Jak umieścić obrazy lub pliki na forum ?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Jak umieścić obrazy lub pliki na forum ?




przez Christophe » 15/11/05, 11:26

W przypadku plików (dokumentów) lub obrazów, które mają zostać wstawione do forum z linkiem, skorzystaj z funkcji ZAŁĄCZNIKI znajdującej się na dole każdego okna edycji wiadomości.

Jeśli wstawisz obrazy z zewnętrznego serwisu, nie gwarantujemy ich trwałości!! Proszę więc unikać tej praktyki.

W przypadku filmów użyj funkcji wstawiania wideo, wyjaśnienie tutaj: bistro/phpbb3-1-include-videos-in-a-message-from-forum-t14500.html

EDIT DO 10: nowe funkcje od nowości forum, stary system plików zostanie wkrótce usunięty
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 02 / 13, 18: 54, 25 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 27/02/07, 12:10

Witam,

Zauważyłem, że niektóre zdjęcia zamieszczone na stronie forum były nieproporcjonalnie duże, a przy moim małym ekranie laptopa 1024x768 nie mogę przestać przewijać... : Evil:

Dodatkowo mój ISP daje mi bardzo "zmienną" prędkość, co oznacza, że ​​do wyświetlenia obrazów potrzebuję czasami nadmiernej cierpliwości. I nie mówię tu o filmach, które muszę odłożyć w czasie oglądania...

Za pierwszym razem obrabiałem zdjęcia do wysłania za pomocą oprogramowania do edycji, zmniejszając rozmiar, liczbę kolorów itp. Ale to jest długie, bolesne i nie zawsze działa. Potem odkryłem Irfanwiewa, który zajmuje się „przetwarzaniem wsadowym”, jest lepiej, ale wciąż długo.

Dopóki nie odkryłem, że w systemie Windows XP istnieje znacznie prostsza sztuczka, aby zmniejszyć rozmiar obrazów, które mają być publikowane na stronie forum.

Podczas gdy mój APN zapewnia mi zdjęcia o wielkości prawie 1 MB, ta technika redukuje je do mniej niż 50 KB. A na ekranie różnica nie jest kolosalna.

Nie wiem, czy ta opcja działa ze wszystkimi systemami przesyłania wiadomości w systemie Windows XP, przynajmniej z Thunderbirdem działa...

  1. Wybieram obrazy do opublikowania, a następnie klikam prawym przyciskiem myszy / wyślij do / odbiorcy
  2. Moje oprogramowanie do przesyłania wiadomości oferuje mi zmniejszenie rozmiaru obrazów do wysłania. Akceptuję :

    Obraz
  3. Otworzy się okno tworzenia wiadomości (wersja robocza) z listą załączników.
  4. Zapisuję tę wersję roboczą bez dodawania czegokolwiek (nawet odbiorcy!) i zamykam okno edycji.
  5. W katalogu „drafts” znajduje się teraz nieprzeczytana wiadomość. Klikam na to.
  6. Klikam na listę załączników, a następnie prawy przycisk / zapisz wszystkie załączniki
  7. Wybieram lub tworzę katalog, w którym je zapiszę.
  8. Usuwam wersję roboczą, która stała się bezużyteczna.
  9. Wystarczy postępować zgodnie ze zwykłą procedurą (patrz wyżej), aby dołączyć te obrazy.


Po zrobieniu tego dwa razy jest to szybsze niż ponowne przeczytanie tego posta : Lol: : Lol: : Lol:

Cóż, mam nadzieję, że może to pomóc innym.... Dobre posty i piękne skompresowane obrazy! Co rozszerzyć forum bez blokowania jego możliwości hostingowych i zniechęcania czytelników skazanych na niską prędkość (nie śmiej się, tobie też może się to przytrafić :płakać: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 09/12/08, 13:10

Kilka porad:

a) Brak imageshaka lub odpowiednika!!!

b) Aby przetworzyć obrazy, użyj GIMP: http://www.gimp.org/downloads/

c) Aby łatwo utworzyć plik .pdf, użyj OpenOffice:
http://fr.openoffice.org/about-downloads.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 25/03/09, 15:15

dodałem A formularz do przesyłania filmów do EconoTV na stronie hostingu plików.

Jedynym ograniczeniem do wysyłania filmów jest rejestracja na dailymotion.

Dla bardziej „odważnych” możesz nawet użyć kamery internetowej, uważaj, żadnych śmieci! Maloche, mam cię na oku! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/03/09, 15:57

Crispus napisał:[*]Wybieram obrazy do opublikowania, a następnie klikam prawym przyciskiem myszy/wyślij do/odbiorcy
[*Moje oprogramowanie do przesyłania wiadomości oferuje mi zmniejszenie rozmiaru obrazów do wysłania. Akceptuję :
[*] Otworzy się okno tworzenia wiadomości (wersja robocza) z listą załączników.

Przeciągam załączniki na pulpit, a następnie wysyłam je do forum.
Następnie usuwam utworzoną wcześniej pocztę.
Właściwie uważam tę procedurę za bardzo praktyczną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 25/03/09, 16:32

Cóż, dzięki automatycznej zmianie rozmiaru nie ma potrzeby zmiany rozmiaru na komputerze, z wyjątkiem oszczędzania czasu przesyłania (w przeciwnym razie marnowania), jeśli Twoje zdjęcia mają na przykład 5 MB...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chaboum
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 176
Rejestracja: 16/11/08, 01:40
x 2




przez Chaboum » 20/01/10, 01:18

cześć, teraz, gdy próbuję wysłać zdjęcie do umieszczenia forum, mam dziwny komunikat , najwyraźniej mówiący , że nie mam już miejsca ?? możliwy ??

co wtedy robić??
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 20/01/10, 10:26

Gdzie próbujesz wysłać? Na hoście czy w galerii?
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 30/04/10, 10:32

cześć

uczestnicząc w forum, regularnie sprawdzaj linki do stron, które cytujesz, ponieważ kiedy znikają one z sieci, wątek dyskusji czasami staje się trudny do prześledzenia.

jak najlepiej wykorzystaj oferowane zakwaterowanie, w tym na filmy!

przykład dzisiaj 30 kwietnia 2010: https://www.econologie.com/forums/post43528.html#43528

mówiąc o GMO, wideo do obejrzenia, obecnie nie istnieje, a to tylko jeden z wielu przykładów.

nic nie stoi na przeszkodzie, abyś edytował swoje stare wiadomości, aby zmodyfikować oferowane linki, hostować małe filmy lub obrazy tak, aby pozostały dostępne dla tych, którzy konsultują się z forum.

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 30/04/10, 10:53

Dobrze powiedziane cześć, dodam: "Dziękuję za zrozumienie" : Mrgreen:

W przypadku filmów jest teraz youtube dailymotion i co...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 373