Komunikuj swoje ekoobywatelstwo

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Jean-Phi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/01/07, 11:22
Lokalizacja: Namur-Belgia

Komunikuj swoje ekoobywatelstwo




przez Jean-Phi » 13/01/07, 12:44

Witam wszystkich,

Nowość na ten temat forum, Chciałem zaoferować ci kilka wkładów komunikacyjnych. W rzeczywistości napotykamy wiele trudności w zapraszaniu do nas osób, które nie są proaktywne.

Jest tego kilka powodów. Bardzo często jesteśmy smutni i źli z powodu tego bardzo delikatnego tematu. Na przykład wyzwanie dla Ziemi, w którym kilka miesięcy temu wzięło udział 500.000 1 sygnatariuszy, zachęciło nas do podjęcia akcji „1+1.000.000=600.000 XNUMX XNUMX”, co oznacza, że ​​każdy sygnatariusz przyprowadzi co najmniej jednego więcej. Wynik na dziś: XNUMX XNUMX podpisów pomimo dużej kampanii.

Z drugiej strony komunikacja na temat zrównoważonego rozwoju nigdy nie jest zbyt entuzjastyczna. Inny przykład: ten sam Nicolas Hulot, któremu nie brakuje widoczności, pod inicjatywą tego samego wyzwania dla Ziemi zebrał 300.000 2006 podpisów od czerwca 2006 r. do września 2,5 r., podczas gdy w tym samym okresie prywatyzacja GDF przyciągnęła ponad XNUMX miliona małych przewoźnicy.

Przyczyna jest wspólna w obu przykładach: problem kulturowy, który pojawia się, gdy mówimy o osobistej satysfakcji, gdy mówimy o ekologii lub obywatelstwie. Zasadniczo prosimy ludność, aby zmieniła swoje zachowanie dla planety lub dla naszych prawnuków, bez ŻADNEJ rekompensaty za przyjemność, a przede wszystkim z poczuciem winy i ograniczeniami.

Ta skromność pozbawia komunikację najmniejszej efektywności. To nie posuwa się do przodu.

Będziecie krzyczeć, ale gdyby komunikacja DD wzorowała się na komunikacji Coca Coli, byłoby nas znacznie więcej. Koka komunikuje tylko o przyjemności i dobrze na nich działa.

W tym miejscu, jeśli jeszcze tu jesteś, zapytasz mnie, o jakiej przyjemności możemy rozmawiać z ekologią.

Mówię o przyjemności, którą każdy z nas może odczuć, jeśli oczywiście sobie na to pozwolimy, gdy będziemy żyć w zgodzie z naszymi wartościami obywatelskimi. Zapewniam cię, że istnieje, dokładnie go przestudiowałem.
Prosimy prosimy. Dotyczy to innych, ale także Natury.

W praktyce może to oznaczać dla Was wszystkich, że jeśli pozwolicie sobie na wyrażenie tej obywatelskiej przyjemności, będziecie mogli spojrzeć na otaczających Was ludzi jak na wielu ludzi, którzy nie mają tyle szczęścia, aby doświadczyć tej przyjemności. Od zostania dostawcą jest tylko jeden krok. Zrób to!

Jeśli jesteś zainteresowany, chciałbym zagłębić się w tę ukośną ogniskową DD.

Z doświadczenia wynika, że ​​pierwsza reakcja jest zawsze zaskakująca. To zajmuje trochę czasu na strawienie.

Daj sobie tę szansę.

Miłego weekendu dla Ciebie.

Jean-Phi
Ostatnio edytowane przez Jean-Phi 13 / 01 / 07, 13: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Nie ma wstydu wyrażać wokół siebie swoją osobistą satysfakcję z życia w eko-obywatelstwie...
Pyvesd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 70
Rejestracja: 24/11/06, 18:44
Lokalizacja: bordeaux




przez Pyvesd » 13/01/07, 13:12

+1

Zaczynam to odczuwać, kiedy wychodzę z rowerem poziomym ds Bdx. Wszystkie te okrzyki, jakie to wywołuje... i nigdy nie odrzucam kogoś, kto robi krok i zadaje mi pytania na temat pkoi i tego, jak to się dzieje : Idea:
Jeśli mówimy o naszej przyjemności, czy będziemy w stanie wzbudzić pożądanie, a tym samym czynnik wyzwalający, który poprowadzi resztę...

dobry weekend
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 309