Piękne zdjęcia naszych regionów i nie tylko, Ziemia na zdjęciach

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Piękne zdjęcia naszych regionów i nie tylko, Ziemia na zdjęciach




przez Christophe » 11/10/07, 15:06

Zgodnie z tym tematem: doceniane-jest-piękne-zdjęcia-z-południa-francji-t4118.html

Temat "Pokaż swój region" inauguruję kilkoma zdjęciami (wrzucanymi do sieci aż do poprawy) naszego zakątka belgijskich Ardenów.

Mała uwaga: Francuzi są generalnie ignorantami (byliśmy pierwszymi, którzy przybyli do Belgii) na temat potencjału naturoturystycznego belgijskiego regionu Ardenów... Ale trzeba też powiedzieć, że Belgowie robią bardzo mało, aby go promować...

W skrócie oto kilka zdjęć z płaskiego kraju (wszystkie zdjęcia są w promieniu 20km drogą od nas)

„Miasto” Bouillon i przecinające je Semois:

Obraz
Obraz

Meander Semois:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 06 / 08, 18: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/10/07, 18:55

Bonjour Christophe

Zachwycający ! Szczególnie 2 ostatnie, które wydają się być ciągłe (zieleń/wisząca gałąź).
Czy możemy popływać kajakiem po tym cieku wodnym?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/10/07, 19:07

Flytox napisał:Bonjour Christophe

Zachwycający ! Szczególnie 2 ostatnie, które wydają się być ciągłe (zieleń/wisząca gałąź).


Tak, też to zauważyłem... po opublikowaniu! Wygląda na to, że to szczęśliwy zbieg okoliczności!

Flytox napisał:Czy możemy popływać kajakiem po tym cieku wodnym?
A+


Absolutnie... jest wiele wypożyczalni w samym Bouillon, ale także wzdłuż Semois...

http://www.bouillon-tourisme.be/
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 12/10/07, 09:17

Czy te wspaniałe krajobrazy są w domu, Christophe? Twój kącik jest niesamowity!!! wooow!! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/10/07, 09:40

Tak, wszystkie te zdjęcia są zrobione w promieniu (drogą) 20 km... ale to nie są moje prywatne zdjęcia.

Kiedy byli tam Nono i Rulian, nakręciliśmy mały filmik przedstawiający krajobraz z jednego ze zdjęć (wieś nad zakolem). Znajdę to dla ciebie...

Szkoda, że ​​Francuzi myśląc o Ardenach mają na myśli Charlesville-Meziere czy Vitry le Francois… ale jak już powiedziałem: Belgia (a raczej Walonia) nie robi wiele, aby dać dobry obraz swojego regionu za granicą…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/03/08, 10:56

Miasto Bouillon widziane z górującego nad nim grzbietu (zdjęcie osobiste):

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/03/08, 11:01

Przebiśniegi z ogrodu:

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/09/08, 10:25

Zdjęcie zrobione z kuchni w zeszłym tygodniu:

Obraz
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 29/09/08, 13:23

Tak, potwierdzam, miałam okazję odwiedzić prawie wszystkie zakątki, które Christophe pokazuje na tych zdjęciach. To było ogromne zaskoczenie, ja, który znałem tylko płaski kraj (Flandria-Holandia). Kto by się spodziewał znaleźć takie miejsce, bardzo pagórkowate i niezbyt zurbanizowane, wciśnięte pomiędzy dorzecze rzeki Rhur, Flandrię, Brukselę i Francję? Zagłębie Rhu i kraje Beneluksu to najgęściej zaludniony obszar w Europie. Nie spodziewamy się więc tej wiejskiej „dziury”, która zresztą jest wspaniała.

To, co we Francji nazywa się Ardenami, nie ma z tym wiele wspólnego. Znacznie bardziej płaski. Z wyjątkiem obszarów położonych bardzo blisko granicy. Nadal polecam pociąg (na olej micheline, który dobrze pali) z Charlevilles (nieciekawe miasto z tego, co widziałem) do Givet (rodzaj francuskiej enklawy w Belgii). Świetne przedstawienie w dolinach, które przejedziesz!! Ale kolej zatrzymuje się w Givet. Szkoda.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/09/08, 13:34

Hej tak Rulian! Niewiele wiemy o zakątku belgijskich Ardenów... czyja to wina? Na pewno sam region, który za mało promuje swoją turystykę.

A trzeba przyznać, że Ardeny po francuskiej stronie mają naprawdę złą reputację (zwłaszcza charleville méziere)...

W ostatnią niedzielę wybraliśmy się na spływ kajakowy i poszliśmy meandrem grobowca olbrzyma (fot. 3 i 4)... wypożyczymy go następnym razem (jeśli pogoda pozwoli)!

A jak twój kącik? Chyba nigdy nie byłem w Normandii...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240