Globalne ocieplenie: jestem pesymistą, a ty?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
babouche
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/04/07, 18:44
Lokalizacja: Tournon sur rhône

Globalne ocieplenie: jestem pesymistą, a ty?




przez babouche » 24/05/07, 17:56

Cóż, moje przesłanie nie jest utrzymane w gatunku humoru i nie wiem, czy będę się tak męczyć, jak to się dzieje, gdy przedstawiam moim przyjaciołom następujący punkt widzenia...:

czasami mam wrażenie, że świat się zmienia na poziomie środowiskowym, a czasami mam wrażenie, że to siusiu robi siusiu do katastrofy ekologicznej i dlatego zadaję sobie pytanie (mam 26 lat), czy mieć dzieci czy nie...

Nie chcę ich umieszczać na tym świecie!
Jestem szalony czy co?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 24/05/07, 18:35

Myślę, że nawet jeśli coś się dzieje w organach międzynarodowych, aby poprawić sytuację planety, musimy wziąć pod uwagębezwładność.

Bezwładność, żeby wszyscy zdali sobie sprawę z problemu, potem podjęli skuteczne działania, potem je zastosowali, wtedy był odczuwalny efekt poprawy.

Koło zamachowe procesu degradacji planety, który trwa i niewątpliwie się pogłębia.

Zatem nawet jeśli świadomość ekologiczna wzrośnie, za 20, 30 lat ziemia, woda, powietrze, żywność, fauna i flora będą w znacznie gorszym stanie niż obecnie.
(Przede wszystkim przygotowania do wojny są zawsze ulubieńcem naszych potężnych ludzi i nie zmierza to w pożądanym pozytywnym kierunku).

Dla dzieci robisz, co chcesz. Ale jeśli naprawdę chcesz urodzić, adoptować i kształcić swoje dzieci, to nie tego rodzaju względy decydują o decyzji.
Musi być obecna potężna chęć wychowania zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Z drugiej strony mówienie im o złym życiu nie jest prezentem, który można im dać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/05/07, 10:57

Tak, w każdym życiu i w każdym miejscu jest dobro...
nawet w więzieniu :D

mieć dzieci, odpowiem tak, pod warunkiem, że masz środki, aby je chronić
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
babouche
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/04/07, 18:44
Lokalizacja: Tournon sur rhône

mouaich...




przez babouche » 25/05/07, 11:06

Naprawdę nie wiem, co powiedzieć
Pragnę mieć dzieci, ale zastanawiam się tylko, czy nie jest to odrobina szaleństwa i duża doza egoizmu

Zgadzam się z większością odpowiedzi gegyxa, z tym wyjątkiem, że uważam, że należy zadać sobie pytanie, w przeciwieństwie do tego, co mówi: „nie tego rodzaju względy wygrywają decyzję”.
cóż, może kiedy zajdzie taka potrzeba lub zapomnij o wszystkim innym...

Później właściwie tylko ja muszę odpowiedzieć na to pytanie (dotyczące dzieci), więc w zasadzie istota mojego pytania brzmi: czy jesteś bardziej optymistyczny czy pesymistyczny, jeśli chodzi o ewolucję rzeczy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Mouaich...




przez Christophe » 25/05/07, 11:47

babouche napisał:Czy jesteś bardziej optymistą czy pesymistą jeśli chodzi o rozwój sytuacji?


W tej dziedzinie trzeba przede wszystkim nauczyć się być...philosophe... : Mrgreen: pod karą szybkiego wpadnięcia głęboka depresja

Jeśli miałbym udzielić jednej rady, która wydaje mi się dość uniwersalna w obszarze ochrony naszej planety, to jest ona następująca:

„Działaj na swoim poziomie i w granicach swoich możliwości, nie oczekując niczego od innych (lub prawie)…”

To bardzo smutne, ale to jedyny wniosek, jaki widzę po moim zaangażowaniu w ekologię... :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 25/05/07, 12:41

ps: Dodałbym również, że warto podejmować każdy postęp gospodarczy, niezależnie od tego, jak mały może być...musimy stopniowo zmniejszać udział zużycia paliw kopalnych...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/05/07, 13:16

Im rzadziej włączam telewizor, tym mniej jestem przygnębiony. 8)

Niedzielę spędziłam na wsi na festiwalu przyrody, odkrywając zwierzęta, rośliny i ludzi z pasją, którzy wiedzą, jak cieszyć się tym spektaklem.

Bądźmy aktywistami i dzielmy się swoimi pomysłami, pragnieniami... walczmy.
Jeśli się poddamy, „ciemna strona” będzie postępować. : Evil:

Mam dzieci, to mój największy atut, ale one są sobą. Po prostu kieruję ich wzrok... w kierunku, w którym patrzę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Mouaich...




przez Flytox » 25/05/07, 13:50

Bonjour à tous
Christophe napisał:
Jeśli miałbym udzielić jednej rady, która wydaje mi się dość uniwersalna w obszarze ochrony naszej planety, to jest ona następująca:

„Działaj na swoim poziomie i w granicach swoich możliwości, nie oczekując niczego od innych (lub prawie)…”

To bardzo smutne, ale to jedyny wniosek, jaki widzę po moim zaangażowaniu w ekologię... :|


„Nie oczekuj niczego od innych” lub „rób dobrze i pozwól, żeby się śmiało”, ze swojej strony staram się delikatnie wyjaśniać/przekonywać otaczających mnie ludzi, że nie jestem szalona, ​​aby interesować się mniej lub bardziej głupim sposobem, w jaki żyjemy.

Udało mi się dostrzec pewną świadomość (jeszcze nie jest to w akcji… ale mam nadzieję, że krok, który należy wykonać, będzie mniejszy)

Działanie, każdy na swoim poziomie, jakkolwiek mały by nie był, ale w sensie próby uczynienia jutra lepszym niż dzisiaj.

Mówię moim dzieciom: „Spójrzcie na tego ptaka, spójrzcie na dobro, cieszcie się pięknem tego spektaklu. Waszym dzieciom lub wnukom na rozpaczliwie pustym niebie będzie trudno uwierzyć, że kiedy im powiecie, że za waszych czasów tam byli prawdziwe ptaki latające po niebie....

Bądź mniej głupi od nas, naszego pokolenia, i staraj się działać lepiej od nas.

Dojdziemy tam...
Econologiquement Ciebie
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/05/07, 13:53

Citro napisał: Jeśli się poddamy, „ciemna strona” będzie postępować. : Evil:


i kto gra rolę Dartha Vadera? :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Mouaich...




przez Christophe » 25/05/07, 13:56

Flytox napisał:„Nie oczekuj niczego od innych” lub „rób dobrze i pozwól, żeby ryczało”


O nie, zupełnie nie to miałem na myśli, zanim wspomniałem o „Ustawie”... to znaczy, mam na myśli, że nie liczymy na decyzje naszych rządów w sprawie rozwiązania problemu klimatycznego!

La FARRE dotacji na urządzenia wykorzystujące energię odnawialną czy dowód jest słuszny?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 317