Dziedzictwo genetyczne człowieka ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Dziedzictwo genetyczne człowieka ...




przez Grelinette » 06/01/14, 14:37

Otwieram tę dyskusję, która wydaje mi się interesująca, ponieważ niedawno odbyłem długą dyskusję z inżynierem wysokiego szczebla, teraz na emeryturze ... ale nadal aktywnym (ponad 90 lat!).

Ten wyjątkowy człowiek o niespotykanej prostocie i skromności ukończył kilka uniwersytetów we Francji i USA (X, MIT). Dziś podróżuje po Francji, aby zasiadać w akademiach naukowych i prowadzić konferencje. Krótko mówiąc, to tyle dla rodowodu dżentelmena.

Mówiliśmy o tej specyfice, która popycha człowieka do ciągłego poszukiwania postępu, do pójścia dalej, wyżej, szybciej. Opinia tego inżyniera jest taka, że ​​„Poszukiwanie postępu jest częścią genetycznego dziedzictwa człowieka!"

Rzeczywiście, ludzkie zachowanie na ogół charakteryzuje się tendencjami do ciągłego działania w tym samym kierunku, aby się rozwijać… Pozostaje określić, co oznacza „postęp” dla człowieka.

Dodam, że człowiek szuka postępu poza „Zdrowym Rozsądem”. „Zdrowy rozsądek” będący dla mnie zdolnością do powiedzenia sobie, że w końcu ten postęp poszukiwany z taką pasją i uporem zbliża go nieubłaganie do utraty. .

Stwierdzam, że jeśli rzeczywiście przyznamy, że postęp jest częścią dziedzictwa genetycznego człowieka, musimy również przyznać, że człowiek ponosi własną stratę w dziedzictwie genetycznym! ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 06/01/14, 20:16

Wczesne zakończenie!
Jeśli „postęp” jest sprzeczny z prawdziwym zdrowym rozsądkiem (ei, który nie jest jedynie odzwierciedleniem jego uprzedzeń lub przekonań), to nie postęp.
Postęp z definicji jest pozytywną zmianą: nie trzeba wzywać genetyki, aby zrozumieć, że nikt nie chce świadomie cofać się!
„Postęp” niszczący możliwość przetrwania ludzkości jest propagandowym motywem przewodnim zgodnym z nowomowąOrwell: po prostu jego przeciwieństwo.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/01/14, 22:52

Twoja odpowiedź, Ahmed, podkreśla cały paradoks gatunku ludzkiego.
Rzeczywiście postęp (dla człowieka) w jego pierwotnym znaczeniu jest równoznaczny z poprawą jego stanu, wygody, życia.

Jednak człowiek, który również charakteryzuje się wszystkimi swoimi ekscesami (nadmiar jest być może częścią jego genetycznego dziedzictwa? ...) będzie dążył do postępu do punktu absurdu, poza to, co konieczne i wystarczające, a więc poza słynny „Bon-Sens”. ”.

Co ciekawe, ten słynny zdrowy rozsądek zmotywował go do poszukiwania środków, które można by wdrożyć w celu poprawy jego stanu i ochrony przed agresjami zewnętrznymi, które go atakują i osłabiają!

W czasach głodu, aby zagwarantować trwałość jego życia i życia jego kongenerów, człowiek musi znaleźć sposób na jedzenie ...
Dotarł tam do tego stopnia, że ​​zachorował z powodu zbyt dużej ilości jedzenia, zbyt dużej produkcji, niszczenia środowiska ... i głodowania swoich towarzyszy!

W rzeczywistości wracamy do wielu szeroko dyskutowanych debat na ten temat forum i inne:

Człowiek, a dokładniej niewielka część ludzi, po znalezieniu (lub skorzystaniu z) wielu rozwiązań i środków, aby strzec się przed zagrażającym mu złem, przekształcił ten „postęp” w bardziej złożone i abstrakcyjne pojęcie: wynalazł handel i pieniądze, by sprzedać bliźniemu to „ulepszenie życia”, tę nadwyżkę komfortu i bezpieczeństwa wynikającą z postępu, a której nie potrzebuje.

