Cykada i mrówka: bajka i nasze społeczeństwo

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

Cykada i mrówka: bajka i nasze społeczeństwo

przez Były Oceano » 24/03/06, 15:08

Oto wiadomość znaleziona na stronie z grami online, która dobrze pasuje do naszego obecnego społeczeństwa. Opiera się na znanej wszystkim bajce o cykadzie i mrówce.

WERSJA KLASYCZNA

Mrówka ciężko pracuje przez całe lato w fali upałów; buduje swój dom i przygotowuje zapasy na zimę.

Konik polny myśli, że mrówka jest głupia; śmieje się, tańczy i bawi przez całe lato.

Gdy nadchodzi zima, mrówce jest ciepło i dobrze odżywiona.

Drżąca cykada nie ma pożywienia ani schronienia i umiera
zimno.

KONIEC....


NOWA WERSJA FRANCUSKA

Mrówka ciężko pracuje przez całe lato w fali upałów; buduje swój dom i przygotowuje zapasy na zimę.

Konik polny myśli, że mrówka jest głupia; śmieje się, tańczy i bawi przez całe lato.

Gdy nadchodzi zima, mrówce jest ciepło i dobrze odżywiona. Trzęsąca się z zimna cykada organizuje konferencję prasową i pyta, dlaczego mrówka ma prawo być ciepła i dobrze nakarmiona, podczas gdy inne, mniej szczęśliwe jak ona, są zmarznięte i głodne.

Telewizja prowadzi transmisje na żywo pokazujące dygoczącą z zimna cykadę oraz klipy wideo przedstawiające mrówkę przytuloną w swoim przytulnym domu ze stołem pełnym zakupów.

Francuzów dziwi fakt, że w tak bogatym kraju ta biedna cykada cierpi, podczas gdy inni żyją w obfitości.

Demonstracja stowarzyszeń przeciwko biedzie przed domem mrówki.

Dziennikarze inscenizują wywiady, pytając, dlaczego mrówka wzbogaciła się na koniu polnym i wzywają rząd do podniesienia podatków na mrówkę, aby płaciła „słuszną część”.

W odpowiedzi na sondaże rząd przygotowuje projekt ustawy o równości ekonomicznej i ustawy antydyskryminacyjnej (z mocą wsteczną do lata).

Podatki mrówki są zwiększone, a mrówka otrzymuje również grzywnę za niezatrudnienie konika polnego jako pomocnika.

Dom mrówki zostaje przejęty przez władze, ponieważ mrówka nie ma dość pieniędzy, aby zapłacić grzywnę i podatki.

Mrówka opuszcza Francję, by pomyślnie osiedlić się w Szwajcarii.

Telewizyjne doniesienia o teraz tłustej cykadzie. Kończy ostatnie zapasy mrówki, choć do wiosny jeszcze daleko.

Stary dom mrówki, który stał się mieszkaniem socjalnym dla cykady, niszczeje, ponieważ ta ostatnia nie zrobiła nic, aby go utrzymać.

Rządowi zarzuca się brak środków. Powołana zostaje komisja śledcza, która będzie kosztować 10 mln euro.

Cykada umiera z powodu przedawkowania; Liberation i L'Humanité komentują brak poważnego zajęcia się przez rząd problemem nierówności społecznych.

Dom jest zamieszkany przez gang pająków-imigrantów; rząd z zadowoleniem przyjmuje wielokulturową różnorodność Francji.

Pająki organizują handel marihuaną i terroryzują społeczność.

KONIEC
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47

przez Néant » 24/03/06, 15:13

Umarłem ze śmiechu, ta historia jest doskonała, ale naprawdę doskonała z doskonałej, dobrze się bawiłem.
Dziękuję ex-oceano, wspaniałe znalezisko.
Koniec jest zabawny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 24/03/06, 15:50

Szczerze mówiąc bof... wcale się nie wiję.

Przepraszam, ale wygląda to na zmyśloną przemowę LePena… Czuję, że temat wywoła kontrowersje (tak jak my je tutaj lubimy!)

