We Francji w 2015 roku średnia długość życia spada!!!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

We Francji w 2015 roku średnia długość życia spada!!!




przez Did67 » 19/01/16, 12:44

http://www.lemonde.fr/societe/article/2 ... _3224.html


We Francji, po raz pierwszy od bardzo dawna, oczekiwana długość życia w chwili urodzenia spadła w 2015 roku!

[Niemcy rozpoczęły ten ruch dwa lub trzy lata temu ...]

Kilka lat temu wspomniałem o tym możliwym odwróceniu, logicznym dla mnie (krok po kroku pojawiają się pokolenia „śmieciowego jedzenia od urodzenia”; stopniowo odczuwalne są skutki zanieczyszczeń; stopniowo skutki stresu w coraz bardziej szalony świat może, moim zdaniem, tylko do tego doprowadzić!) ...

Dodajmy: nadużywanie narkotyków, wszelkiego rodzaju nałogi (tytoń, alkohol, inne coraz bardziej powszechne i dziś „dostępne” w najmniejszej wsi wiejskiej, gdzie de facto zarezerwowane dla pewnego środowiska, tam znów od 30 lat…

Odwrotna sytuacja byłaby zaskakująca.

Moje przekonanie (które nie jest dowodem i które można dyskutować) jest takie, że do tego czasu „wyrosło” pokolenie takie jak moje, które jeszcze przez około dwadzieścia lat piło krowie mleko, jadło warzywa z ogródka warzywnego, oddychało uczciwie czyste powietrze (na wsi)... Jedliśmy jeszcze na przerwach domowe kanapki z chlebem...

To pokolenie po raz pierwszy zostanie zastąpione przez pokolenie w 100% wychowane na Nutelli, gotowych posiłkach itp. W stresującym świecie boję się dla nich najgorszego! Widzimy już w naszych świtach coraz młodsze zawały czy udary!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/01/16, 13:10

Smutna rzecz, ale która była przewidywana wiele razy na tych tematach forums...

Przyczyny wymieniane tu i tam: niezdrowe jedzenie, zanieczyszczenie, stres, utrata pewności siebie...

Krótko mówiąc, możemy to podsumować zanieczyszczeniem, czy to wewnętrznym (psychologia), czy zewnętrznym (prawdziwe zanieczyszczenie)…

To potwierdza, że ​​społeczeństwo upada!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/16, 14:16

Widzę tam również koniec mitu: mitu o „postępie”!!!

Gdzie jest postęp dzisiaj, w społeczeństwie zbyt szybkim, by za nim nadążyć, w społeczeństwie „strzelającym” do wszystkiego, czego pragniemy (medycyna, pieniądze, konsumpcja, narkotyki, alkohol, prędkość...) ???

Ekosystem „pustyni się” i cierpi… Istoty ludzkie podążają tą samą drogą…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/01/16, 15:07

Tak... w tym postęp społeczny!

Już od 10 lat doskonale wiem, że żyłbym gorzej niż moi rodzice… a jednak jestem od nich bardziej „kwalifikowany”, postanowiłem to zrobić (no cóż, muszę powiedzieć, że w moim przypadku moje przekonania nie za bardzo nie pomogę...)

Tym lepiej, jeśli to społeczeństwo w końcu upada, odrodzi się nowe (ale to wiąże się z bolesnymi chwilami...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/16, 15:44

Nie sądzę, że powinniśmy bić na alarm z powodu tak małej zmiany.

Ale moim zdaniem pierwszą przyczyną jest zubożenie ludności.

Potrzebne są bardziej szczegółowe analizy, na przykład przez wycinki socjologiczne.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/01/16, 16:10

Bin, jeśli wszystko to samo ... jakkolwiek słabe, oznacza regres społeczny! I nic nie mówi, że ten regres nie przyspieszy i nie będzie trwał!

W takim razie nie wolno nam mylić oczekiwanej długości życia (w chwili urodzenia, a więc dla dzieci z 2015 r.) i średniej śmiertelności… Twoja oczekiwana długość życia była zatem taka, jak podana dla roku urodzenia.

