Nowy członek: sam44

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
sam44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 04/09/07, 11:53
Lokalizacja: Loara Atlantycka (44)

Nowy członek: sam44




przez sam44 » 04/09/07, 12:01

Witam wszystkich !!!
Nie wiem, czy to jest miejsce na przedstawienie się....

tutaj mam na imię Samuel, mam 15 i pół roku (w grudniu 16 lat) i jestem bardzo młodą, ekologiczną osobą, powiem Wam, że planuję w przyszłości mieszkać w całkowicie ekologicznym domu! !
i starajcie się nie zanieczyszczać!!! i na zakończenie mojej prezentacji zacytuję wodza Siuksów Siedzącego Byka:

„Kiedy ostatnia kropla wody zostanie zanieczyszczona, ostatnie zwierzę upolowane i ostatnie drzewo ścięte, biały człowiek zrozumie, że pieniędzy nie można zjeść”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/09/07, 12:14

Cześć i witaj!

Twój cytat niestety znalazł już konkretny przykład w przeszłości: Wyspa Wielkanocna!

https://www.econologie.com/l-ile-de-paqu ... s-689.html

Wszyscy ekonomiści, finansiści czy wielcy przemysłowcy pragnący wzrostu za wszelką cenę powinni wybrać się na tę wyspę...
0 x
sam44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 04/09/07, 11:53
Lokalizacja: Loara Atlantycka (44)




przez sam44 » 04/09/07, 12:35

Kontynuując trochę moją prezentację, chciałbym powiedzieć, że mamy dwa zbiorniki na wodę (do ogrodu), a moja mama kupiła niedawno Toyotę Prius...

Jeśli chodzi o mnie, myślę o znalezieniu spokojnego, zalesionego miejsca do życia i rozstawieniu tipi (i tak, mam nadzieję mieszkać w tipi) oraz domkach, w których zmieści się kuchnia i łazienki. Mam nadzieję, że uda mi się uniezależnić elektrycznie instalując panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową.

teraz wiesz wszystko!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/09/07, 21:33

I uważaj! spalanie drewna w celu wędzenia mięsa żubrów również wytwarza CO2!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/09/07, 08:49

sam44 napisał:Jeśli chodzi o mnie, myślę o znalezieniu spokojnego, zalesionego miejsca do życia i rozstawieniu tipi (i tak, mam nadzieję mieszkać w tipi) oraz domkach, w których zmieści się kuchnia i łazienki. Mam nadzieję, że uda mi się uniezależnić elektrycznie instalując panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową.

Cześć Sam44, widzę, że jesteś pasjonatem, marzycielem też, ale trzeba być trochę. Bądź więc pełen pasji, niezależnie od trudności życiowych i Twojej „niezwykłej” strony, utrzymuj ten sposób myślenia, a Twoje młode życie nabierze pełnego sensu.

Jednak jedno pytanie: czy masz wielu przyjaciół, którzy tak jak ty są świadomi ochrony środowiska, czy też interesują ich tylko pliki MP3, gry wideo, hulajnogi, Star Academy, Urgences and Co., w zasadzie konsumpcja za wszelką cenę?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/09/07, 08:54

Słoń napisał:I uważaj! spalanie drewna w celu wędzenia mięsa żubrów również wytwarza CO2!


Rooh, ten brzydki nie jest ładny!!

Niedobrze jest naśmiewać się z zmotywowanej młodej osoby! Jest to wystarczająco rzadkie (patrz pytanie Bhama), aby zostać zauważonym… nawet jeśli oczywiście jego wizja rzeczy jest nieco utopijna…

ps: moja młodsza siostra, która jest mniej więcej w wieku 44 lat (na którą musiałem trochę wpłynąć, ale nie aż tak bardzo) też nie jest w formie konsumenckiej, zobacz, jaką pracę wykonała: https://www.econologie.info/?2006/09/30/ ... imentaires
0 x
sam44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 04/09/07, 11:53
Lokalizacja: Loara Atlantycka (44)




przez sam44 » 05/09/07, 12:58

bhama pisze:
Jednak jedno pytanie: czy masz wielu przyjaciół, którzy tak jak ty są świadomi ochrony środowiska, czy też interesują ich tylko pliki MP3, gry wideo, hulajnogi, Star Academy, Urgences and Co., w zasadzie konsumpcja za wszelką cenę?

nie, niezupełnie... nie używają hulajnóg (stare, dobre rowery i dodatkowo utrzymują formę), nie mają zbyt wiele telewizji ani gier wideo, ale komputer jest całkiem niezły

ale mam zamiar je „nawrócić”....
0 x
„Kiedy ostatnia kropla wody zostanie zanieczyszczona, ostatnie zwierzę upolowane i ostatnie drzewo ścięte, biały człowiek zrozumie, że pieniędzy nie można zjeść”.
_Siedzący Byk_
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/09/07, 14:37

sam44 napisał:ale komputer nie jest zły ale mam zamiar je "przekonwertować"....


Cóż, zabierz je na econologie.com :)
0 x
sam44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 04/09/07, 11:53
Lokalizacja: Loara Atlantycka (44)




przez sam44 » 06/09/07, 19:22

Chciałbym wiedzieć, czy podobnie jak ja istnieją członkowie forum kto zamierza mieszkać w tipi lub jurcie lub kto już tam mieszka???
0 x
„Kiedy ostatnia kropla wody zostanie zanieczyszczona, ostatnie zwierzę upolowane i ostatnie drzewo ścięte, biały człowiek zrozumie, że pieniędzy nie można zjeść”.

_Siedzący Byk_
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 07/09/07, 01:10

Cześć Sam44,

Mieszkam w Portugalii i mamy społeczność, która żyje całkowicie w naturze. To ekowioska, w której starają się żyć w zgodzie ze sobą i naturą. Nazywają to biotopem leczniczym. Być może zainteresuje Cię ich witryna. Organizują letnie akademie dla osób zainteresowanych poznaniem swojego sposobu życia - można je odwiedzić i spędzić tam trochę czasu. Uważam, że to bardzo zachęcające, że interesujesz się tymi sprawami. To bardzo ważne. Oto strona.
http://www.tamera.org/

Ciao
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 356