Zdecydowanie wolałem w tym samym typie dowcipu ten z wieczoru opowiadany przez 1 faceta w 1 linijce i przez jego dziewczynę po 20 linijkach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

przez Były Oceano » 24/03/06, 15:54

O nie, może i mam tablet graficzny, ale nie jestem za LePenem....

Z drugiej strony, raport wieczoru autorstwa 1 faceta i jego dziewczyny, nie znam jej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 24/03/06, 16:08

Były oceaniczny napisał:O nie, może i mam tablet graficzny, ale nie jestem za LePenem....

Z drugiej strony, raport wieczoru autorstwa 1 faceta i jego dziewczyny, nie znam jej...


Cholera... spróbuję ją znaleźć... ale gdzie szukać?
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47

przez Néant » 24/03/06, 16:10

Econology napisał:Szczerze mówiąc bof... wcale się nie wiję.

Przepraszam, ale wygląda to na zmyśloną przemowę LePena… Czuję, że temat wywoła kontrowersje (tak jak my je tutaj lubimy!)

Zdecydowanie wolałem w tym samym typie dowcipu ten z wieczoru opowiadany przez 1 faceta w 1 linijce i przez jego dziewczynę po 20 linijkach...


Arf, to wymysł bajki, też nie powinien wszędzie widzieć lepena.
Podoba mi się, bo znakomicie pokazuje bezsilność rządu wobec problemów naszego społeczeństwa.
Dla mrówki możesz sobie wyobrazić dowolnego pracownika, a dla cykady możesz wziąć przypadek pewnych niezbyt użytecznych i uprzywilejowanych urzędników państwowych, możemy sobie wyobrazić trochę, jak chcemy.
Niekoniecznie umieszczaj postać Lepeniste.
Dla mnie to bardzo dobrze podsumowuje, jak sprawić, by biedni ludzie...
I nie znajduję tam nic Lepeniste, jeśli pomyślisz o końcu z bandą pająków, to prawda, że ​​można tak pomyśleć, ale nie tylko imigranci handlują haszyszem, daleko stąd, spotkałem kilku bardzo biali Francuzi, w tym syn urzędnika państwowego; który w wieku 27 lat był na RMI, mieszkał z tatą, dyrektorem agencji anpe, i który handlował haszyszem. A dzisiaj tatuś go wzmocnił.
Jak co, sukces niekoniecznie jest ciężką pracą, a jeśli mrówka odchodzi, to dlatego, że zrozumiała, że ​​musi odejść, aby odnieść sukces, póki jeszcze może.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 24/03/06, 16:12

Wszystko to zrozumiałem...ale nadal trzymam się pierwszej myśli...Poczekajmy na opinię innych...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

przez nonoLeRobot » 24/03/06, 16:29

Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie jak Ty Christophe.

Mówi, że nie wolno nam wspierać tych, którzy nie mają dochodów, faworyzować potężnych, żeby zostali, a imigranci są tam tylko po to, by plądrować to, co jest, i handlować narkotykami. Jeśli to nie jest skrajnie prawicowa mowa, to nie wiem, co nią jest.

Potem oczywiście możemy dyskutować słusznie lub nie, że asystentura jest szkodliwa lub zbyt mocno naciskana itp. Nawet mógłbym się zgodzić.

Ale ta bajka wyraźnie idzie w stronę skrajnej prawicy i w ogóle nie podoba mi się skrót imigrant -> handlarz, biedak -> próżniak.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 24/03/06, 16:33

Tutaj... i do tego samego gatunku możemy zaliczyć długotrwale bezrobotnych młodych absolwentów (takich jak ja): Zon nie znalazł pracy w ciągu pierwszych 6 miesięcy po ukończeniu studiów, a potem im się popieprzyło... No i oczywiście to dlatego, że nie chcą pracować, są brudnymi palantami czerpiącymi zyski z minimów społecznych i tak czy inaczej jest to dla nich dobre!
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47

przez Néant » 24/03/06, 16:38

Oczywiście widziany w ten sposób...
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118