Wiele osób popełnia błąd sądząc, że średnia długość życia podana w 2015 roku dotyczy wszystkich żyjących w 2015 roku...

Średni wiek śmierci w naszych krajach europejskich wynosi około 50-55 lat... znacznie mniej niż oczekiwana długość życia.

I to jest logiczne: biedne dziecko, które umiera z powodu powalenia lub choroby w wieku 5 lat, potrzebuje stulecia, aby „zrekompensować”, aby osiągnęło średnio 50 do 55 lat… to samo dotyczy wszystkich młodych ludzi, którzy się zabijają w drodze do mniej niż 20 lat lub nastolatków, którzy popełnili samobójstwo...

Oczywiście politycy i statystycy wolą mówić o oczekiwanej długości życia… to daje więcej… hm… nadziei… a nadzieja daje życie! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/16, 16:31

Słoń napisał:Ale moim zdaniem pierwszą przyczyną jest zubożenie ludności.


Wspomniałem wcześniej o Niemczech. I rzeczywiście, w Niemczech, gdzie, jak wiemy za mało, przepaść między bogatymi a biednymi (tymi, którzy mają „ein euro job” – pracę opłacaną za 1 euro za godzinę!) biedny tylko...

Teraz nie wiem, czy to jest pierwsza przyczyna! W moim otoczeniu znam menedżerów, którzy padają jak muchy w wieku około 55 lat! Nawet jeśli są pieniądze, to kosztem stresu w pracy, „śmieciowego jedzenia” (gotowane posiłki) łączące ilość i słabą jakość, nadwagę itp…

Nie, myślę, że to bardziej skomplikowane.

Nie mówię oczywiście o nadziei bezdomnych na ulicy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/01/16, 16:35

Tak, całkiem logiczne i spójne: nierówności społeczne zabijają!

Przy okazji wczoraj (albo przedwczoraj) nowy artykuł o śmierci bezrobotnych: https://www.econologie.com/forums/le-chomage ... tml#297633
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/01/16, 16:39

Słoń napisał:Nie sądzę, że powinniśmy bić na alarm z powodu tak małej zmiany.
.


To wszystko jest tą samą krzywą, która jest odwrócona! I nie chodzi o bezrobocie!!!!

Uwaga: jechałem wcześniej i słuchałem France Info. Informacje są bardzo słabo wyjaśnione: mylimy wzrost liczby zgonów (związany w rzeczywistości z wejściem wyżu demograficznego w zabójczy wiek), mylimy przywracanie równowagi między śmiercią a narodzinami i oczekiwaną długością życia… Ach, statystyki i info [statystyki to trudna nauka matematyczna!]

Oczekiwana długość życia w chwili urodzenia to liczba lat, które noworodek przeżyłby, ale przeżyłby dzisiaj, biorąc pod uwagę dzisiejsze parametry demograficzne. Krótko mówiąc, jest to „teoretyczne”! Wreszcie statystyki!

Falujący efekt wyżu demograficznego nie ma z tym nic wspólnego. Może dojść do wzrostu liczby zgonów i wydłużenia średniej długości życia, jeśli wzrost liczby zgonów jest niższy niż wzrost danej populacji… Innymi słowy, oczekiwana długość życia wzrosłaby, gdyby pokolenie wyżu demograficznego żyło dłużej niż ich przodkowie!

To jest więc „coś”, co się psuje, podczas gdy my od 1969 roku nie przestajemy „drapać” kwater!

Spadek nie jest taki śmieszny: 4 miesiące dla kobiet i 3 miesiące dla mężczyzn!

Mimo wszystko dobra wiadomość: krok po kroku wyczyści to fundusze emerytalne, bez dodatkowych składek za kilka lat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/01/16, 16:50

Niekompetencja dziennikarska czy chęć dezinformacji o poważnym problemie społecznym?

Zgadzam się z tobą, ta wpadka jest poważna!

ps: wyjaśniono powyżej, że celowo „odkłada się” także inną statystykę, średni wiek śmierci…
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213