Jest to również paradoks, ponieważ człowiek znajdujący się „zabezpieczony” w odniesieniu do niekorzystnych dla niego perypetii, odsprzedaje nadwyżkę komfortu i bezpieczeństwa dla zysku, którego nie potrzebuje. Ten zysk, który stał się finansowy, jest kolejną gwarancją jego już optymalnego bezpieczeństwa ...

"Nie trzeba wzywać genetyki, aby zrozumieć, że nikt nie chce świadomie cofać się"...

Jak to wytłumaczyć oryginalny i prymitywny ludzki odruch zawsze szukać globalnego bogactwa, niekończącego się wzrostu i nadmiaru?

Istnieje wiele głębokich odruchów w zachowaniu człowieka, którego geneza jest tak pochowana i tak stara, że ​​z łatwością umieszcza się ją w dziedzictwie genetycznym, przy czym ta ostatnia z definicji jest dziedziczną biblioteką zasad rządzących zachowaniem gatunku człowieka i wskazując ścieżkę, którą należy podążać, która w rzeczywistości niekoniecznie jest właściwa.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 07/01/14, 07:14

cześć
Istnieje wiele głębokich odruchów w zachowaniu człowieka, którego geneza jest tak pochowana i tak stara, że ​​z łatwością umieszcza się ją w dziedzictwie genetycznym, przy czym ta ostatnia z definicji jest dziedziczną biblioteką zasad rządzących zachowaniem gatunku człowieka i wskazując ścieżkę, którą należy podążać, która w rzeczywistości niekoniecznie jest właściwa.
gdyby był genetyczny, jednostka umieszczona poza społeczeństwem, w którym dominuje kultura, przejawiałaby tę skłonność do pragnienia coraz więcej. Jest to jednak mało prawdopodobne! Kultura i genetyka są zatem pomieszane, a ta ostatnia staje się wszystkim, czego nie da się wyjaśnić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/01/14, 11:31

Dobra debata, podoba mi się temat, dziękuję Greli i szczęśliwego nowego roku!

Gdyby ten dżentelmen był żołnierzem, z pewnością powiedziałby, że to duch podboju (patrz gorzej: zniszczenie innych) zapisany w genach ...

Tutaj przede wszystkim musimy określić, jaki jest postęp! Niekoniecznie jest to poprawa warunków materialnych ... nawet jeśli jest to pierwsza rzecz, o której myślano: postęp techniczny, naukowy mający na celu poprawę komfortu ludzi ...

Jest także postęp społeczny, humanistyczny ... poprawa społeczeństwa (wolontariat) bez poprawy osobistego komfortu jest również postępem ... Zobacz Belle verte: https://www.econologie.com/la-belle-vert ... -3670.html

Obecnie nie sądzę, abyśmy byli w fazie postępu społecznego ... ale w poważnej recesji ... większość ludzi walczy coraz bardziej !!

Zobacz lub przejrzyj strategię szoku: https://www.econologie.com/forums/la-strateg ... 11301.html

W przeciwnym razie możemy zacząć od nowa debatę na temat wrodzonego i nabytego... Myślę, że w społeczeństwie konsumpcyjnym nabyty w dużej mierze dominuje w naszych poszukiwaniach „postępu” (treningu od najmłodszych lat, aby konkurować z kolegami, do „ bezmyślna konsumpcja poprzez nadmierną reklamę...)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 07/01/14, 13:08

kto jest wrodzony? : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/01/14, 13:19

Ach, ach nie jest źle, zauważam!

Cóż, twój wrodzony, to nie mój !! Nie !! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/01/14, 15:50

Christophe napisał:Dobra debata, podoba mi się temat, dziękuję Greli i szczęśliwego nowego roku!

Dziękuję i szczęśliwego nowego roku.

Christophe napisał:Gdyby ten dżentelmen był żołnierzem, z pewnością powiedziałby, że to duch podboju (patrz gorzej: zniszczenie innych) zapisany w genach ...

