Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/03/03, 20:21

Krótki post przedstawiający Ciebie, Twoje działania i przekonania dotyczące środowiska.
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 12/05/03, 18:01

Cześć, chodź! Zaczynam
Mam 32 lata i pracuję w branży IT. Interesuję się naukami i technikami wszelkiego rodzaju, które powinny pozwolić nam (pewnego dnia) żyć w świecie bardziej szanującym nasze środowisko. Witryna Ekonologia to najbliższa reprezentacja w sieci (według mojej wiedzy) świadomości ekologicznej, która nie odrzuca ani ekonomii, ani nauk.
Nie rozpoznaję się w otaczającym dyskursie „środowiskowym” bliższym, moim zdaniem, obskuranizmowi i mistycyzmowi niż prawdziwemu postępowemu ruchowi politycznemu.

Moje zainteresowania w dużej mierze pokrywają się z omawianymi na ten temat forum :
- Alternatywne energie
- siedlisko ekologiczne
- Problemy z ponownym przetwarzaniem odpadów i ścieków
- Naturalny basen, ogród Zen, kultura bonsais
- odkrycia naukowe
- Podbój kosmosu
- Zjawisko UFO
- Sztuczna inteligencja
- robotyka
- literatura komiksowa i SF
- Alternatywy ekonomiczne i społeczne (topnienie waluty, dywidenda społeczna itp.)
- Manipulacja genetyczna (w kierunku świata społecznie akceptowanych mutantów ???)
- MMORPG (stałe gry wieloosobowe)


Moje przekonania:
Jestem za wszystkim, co czyni człowieka autonomicznym w społeczeństwie (autonomia działania, myślenia i zaspokajania jego potrzeb). Jestem zatem przeciwny monopolom gospodarczym i nadmiernej centralizacji władzy.
Wierzę również w demokrację bezpośrednią. Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym wszyscy będziemy mogli głosować online na duże i małe rzeczy w życiu publicznym. Nie pozwólmy, aby profesjonalni politycy, którzy są zajęci zachowaniem swoich osiągnięć, decydują o tym, co jest dla nas dobre. Jeśli nie wierzysz w prawdziwą demokrację, dzieje się tak dlatego, że nie ufasz bliźniemu. A jeśli nie ufasz swoim sąsiadom, być może nie zasługujesz na to, aby wśród nich mieszkać.
:-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 21/08/03, 11:55

Witaj, geodecie.

Twój projekt jest bardzo interesujący i zachęcam do informowania nas o ewolucji tego stowarzyszenia, ponieważ uważam, że jego model można łatwo przenieść na inne obszary wiejskie.

W każdym razie powodzenia.


MisterLoXo
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/11/03, 16:32

Cześć Mary

Cieszę się, że moje badanie przydaje się komuś, nawet jeśli ma większy dostęp technologiczny niż behawioralny, myślę, że znajdziesz w nim te same bardzo interesujące elementy dla DEA.

do zobaczenia wkrótce
0 x
Moira
x 17




przez Moira » 16/03/04, 11:10

Witam wszystkich!

Przedstawiam się: jestem Moïra, blondynka, 1.70 m, 85/65/85, możesz do mnie zadzwonić 08 99 65 ... jak? Myliłem się forum? Heck!

Mówiąc poważniej, niewiele wiem o „ekonologii”, ale uważam tę koncepcję za interesującą. Nie jestem szczególnie ekologiem ani ekonomistą, po prostu zdaję sobie sprawę z tego, że niszczymy żywotną równowagę naszego najbardziej oczywistego dziedzictwa: naszej planety.

Mam bardzo małą kulturę naukową i techniczną i często przytłaczają mnie słowa społeczności. Czuję się bardziej komfortowo w tak zwanych „naukach humanistycznych” i właśnie to, jak twierdzę, mogę wnieść do tego forum.

Do zobaczenia wkrótce
Z poważaniem,
Moira
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 16/03/04, 21:08

Witam cię moira!

Dokonałeś w tej sprawie niezwykłego i zauważonego wpisu forum :D

W każdym razie, jeśli chcesz przynieść dotyk „Nauki humanistyczne”, nie pozbawiaj się, to zostanie docenione.

Dziękujemy za prezentację i do zobaczenia wkrótce forum : Rolleyes:
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 09/08/04, 23:00

Bonjour!

W rzeczywistości nie jestem nowy i możesz już mnie znać pod pseudonimem Moïra.

Z okazji V2 Christopher poprosił mnie do większego uczestnictwa w życiu swoim miejscu i poprosił mnie, aby używać mojego prawdziwego imienia dla większej wiarygodności.

Że się robi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 476