za jakość, mój aparat
ma 5 lat i...
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/07/07, 18:46

Dokładnie tak, z wyjątkiem znacznie mniejszych :)

Ciebie też to wtedy dotknęło? Skąd jesteś w Belgii? Przypomina mi bardziej...

ps: trochę zmieniłem rozmiar twojego obrazka...
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 419