Podzielę się z nim tą uwagą, ponieważ biorąc pod uwagę jego poziom naukowy i dziedzinę techniki, w której pracował, ma on teraz stopień generała uzbrojenia (generalnego inżyniera broni). Myślę, że jest to raczej honorowy tytuł niż stopień dowódcy.

Christophe napisał:Tutaj przede wszystkim musimy określić, jaki jest postęp! Niekoniecznie jest to poprawa warunków materialnych ... nawet jeśli jest to pierwsza rzecz, o której myślano: postęp techniczny, naukowy mający na celu poprawę komfortu ludzi ...

Rzeczywiście, ale myślę, że źle przedstawiłem jego słynne zdanie. W rzeczywistości byłoby to „Poszukiwanie innowacji dla postępu człowieka jest częścią jego genetycznego dziedzictwa”.
Biorąc pod uwagę fakt, że jest inżynierem w bardzo technicznych dziedzinach, jego opinia dotyczy innowacji technicznych.

Christophe napisał:Jest także postęp społeczny, humanistyczny ... poprawa społeczeństwa (wolontariat) bez poprawy osobistego komfortu jest również postępem ... Zobacz Belle verte: https://www.econologie.com/la-belle-vert ... -3670.html

Myślę, że ten niuans go zainteresuje, ponieważ aspekt ludzki i społeczny, nawet społeczny, wydaje się go uwrażliwiać, podobnie jak aspekt techniczny.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/01/14, 16:00

Cóż, tutaj jest ciekawa postać ... dlaczego nie zaprosić go bezpośrednio do udziału w tym forum?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/01/14, 17:03

Christophe napisał:Oto ciekawa postać ...

Jest to tym bardziej interesujące, że jest bardzo paradoksalne!

Na przykład, chociaż ma bardzo szczegółową wiedzę na temat większości zasad mechaniki, fizyki i chemii, pozostanie jak dziecko przed pudełkiem cassoulet lub gotowanym jajkiem, którego nie będzie w stanie ugotować!

I odwrotnie, zafascynuje go najmniejszy problem obliczeniowy: niedawno podczas posiłku zapytałem go, czy mógłby obliczyć ilość paliwa pozostałego na dnie zakopanego cylindrycznego zbiornika, poziom jest mierzony za pomocą prostego kija wbitego pionowo w zbiornik ... Odpowiedział: "Tutaj, ciekawy ten problem..." iw niecałe 2 minuty, gryzmoląc formuły na rogu stołu, udzielił mi odpowiedzi! :zaszokować:
(jeśli interesuje to niektórych ludzi, przepisuję wzór obrusu! : Chichot:)

Jedną rzeczą mnie również zaskakuje za każdym razem, gdy wspólnie dyskutujemy o ograniczeniach i innych perypetiach zwykłego obywatela, którym jestem, że nigdy nie wiedział, jaka była jego pensja, a nawet jaki rodzaj umowy on miał! Dla każdej zajmowanej przez niego wysokiej pozycji wszystkie materialne aspekty były dla niego regulowane: dom, samochód, jedzenie itp., Aby mógł całkowicie poświęcić się powierzonej mu misji.

dlaczego nie zaprosić go bezpośrednio do wzięcia w tym udziału forum?

Historia imponowania mu niezwykłymi tematami dyskusji, już pokazałem mu kilka debat na temat ekonologii. : Chichot:
Niektórzy ludzie bardzo go intrygowali, jak ta z „RAR Energia”, do której naukowo nie ma wątpliwości co do niemożliwości działania zasady, ale jak my wszyscy, pozostał zakłopotany zastosowanymi kolosalnymi środkami!

To powiedziawszy, kiedy mam okazję go poznać, jest on niejako „na wakacjach”, bo spędza dni na uprawie ogrodu i przygotowywaniu przemówień i kilkusetstronicowej dokumentacji technicznej na bardzo techniczne tematy.

Ze swojej strony jestem zakłopotany przed wydziałem, że niektórzy ludzie są w stanie przyswoić i zarządzać dokumentami technicznymi na kilkuset stronach wypełnionych cyframi i wzorami ... :zaszokować:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158